ZAMIENIŁ SIĘ Z ŻONĄ MIEJSCEM W AUCIE. BYŁ PIJANY – JECHAŁ PIJANY ROWEREM. ZAPŁACI 2500 ZŁOTYCH MANDATU

0
43
views

70-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego, kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Żeby uniknąć odpowiedzialności, zamienił się miejscami z żoną. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

25 lutego 2022 roku o godzinie 20:33, dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że kierujący samochodem osobowym marki Dacia Duster jest pod wpływem alkoholu. Według relacji świadka, mężczyzna jechał całą szerokością drogi krajowej numer 72. Kierujący dacią zatrzymał się pod jednym ze sklepów w Uniejowie. Świadek zdarzenia podejrzewając, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu, podszedł do auta i kazał mu wyjąć kluczyki ze stacyjki. Kierowca prosił mężczyznę, aby nie wzywał policji, ponieważ teraz jego żona będzie prowadzić samochód. Kiedy wyszli ze sklepu, kobieta uruchomiła silnik i odjechali. Podróż jednak była krótka, bo pojazd do kontroli zatrzymali policjanci z komisariatu w Uniejowie. Za kierownicą znajdowała się kobieta, która przyznała, że zamieniła się z mężem miejscami. Okazało się, że 70-latek był pijany i chciał w ten sposób uniknąć kontroli. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny 1,28 promila. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy. Jego dalszy los leży w rękach sądu.

sierż. Beata Orłowska, tel. 695-406-267

 

Policjanci zatrzymali do kontroli 41-letniego rowerzystę. Mężczyzna miał 2,48 promila alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

27 lutego 2022 roku o godzinie 16:10 na terenie gminy Wartkowice, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że mężczyzna miał 2,48 promila. 41-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2022 roku za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Jeżeli jednak osoba jadąca na rowerze jest nietrzeźwa (powyżej 0,5 promila) wysokość grzywny wzrasta do kwoty 2500 złotych.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie!

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

sierż. Beata Orłowska, tel. 695-406-267

 

„NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ”

„Na Drodze – Patrz i Słuchaj” – 1 marca 2022 roku rusza kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”, której odbiorcami są kierujący pojazdami i piesi. Działania skierowane są do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, kierujący wszelkiego rodzaju pojazdami zawsze powinni pamiętać że jednym z kluczowych elementów bezpieczeństwa jest ostrożność podczas poruszania się po drodze. Wytężony wzrok i ciągła koncentracja na tym co dzieje się wokół nas pozwala nam zachować szeroko rozumiane bezpieczeństwo na drodze.

W dzisiejszych czasach wszechobecnego w naszym życiu internetu,  korzystania z lokalizatorów GPS, wszelakich aplikacji lub  portali społecznościowych,  sprawia to że rozproszona zostaje   nasza uwaga. Niestety wielu z nas korzysta w sposób niepodpowiedziany ze zdobyczy techniki, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa, nie tylko dla siebie ale również innych użytkowników drogi.  Każdego dnia poruszamy się w ruchu drogowym idziemy/jedziemy do pracy, sklepu, na spotkanie.  Niezależnie od celu naszej podroży chcielibyśmy bezpiecznie wrócić do domu.
Pamiętaj !
    Będąc kierującym  – obserwuj drogę i jej otoczenie, zachowuj szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych, ustąp pierwszeństwa pieszemu.
    Będąc pieszym – zachowaj ostrożność wchodząc na przejście dla pieszych, rozejrzyj się, nie korzystaj z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego  podczas przechodzenia przez jezdnię. Nie przebiegaj jej!
    Niezależnie od tego czy jesteś kierującym czy pieszym zadbaj o bezpieczeństwo osób starszych i niepełnosprawnych
Przestrzeganie przepisów, koncentracja, obserwacja, nawiązanie kontaktu wzrokowego pieszy-kierowca, wzajemny szacunek i życzliwość to czynniki,
które z pewnością mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

asp sztab Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi

 

  • węzeł autostradowy, pojazdy w tym tir a obok radiowóz

DOBOROWE CZWARTKI W PODDĘBICKIEJ KOMENDZIE

W każdy pierwszy czwartek miesiąca w godzinach od 14:00 do 16:00, zainteresowani wstąpieniem w policyjne szeregi, podczas wizyty w jednostce, mają możliwość rozwiać swoje wątpliwości lub w przypadku podjęcia decyzji, złożyć stosowne dokumenty. Zapraszamy!

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
  • który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
  • korzystający z pełni praw publicznych;
  • posiadający  co  najmniej  średnie  wykształcenie;
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych  szczególnej   dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie  informacji niejawnych.

Co daje Ci służba w Policji:

  • stabilne zatrudnienie;
  • możliwość uzyskania praw emerytalnych po przepracowaniu 25 lat;
  • uzyskanie tytułu licencjata lub magistra podejmując studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (tryb stacjonarny lub niestacjonarny) na jednym z oferowanych kierunków: bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminologia, zarządzanie, informatyka;
  • adekwatnie do zainteresowań i realizowanych zadań uczestnictwo w kursach specjalistycznych (oferta obejmuje ponad 100 różnego rodzaju kursów) np.: minersko-pirotechniczny, doskonalących technikę prowadzenia pojazdu, taktyki i techniki przesłuchania, analizy kryminalnej, cyberprzestępczości;
  • uczestnictwo w kursach językowych np. z języka angielskiego, języka rosyjskiego;
  • uzyskanie nowych uprawnień i kwalifikacji: tytuł ratownika, uprawnienia stermotorzysty, uprawnienia instruktora taktyki i techniki interwencji,  prawo jazdy kat. D, uprawnienia SEP, uprawnienia obsługi „dronów” i wiele innych.SKŁADANIE DOKUMENTÓW JEST MOŻLIWE PRZEZ CAŁY ROK!

Postępowanie kwalifikacyjne rozpoczyna się z chwilą złożenia przez kandydata do służby w Policji następujących dokumentów:

  • podanie do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi przyjęcie do służby w Policji;
  • wypełniony kwestionariusz osobowy (część A i B)
  • dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie – oryginały dokumentów do wglądu), w przypadku wystawienia tych dokumentów w językach obcych – ich tłumaczenie;
  • kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby (oryginały dokumentów do wglądu), jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub służbie;
  • książeczka wojskowa zawierającą wpis potwierdzający odbycie  zasadniczej służby wojskowej lub przeniesienie do rezerwy

UWAGA: kandydaci do służby w Policji zgłaszający się z wyżej wymienionymi dokumentami  powinni legitymować się dokumentem potwierdzającym tożsamość.

Osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji powinny osobiście złożyć dokumenty w:

  • Zespole ds. Kadr i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach przy ul. Targowej 22 lub Wydziale Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy ul. Lutomierskiej 108/112.

Zapraszamy do monitorowania doborowego fanpage na:

Facebooku @Zostań Łódzkim Policjantem oraz Instagramie #zostan.lodzkim_policjantem

 

Uwaga!!!

Dyżury odbywają się w KAŻDY PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA w godzinach 14:00-16:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach przy ulicy Targowej 22. Ponadto od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00, można kontaktować się telefonicznie z Zespołem Kadr i Szkolenia, pod numerem telefonu 47 845-22-48 lub 47 845-22-49. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji. Zapraszamy!

Pamiętaj zabierz ze sobą rękawiczki i maseczkę ochronną!

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ