Z życzeniami i przestrogami – policjanci odwiedzili seniorów

0
42
views

Policjanci z Poddębic po raz kolejny spotkali się z pensjonariuszami Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Pęczniewie. Jak co roku przestrzegali przed oszustwami metodą „na wnuczka”, „na policjanta” oraz przypominali o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

Dzielnicowi z terenu gminy Pęczniew oraz gminy Zadzim dbają  o bezpieczeństwo mieszkańców. Spotkania z dziećmi, młodzieżą oraz rodzicami uczniów przynoszą wymierne efekty pod względem podnoszenia świadomości w wybranych zagadnienia dotyczących bezpieczeństwa.
21 stycznia 2020 roku przyszła pora na seniorów z ośrodka w Pęczniewie, którzy także chcą poszerzać swoją wiedzę na temat zagrożeń. Pensjonariusze podczas spotkania z policjantami wysłuchali porad  jak nie stać się ofiarą oszustwa oraz  jak zareagować na telefon od oszusta. Funkcjonariusze wyjaśnili uczestnikom m.in.: dlaczego warto posiadać elementy odblaskowe oraz przestrzegać podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.
Spotkanie miało na celu przełamanie barier międzyludzkich oraz zwrócenie uwagi na potrzeby osób starszych lub niepełnosprawnych. Wspólne rozmowy oraz aktywne uczestnictwo w warsztatach sprawiło, że seniorzy chętnie wymieniali się z mundurowymi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa. Dzielnicowi dodatkowo omówili założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz wskazali sytuacje w jakich okolicznościach osoby niepełnosprawne mogą zwracać się do funkcjonariuszy o pomoc. Na zakończenie spotkania uczestnicy usłyszeli życzenia z okazji swojego święta oraz otrzymali tematyczne ulotki.

st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel.695-406-267

  • Dzielnicowi przekazują informacje pensjonariuszom DPS w Pęczniewie
  • policjantka rozdaje pensjonariuszom ulotki

źródło: poddebice.policja.gov.pl

 

 

Poprzedni artykułWIEŚCI Z POWIATU
Następny artykułŻywienie młodego piłkarza
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ