XXII Turniej Piłki Siatkowej im. Z. Dominiaka

0
68

W sobotę 2 marca 2019 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Uniejowie po raz kolejny rozegrano Halowy Turniej Piłki Siatkowej im. Zbigniewa Dominiaka. Po zaciętej walce „Bioeden Łódź” – zwycięzca poprzedniego turnieju ustąpił miejsca na podium drużynie „Mamrot Wilkowyje”. Na trzecim miejscu uplasował się „SD Parkiet”.

Miniony turniej  miał swoją XXII edycję. Jak zawsze organizatorem był Miejsko Gminny Ośrodek Kultury we współpracy ze Szkołą Podstawową w Uniejowie. W sportowej rywalizacji wzięło udział 12 drużyn: Auto Centrum Lis Kalisz, Automobile Torino Turek, Bioeden, Księżyc.pl Zduńska Wola, Viktoria Zadzim, Mamrot Wilkowyje, Witonia, SD Parkiet, MKS Malanów, Zygry, TSV Dalików, Wirtualni.

Gościmy dziś drużynym.in.  z Kalisza, Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi. Cieszę się, bo dzisiejszy dzień pokazuje, że nasz turniej przestał mieść jedynie zasięg lokalny czy gminny, a stał się już regionalny – skomentował dyr. MGOK-u Robert Palka.

Imprezę otworzył i obserwował zmagania siatkarzy zastępca burmistrza Janusz Kosmalski wraz z wicedyrektorem Szkoły Podstawowej Januszem Stawickim. Tym razem, ze względów zdrowotnych zabrakło Jacka Dominiaka, brata tragicznie zmarłego w 2009 roku Zbigniewa Dominiaka – uniejowskiego propagatora sportu, którego imieniem nazwany został rozgrywany cyklicznie turniej halowej piłki siatkowej.

Drużyny podzielono na trzy grupy czterodrużynowe, a zwycięzcy poszczególnych grup przechodzili do rozgrywek finałowych. Zwycięzcą turnieju został „Mamrot Wilkowyje” z Piotrkowa Trybunalskiego, drużyna pokonała poprzedniego zwycięzcę „Bioeden Łódź” 2:1. Obie drużyny prezentowały wysoki poziom i do samego końca nie było wiadomo, która drużyna wygra. Trzecie miejsce na podium zajęła  drużyna ,,SD Parkiet”, która pokonała ,,Wirtualnych Zryw Dąbie” 2:1.

Organizatorami turnieju byli: Burmistrz Miasta Uniejów, Radni Rady Miejskiej w Uniejowie, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie, PGK Termy Uniejów Sp. z o.o. w Uniejowie, Szkoła Podstawowa w Uniejowie.
Turniej zakończył się pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników.