0
56

Termy Ner Poddębice – Pelikan II Łowicz 2:1 (0:0)
Bramki: Konrad Niedzielski 81, Dawid Przezak 86 – Kacper Jaros 90+6

W 62. minucie Oskar Osowski nie wykorzystał rzutu karnego. Przemysław Perzyna obronił.

żółte kartki: Robert Przybyła, Igor Kania, Konrad Niedzielski – Patryk Nasalski, Damian Górowski

Termy Ner Poddębice: Domżał – Przybyła, Krymarys, Zwoliński, Owczarek – Smolarek (55. Kania), Zasada (89. Woźniak), Osowski (90+4 Malinowski), Bartos (68. Niedzielski), Dynel (78. Tarnowski) – Przezak (86. Zimoń)

W 2. kolejce łódzkiej czwartej ligi Termy Ner Poddębice pokonały przed własną publicznością rezerwy trzecioligowego Pelikana Łowicz 2:1. Bramki dla biało-zielono-czerwonych zdobyli Konrad Niedzielski oraz Dawid Przezak. Dla obu były to debiutanckie trafienia w barwach Neru.

Goście rozpoczęli piątkową konfrontację z animuszem, szybko wywalczając trzy rzuty rożne. Na szczęście dla poddębiczan nie wyniknęło z nich żadne zagrożenie. Podopieczni trenera Michała Bistuły mogli otworzyć wynik w 12. minucie. Futbolówkę na własnej połowie przejął Łukasz Dynel i przeprowadził czterdziestometrowy rajd, po którym wyłożył piłkę czyhającemu na linii szesnastego metra Kamilowi Bartosowi. Ten, uderzył prostym podbicie i Przemysław Perzyna z najwyższym trudem sparował piłkę do boku. Kilka chwil później zakotłowało się w polu karnym łowiczan. Futbolówka dotarła do Dynela, który został dwukrotnie zablokowany. Kolejne minuty upłynęły pod znakiem twardej gry w środku pola. Przed przerwą bliscy zdobycia gola byli przyjezdni. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Krystian Mycka, a zmierzająca do siatki piłkę wybił Mikołaj Zwoliński.

Po zmianie stron inicjatywa należała do podopiecznych Michała Bistuły, którzy z minuty na minutę zyskiwali coraz większą przewagę. Napór poddębiczan przyniósł efekt w 62. minucie w postaci rzutu karnego, podyktowanego za faul na szarżującym Dawidzie Przezaku. Niestety dla poddębiczan, świetnie między słupkami spisał się Perzyna, który wyczuł intencje Oskara Osowskiego i odbił futbolówkę do boku. Niewykorzystana okazja nie podłamała poddębiczan, którzy konsekwentnie kontynuowali konstruowanie akcji ofensywnych. To przyniosło skutek w 81. minucie, gdy Jan Tarnowski zacentrował piłkę z prawego skrzydła do czyhającego w polu karnym Konrada Niedzielskiego. Ten, zgasił futbolówkę klatką piersiową i mimo asysty jednego z obrońców posłał ją tuz przy dalszym słupku. Pięć minut później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mariusza Zasady bramkę zdobył Przezak. Gości stać było jedynie na jedno trafienie, które zdobył w 6. minucie doliczonego czasu gry Kacper Jaros.

źródło: termyner.poddebice.pl