WIEŚCI Z POWIATU

0
88
views

Ponad 1 mld na wsparcie dla przedsiębiorców

    W związku z obecną sytuacją związaną z COVID – 19 wiele firm znalazło się w ciężkiej sytuacji ekonomicznej. Wychodząc naprzeciw przedsiębiorcom liczącym na pomoc i wsparcie Marszałek Województwa Łódzkiego – Grzegorz Schreiber wraz z gospodarzem Powiatu Poddębickiego, Małgorzatą Komajdą – Starostą Poddębickim w dniu 03 lipca br. zorganizowali spotkanie informacyjne „Wsparcie dla biznesu w Łódzkiem”. W spotkaniu uczestniczyło 28 przedsiębiorców z naszego terenu. Ponadto wśród uczestników spotkania znaleźli się: Paweł Anyszewski – Prezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego,  Beata Przybylska – Członek Zarządu Powiatu Poddębickiego, Stanisław Katusza – Radny Rady Powiatu, Jan Krakowiak – Prezes Poddębickiego Centrum Zdrowia, Andrzej Pabich – Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Powiatu Poddębickiego i Bartłomiej Gröbner – Dyrektor Zarządzający K-Flex Polska i Urszula Patora – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

W trakcie spotkania prelegenci w osobach Kamil Jeziorski – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy i Łukasz Stajuda – Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorcy opowiedzieli o możliwościach wsparcia w formie dotacji i pożyczek preferencyjnych zarówno dla przedsiębiorców dużych, średnich, małych, mikro jak i firm jednoosobowych.
Podczas spotkania, jak również po spotkaniu wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z bezpośrednich konsultacji z doradcami „Łódzkie dla biznesu” oraz prelegentami. W województwie łódzkim do rozdysponowania jest ponad 1 mld zł.
Na zakończenie spotkania Małgorzata Komajda – Starosta Poddębicki zaprezentowała możliwości wsparcia, po które mogą sięgnąć samorządy lokalne. Gminy naszego Powiatu w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych będą mogły wkrótce pozyskać następujące kwoty:

 • Gmina Dalików                  765 892 zł
 • Gmina Pęczniew               500 000 zł
 • Gmina Poddębice             6 867 840 zł
 • Gmina Uniejów               2 677 016 zł
 • Gmina Wartkowice         1 940 406 zł
 • Gmina Zadzim                   629 351 zł

Relacja filmowa ze spotkania tutaj

PR

Ponad 1 mld na wsparcie dla przedsiębiorców – galeria

Ponad 1 mld na wsparcie dla przedsiębiorców

Ponad 1 mld na wsparcie dla przedsiębiorców

Ponad 1 mld na wsparcie dla przedsiębiorców

Ponad 1 mld na wsparcie dla przedsiębiorców

Ponad 1 mld na wsparcie dla przedsiębiorców

Ponad 1 mld na wsparcie dla przedsiębiorców

Ponad 1 mld na wsparcie dla przedsiębiorców

Ponad 1 mld na wsparcie dla przedsiębiorców

Ponad 1 mld na wsparcie dla przedsiębiorców

 

 

Podpisaliśmy umowę na przebudowę drogi Biernacice – Felicjanów

W piątek, 24 czerwca br. Małgorzata Komajda– Starosta Poddębicki, Piotr Majer – Wicestarosta Poddębicki i Jadwiga Zagozda – Skarbnik Powiatu Poddębickiego w sali posiedzeń Sejmiku Województwa Łódzkiego, podpisali umowę na dofinansowanie zadania pt. Przebudowa dróg powiatowych na terenie Powiatu Poddębickiego 3727E odc. Biernacice – Felicjanów. W imieniu Województwa Łódzkiego w podpisaniu umowy uczestniczył p. Andrzej Górczyński – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.

O dofinansowanie ubiegało się sześć powiatów i wszystkie otrzymały wsparcie. Powiat Poddębicki uzyskał wsparcie na przebudowę 1,5 km drogi w wysokości ponad 305 tys. zł.Wniosek na pozostały odcinek (0,8 km) tej samej drogi złożyła również Gmina Wartkowice i dzięki wspólnemu przedsięwzięciu zostanie przebudowane 2,3 km dróg dojazdowych do pól.

Działanie to w znacznym stopniu poprawi jakość życia i bezpieczeństwa na kolejnym odcinku dróg naszego powiatu.

Środki przekazane przez Zarząd Województwa Łódzkiego pochodzą z tytułu wyłączania z produkcji gruntów rolnych.

Obraz na stronie received_2956007474494394.jpeg

źródło: poddebicki.pl

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zadzimiu informuje, iż od 1 lipca 2020 r. można składać wnioski drogą elektroniczną (bankowość elektroniczna, Emp@tia, PUE ZUS) o świadczenie z rządowego Programu „Dobry start ” na rok szkolny 2020/2021.

Ponadto osoby zainteresowane mogą składać wnioski drogą tradycyjną (w wersji papierowej) od 1 sierpnia br.,

Druki wniosków i załączników dostępne będą w siedzibie GOPS w Zadzimiu lub do pobrania ze strony internetowej Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej: https://www.gov.pl/web/rodzina

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 43 678 66 74 w godz. 8.00-16.00.

UWAGA!

Świadczenie wychowawcze 500+ co do zasady przyznane jest do 31 maja 2021r., zatem wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na okres od 1 czerwca 2021r., należy składać w terminie od dnia 1 lutego 2021 r.w formie elektronicznej, zaś w formie tradycyjnej od dnia 1 kwietnia 2021 r.

źródło: Gmina Zadzim

 

Montaż elementów małej architektury rekreacyjno-sportowej w Sarnowie


Montaż elementów małej architektury rekreacyjno-sportowej w Sarnowie

Na realizację zadania Gminie Dalików została udzielona z budżetu Województwa Łódzkiego pomoc finansowa w formie dotacji celowej przeznaczona na dofinansowanie zadań w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.

Wartość ogólna zadania: 125 100,00 zł
Źródła finansowania zadania:
– budżet Województwa Łódzkiego: 70 000,00 zł
– środki Gminy Dalików: 55 100,00 zł

Zakres:

 • montaż elementów małej architektury: zestaw rekreacyjny, huśtawki, karuzela, urządzenia siłowni zewnętrznej, ławki, kosz na odpady, tablica regulaminowa,
 • ogrodzenie terenu,
 • montaż lamp ulicznych,
 • korytowanie i żwirowanie terenu w celu zapewnienia nawierzchni bezpiecznej.

Termin realizacji: 2020 rok

Beneficjent zadania: Gmina Dalików

 

ARiMR zaprasza na darmowe szkolenie!

Wszystko o dotacjach dla rolnictwa – szkolenie on-line.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Łódzki Oddział Regionalny zaprasza na szkolenie on-line pt. „Krajowy webinar DOTACJE DLA ROLNICTWA”, skierowane do rolników i innych osób zainteresowanych programami pomocowymi, które realizuje i obsługuje ARiMR.
Termin szkolenia dla woj. łódzkiego to 8 lipca 2020 r., godzina 12.00.

Zakres tematyczny szkolenia:

 • Modernizacja gospodarstw rolnych (OBSZAR D, NAWADNIANIE);
 • Restrukturyzacja małych gospodarstw;
 • Premie dla młodych rolników;
 • Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej.

Szkolenie będzie transmitowane na żywo wraz z możliwością prowadzenia czatu oraz udzielania odpowiedzi na zdawane pytania przez ekspertów ARiMR i Wody Polskie.
Link aktywacyjny do szkolenia (aktywny w dniu szkolenia):

https://zoom.us/…/regi…/tJ0pduGtqTMvH9Jfq1BNIB_26qaGeOgb34bZ

Po naciśnięciu linku do szkolenia bądź skopiowaniu go do dowolnej przeglądarki uczestnik zostanie przekierowany do szkolenia w aplikacji ZOOM, które będzie aktywne dopiero w dniu szkolenia
W webinarze mogą wziąć udział:

➡️osoby, które już posiadają konto w aplikacji ZOOM,

➡️osoby, które nie posiadają konta i nie chcą go utworzyć.

Projekt realizowany jest we współpracy ARiMR i Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw. Został objęty patronatem instytucji zarządzających: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz przez Wody Polskie i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Spotkania on-line, z uwagi na zakres terytorialny, możliwości techniczne oraz liczbę uczestników zostały podzielone i zaplanowane w kilku etapach, dedykowane dla poszczególnych oddziałów regionalnych.

Szkolenie będzie prowadzone przy udziale prezesa ARiMR oraz dyrektorów departamentów merytorycznych Centrali, przy ścisłej współpracy z dyrektorem Łódzkiego Oddziału Regionalnego ARiMR oraz w obecności współorganizatorów.

Zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu!

źródło: Gmina Dalików

 

Mamy już MENU Festiwalu Smaków

Jest wiele takich imprez, które można przełożyć na potem, darować sobie, odpuścić… Jeśli jednak jesteście ciekawymi nowych smaków łasuchami, udział w Uniejowskim Festiwalu Smaków jest dla Was obowiązkowy!
Cóż, nie będziemy ukrywać, że po tak niesamowitej uczcie, jaką przygotowują dla Was szefowie kuchni, możecie wrócić do domów z dodatkowymi kilogramami. Nie martwcie się, mamy na to genialny sposób – po prostu omijajcie wagę jak najszerszym łukiem; po jakimś czasie, jeśli się trochę postaracie, wszystko wróci do normy.

Najsmaczniejsze kulinarne wydarzenie w Uniejowie startuje w przedostatni weekend wakacji, 22-23 sierpnia!

Do tegorocznej edycji włączyło się 11 lokali. Ich festiwalowe propozycje to 11 dań głównych na bazie lub z dodatkiem grzybów oraz 9 deserów na bazie lub z dodatkiem śliwek. Będą one serwowane w porcjach degustacyjnych, za które zapłacicie od 5 zł do 6 zł.

Degustacja w restauracjach będzie możliwa w sobotę 22.08.2020 r. w godzinach 12:00-20:00 oraz w niedzielę 23.08.2020 r. w godzinach 12:00-18:00.

Kiedy już zjecie wszystko to, na co mieliście ochotę, zagłosujcie w Paszporcie Degustatora na najlepsze danie główne i/lub najlepszy deser.

Dzięki Waszym głosom wyłonione zostanie najsmaczniejsze danie główne oraz najsmaczniejszy deser, a zwycięskie restauracje otrzymają nagrody: „Lilię Smakosza 2020”, a także tytuł „Najbardziej Apetycznego Miejsca VII Uniejowskiego Festiwalu Smaków 2020”.

A teraz to, czego jesteście najbardziej ciekawi… Lista restauracji biorących udział w VII Uniejowskim Festiwalu Smaków wraz z pysznościami, których będziecie mogli w nich spróbować.

 

AQUA Restaurant w ApartHotelu, ul. Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa 1:

Polędwiczka wieprzowa pieczona w runie leśnym – 6,00 zł

 

Pieczona polędwiczka wieprzowa z musem z leśnych grzybów, zapiekanka ziemniaczana, palony por, sos naturalny

 

 

Tarta śliwkowa z wanilią – 6,00 zł

 

Tarta zapiekana ze śliwkami i kruszonką waniliową, sos angielski, piklowane śliwki, żel z lokalnych buraków, lody waniliowe

 

 

 

Hotel i Spa Kasztel Uniejów, ul. Zamkowa 6:

 

Risotto a’la Funghi z wędzonym parmezanem – 6,00 zł

 

Ryż arborio z leśnymi grzybami z mascarpone, serwowane z wędzonym parmezanem

 

 

 

Panna Cotta śliwkowa z Sambucą – 6,00 zł

 

Panna Cotta śliwkowa z Sambucą

 

 

 

 

 

Hotel Termalny, Zamkowa 1:

Boczniak w chrupiącej panierce z flambirowaną śliwką i risotto z zielonym pesto – 6,00 zł

 

Boczniak w chrupiącej panierce z flambirowaną śliwką i risotto z zielonym pesto

 

 

Crumble śliwkowo-malinowe – 5,50 zł

 

Karmelizowana śliwka z maliną flambirowaną w śliwowicy, z crumble owsianym, lodami grzybowymi i pudrem z maliny

 

 

 

Klub Nautilus, Zamkowa 5:

 

Placki z grzybami – 5,00 zł

 

Placki z grzybami podawane z sosem tatarskim

 

 

 

 

MIEJSCÓWKA Burger&Pizza, ul. Targowa 54:

Uniejka w lesie – 6,00 zł

…to burger z wołowiną przygotowaną według średniowiecznego przepisu, w miodzie z lokalnych pasiek, ziołach i occie jabłkowym. Duszę zamkniętą w bułce maślanej wzbogaca smak pasty z grzybów leśnych oraz  warzywne dodatki.

 

Teraz Misiu Śliwka – 5,00 zł

…czyli wariacja włoskiego deseru Tiramisu – śliwka karmelizowana w miodzie z lokalnych pasiek, w towarzystwie bitej śmietany, mascarpone i ciasteczek Amaretti nasączonych kawą i likierem

 

 

 

Pizzeria Pico Bello, ul. Sienkiewicza 18a:

 

Makaron gajowego – 6,00 zł

 

Makaron tagliatelle w sosie z suszonych grzybów z dodatkiem kurczaka

 

 

 

 

Uniejowskie śliwki – 6,00 zł

 

Kakaowy biszkopt nawilżony powidłami śliwkowymi, przełożony kremem mascarpone z suszonymi śliwkami, wykończony musem śliwkowym

 

 

 

Pizzeria – Restauracja Twister, Rynek 9:

Parowańce w sosie mięsno-grzybowym – 6,00 zł

 

Ciasto drożdżowe gotowane na parze, podane z porcją mięsa wieprzowego, oblane sosem mięsno-grzybowym

 

 

 

Rogaliki z powidłami śliwkowymi – 5,00 zł

 

Rogaliki z ciasta krucho-drożdżowego z powidłami z domowej spiżarni

 

 

 

 

Restauracja Hotel *** Browar Wiatr, ul. Dąbska 49:

 

Pappardelle z borowikami – 6,00 zł

 

Pappardelle/borowik/shimeji/szalotka/czosnek/ dip szczypiorkowy/groszek wąsaty

 

 

 

 

Śliwka w pszenicznym – 6,00 zł

 

Śliwka/piwo pszeniczne/kruche ciasteczko/delicja mango-brzoskwinia/malina/borówka/mięta/piana cytrynowa

 

 

 

 

Hotel Uniejów**** Restauracja LaRegina, ul. Bł. Bogumiła 32:

 

Policzki wieprzowe w medalowym Pilsie – 6,00 zł

 

Policzki wieprzowe w cieście piwnym /smardze/maślaki/puree ziemniaczane/ szalotka/estragon/szałwia

 

 

 

Pralina śliwkowa – 6,00 zł

 

Śliwka/koniak/mascarpone/nutella/czekolada/lody/owoce/ orzechy laskowe/kokos

 

 

 

 

 

Restauracja ZORBAS, ul. Bł. Bogumiła 9:

 

Sakiewki na sianie – 6,00 zł

 

Sakiewki nadziewane farszem z borowików i kapusty, okraszone cebulą z boczkiem

 

 

 

Skubaniec – 5,00 zł

 

Kruche ciasto śliwkowe z kruszonką

 

 

 

 

 

Zagroda Młynarska, ul. Arcybiskupa Jakuba Świnki 1:

 

Las na talerzu – 6,00 zł

 

Dziczyzna, grzyby, mech, jagody

 

 

 

Czy odkryta w lutym bulla zostanie w Uniejowie?

Badania archeologiczne przy Kolegiacie wydobyły z odmętów historii wiele przedmiotów datowanych na różne okresy, wśród których na szczególne wyróżnienie zasługuje pieczęć XIII wiecznej bulli papieskiej. Czy zabytek o ogromnej wartości historycznej ma szanse pozostać w Uniejowie?

Podczas prac wykopaliskowych prowadzonych w ramach niedawno ukończonej inwestycji w otoczeniu kolegiaty uniejowskiej odkryto prawdziwe skarby, o czym informowaliśmy tutaj.
Zespół naukowców pod przewodnictwem dr Anny Nierychlewskiej oraz Andrzeja Bartczaka wspomagany przez ekipę detektorystów z Klubu Poszukiwawczo Eksploracyjnego Eksplorer przy PTTK Łódź Polesie odkrył XIII wieczną bullę papieską papieża Aleksandra IV.

Na awersie pieczęci umieszczony jest wizerunek dwóch męskich twarzy, rozdzielonych krzyżem, nad którymi znajduje się napis SPA·SPE (Sanctus PAulus·Sanctus PEtrus – św. Paweł i św. Piotr), na rewersie – napis ALEXANDER PP IIII, nad literami PP znak kontrakcji. Litery PP są skrótem od łacińskiego zwrotu Pastor Pastorum (pasterz pasterzy), będącego określeniem papieża. Papież Aleksander IV (Rinaldo Conti; ur. około 1185 roku w Anagni – zm. 25 maja 1261 roku w Viterbo), wystawca bulli, sprawował pontyfikat w okresie od 12 grudnia 1254 do 25 maja 1261.

Pieczęć znaleziona w Uniejowie należy do jednych z najstarszych odkrytych na terenie Polski. Starsze pieczęcie znane są m.in. z grodziska w Przypuście, gm. Wągrowiec (papieża Klemensa III, pontyfikat w latach 1187 – 1191), Starego Miasta, pow. koniński (papieża Innocentego III, pontyfikat w latach 1198 – 1216) oraz ze Starego Miasta w Gdańsku (papieża Grzegorza IX, pontyfikat w latach 1227 – 1241). Natomiast analogiczną pieczęć papieża Aleksandra IV odkryto przy dawnym kościele św. Michała na Wawelu.
Znalezisko to przedmiot wykonany z ołowiu o średnicy 3,5 cm i wadze zaledwie 47 g. Mimo swoich niewielkich rozmiarów pod względem fizycznym posiada wielką wartość historyczną dla miasta i otworzyło drogę do wielu spekulacji na temat okoliczności wystosowania dokumentu papieskiego do Uniejowa.
Zważywszy na specyfikę pontyfikatu, powodów mogło być wiele; Papież Aleksander IV odwołał m.in. wszystkie bulle Innocentego IV wymierzone przeciwko zakonom żebraczym ograniczających ich duszpasterską i kaznodziejską aktywność. W kwietniu 1256 r. połączył wiele kongregacji pustelniczych i utworzył jedną regułę św. Augustyna. W kolejnym roku papież Aleksander IV potwierdził dekrety Grzegorza IX i Innocentego IV przeciwko herezji szerzącej się we Francji i Italii. W 1255r. Kanonizował założycielkę zakonu klarysek Klarę z Asyżu (1194 – 1253). Wreszcie za pontyfikatu Aleksandra IV w 1259 powstało dzieło Tomasza z Akwinu Summa contra gentilis.
Trudnym do rozstrzygnięcia pozostaje wskazanie konkretnego dokumentu, który uwierzytelniała znaleziona bulla. Niezależnie od okoliczności, już sam fakt, że pismo papieskie trafiło na uniejowskie ziemie jest niezwykle istotne dla dziejów miasta. Papieskie bulle, choć pierwotnie wydawane na wiele rodzajów komunikacji o charakterze publicznym, od XIII wieku rezerwowano wyłącznie na najbardziej formalne lub uroczyste okazje, co tylko świadczy o znaczeniu Uniejowa już w czasach średniowiecznych.
Co stanie się z artefaktem? Bulla oraz inne znalezione przy kolegiacie przedmioty mają szanse stać się zalążkiem obiektu muzealnego na terenie miasta.
Zgodnie z art. 36 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, znaleziska mogą być przechowywanie na terenie Uniejowa w terminie do trzech lat od zakończenia badań archeologicznych. Jest to czas potrzebny na przeprowadzenie szczegółowych, specjalistycznych badań, sporządzenie dokumentacji przebiegu badań archeologicznych oraz opracowania wyników tych badań w  sposób umożliwiający jednoznaczną identyfikację i dokładną przestrzenną lokalizację wszystkich czynności oraz dokonanych odkryć, a także prowadzenia doraźnej konserwacji pozyskanych zabytków. Po tym okresie wszystkie znaleziska zgodnie z literą prawa zostaną przekazane konserwatorowi zabytków, który podejmie decyzję o miejscu ich depozytu.
Na chwilę obecną Gmina Uniejów z inicjatywy burmistrza Józefa Kaczmarka zleciła konserwację artefaktu. Ponadto, zamierza wykorzystać przewidziany ustawowo czas na przygotowanie izby muzealnej w nowym obiekcie mającym powstać w Spycimierzu, co pozwoli na umieszczenie bulli i innych dotychczasowych znalezisk archeologicznych w formie stałej ekspozycji bez konieczności rozpraszania zabytków po innych ośrodkach.

A.Ow.

 

„Uniejowskie Strony” nr 3/73/2020

Z ogromną przyjemnością oddajemy Wam, Drodzy Czytelnicy, kolejne wydanie naszego dwumiesięcznika, które pomimo trudnej sytuacji spowodowanej koronawirusem, ukazuje się w terminie. Wynika to z faktu, że w naszej gminie cały czas dużo się dzieje, autorzy artykułów mają o czym pisać, mimo iż wstrzymana została organizacja imprez i wydarzeń, które od kilku lat, co roku urozmaicały wiosenno-letnie weekendy, zapewniając mieszkańcom i turystom wiele atrakcji.

Zamieściliśmy sporo artykułów o gminnych inwestycjach, tych zakończonych, rozpoczętych, jak i zaplanowanych: zmianach powstałych w parafiach – powstaniu ołtarzy na Trasie Bożego Ciała w Spycimierzu, metamorfozie przestrzeni w Wilamowie i wokół uniejowskiej Kolegiaty; postawionej stacji meteo przy boiskach im. Włodzimierza Smolarka; pracach prowadzonych przy młynie koło ronda, czyli artystycznym ogrodzeniu, wielobarwnych ptakach i nasadzeniach zieleni; budowie ogródka rekreacyjnego przed szkołą w Uniejowie; rozpoczętej przebudowie skweru przy ul. Tureckiej.

Informujemy o podpisanych porozumieniach dotyczących dodatkowych patroli policji w gminie Uniejów w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców i turystów oraz uregulowania stanu prawnego nieruchomości z budynkiem starego młyna; umowie zawartej na budowę bulwarów wzdłuż rzeki Warty, otrzymanych dofinansowaniach na zakup sprzętu komputerowego do szkół i termomodernizację budynków użyteczności publicznej.

W niniejszym numerze opublikowaliśmy rozmowę z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Wiesławem Alojzym Meringiem – Ordynariuszem Diecezji Włocławskiej i relację dotyczącą uroczystości odpustowej ku czci św. Bogumiła w Uniejowie z udziałem Jego Ekscelencji.

Przeczytacie Państwo artykuły o obchodach 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II – okolicznej dekoracji, konkursach, odrestaurowanym wizerunku Ojca Świętego w Wilamowie; odświeżeniu elewacji strażnicy i terenu wokół OSP w Wilamowie; pracach porządkowych i nasadzeniach na stanicy wędkarskiej w Człopach – inwestycjach poczynionych nakładem pracy społecznej mieszkańców.

Relacjonujemy o uroczystości Bożego Ciała; przytaczamy refleksje uczniów, rodziców i nauczycieli ze zdalnego nauczania; komunikujemy o aktywności uniejowskich Mażoretek i wznowieniu treningów sportowców Uniejowskiej Akademii Futbolu.

W cyklach – Zakłady pracy w gminie Uniejów opisaliśmy Studio Dekoral Pana Grzegorza Pawlaka, Zakręcony/a – egzotyczne hobby Pana Piotra Mruka.

Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami pozyskania dofinansowania przez mieszkańców w ramach różnych programów działu w Uniejowskim Festiwalu Smaków już w sierpniu (22-23.08). Wreszcie, ogłaszamy konkurs na projekty pamiątek ze Spycimierza i liczymy na Państwa udział.

Życzymy miłej lektury!

Uniejowskie Strony nr 3/73/2020

źródło: Gmina Uniejów

 

 

Poprzedni artykułTERMY CUP IV
Następny artykułNASZE EKIPY ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ