Wielki sukces „Kikusia” i „Jesiona”

0
58

Euro Winners Cup: historyczny sukces, trzecie miejsce dla KP Łódź

KP Łódź pokonało Lokomotiw Moskwa 4:3 (1:1, 2:1, 1:1) i zajęło trzecie miejsce w turnieju Euro Winners Cup, czyli odpowiedniku beachsoccerowej Ligi Mistrzów. Bramki dla polskiej drużyny zdobyli Igor Brysztel (dwie) oraz Artur Popławski i Daniel Krawczyk. To największy sukces zespołu z Polski w historii tych rozgrywek.

W rozgrywkach Euro Winners Cup KP Łódź przeszła fazę grupową, a następnie awansowała do 1/8 finału. Tam w czwartek zmierzyła się z CD Melistar Futbol Playa z Hiszpanii. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3 i oznaczało awans polskiej drużyny do ćwierćfinału. W piątek KP Łódź ograło 9:5 gruzińskie Dinamo Batumi i wywalczyło historyczny awans do półfinału. Tam przegrało 2:3 z rosyjskim BSC Kristall. Tym samym KP Łódź pozostała walka o trzecie miejsce.

Rywalem polskiej ekipy był rosyjski BSC Lokomotiw Moskwa. Mecz świetnie rozpoczął się dla polskiej ekipy. Już w pierwszej minucie bramkę dla KP Łódź zdobył Artur Popławski. Na wyrównanie trzeba było czekać do piątej minuty. Wówczas po indywidualnej akcji trafił Catarino. Łodzianie mieli jeszcze jedną szansę, ale ostatecznie po pierwszej tercji był remis 1:1.

W 16. minucie świetnie zachował się Igor Brysztel, który zdobył swoją pierwszą bramkę w tym meczu. Radość trwała krótko, bowiem do wyrównania z rzutu wolnego doprowadził Lucao. W 19. minucie Brysztel trafił przewrotką i KP Łódź znów było na prowadzeniu. Oba zespoły miały jeszcze swoje okazje, ale po dwudziestu czterech minutach gry było 3:2 dla polskiej drużyny.

W trzeciej tercji obie drużyny miały problem ze zdobyciem gola. Sytuacja zmieniła się dopiero w trzydziestej trzeciej minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Daniel Krawczyk. Rosjanie rzucili się do odrabiania strat, ale bramka Lucao z ostatniej minuty to było zbyt mało. Ostatecznie KP Łódź pokonało Lokomotiw Moskwa 4:3 i wywalczyło trzecie miejsce w Euro Winners Cup.

BSC Lokomotiw Moskwa – KP Łódź 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Bramki: Catarino (5), Lucao (17, 36) – Artur Popławski (1), Igor Brysztel (16, 19), Daniel Krawczyk (33)

KP Łódź wygrało z Lokomotiwem Moskwa 4:3 i zapewniło sobie trzecie miejsce w turnieju Euro Winners Cup (beachsoccerowa Liga Mistrzów). W finale rozgrywek SC Braga podejmie Kristall Sankt Petersburg.
Euro Winners Cup: Wielki sukces KP Łódź!

Dla zespołu z Łodzi dojście do półfinału było największym osiągnięciem w historii. Tam jednak polska ekipa uległa zespołowi BSC Kristall, dwukrotnemu zwycięzcy rozgrywek. W drugim meczu 1/2 finału Braga pokonała Lokomotiw i Rosjanom został mecz o trzecie miejsce z łodzianami.

Zespół z Moskwy wygrał w przeszłości pierwszą edycję Euro Winners Cup w 2013 roku. Po pierwszej tercji na tablicy wyników widniał remis 1:1. Druga część meczu zakończyła się zwycięstwem zespołu z Łodzi i przed ostatnimi 12 minutami to nasi piłkarze byli w lepszej sytuacji.

W trzeciej tercji podwyższenie dał Daniel Krawczyk, a zmasowane ataki Rosjan przyniosły tylko bramkę kontaktowa. KP Łódź odniosło tym samym największy sukces w swojej historii zajmując trzecie miejsce w najważniejszych klubowych rozgrywkach beach soccera w Europie.

Bramki: Catarino 5, Lucao 17, 36 – Artur Popławski 1, Igor Brysztel 16, 19, Daniel Krawczyk 33

źródło: polsatsport.pl

Zespół KP Łódź zajął w Nazare trzecią pozycję w turnieju Euro Winners Cup 2018, w którym uczestniczyli mistrzowie lig europejskich w beach soccerze.

W składzie drużyny KP Łódź na turniej Euro Winners Cup 2018 znalazło się siedmiu uczestników mistrzostw świata 2017: Szymon Gąsiński, Dominik Depta, Filip Gac, Jakub Jesionowski, Konrad Kubiak, Karim Madani oraz Bogusław Saganowski. Udział w osiągnięciu największego sukcesu polskiego klubu w piłce nożnej plażowej mieli też: król strzelców Euro Beach Soccer Cup 2015, Białorusin Igor Brysztel, Brazylijczyk Paulinho Barboza, a także zawodnicy mający w dorobku mecze w reprezentacji Polski, ale nie na MŚ: Dariusz Słowiński, Daniel Krawczyk i Artur Popławski.

Podopieczni Marcina Stanisławskiego w fazie grupowej wygrali z łotewską ekipą Kreiss (3:2) oraz portugalskim ACD Sotao (6:3) i z kompletem punktów awansowali do następnej części rywalizacji. W 1/8 finału zdobywcy „potrójnej korony” za sezon 2017 (mistrzostwo, Puchar, Superpuchar Polski) wyeliminowali hiszpańskie CD Melistar Melilla (4:3), a w 1/4 – gruzińskie Dinamo Batumi (9:5).

W sobotnim półfinale zespół z Łodzi przegrał 2:3 z Kristallem Sankt Petersburg – „mieszanką” mistrzów świata i zwycięzców Pucharu Interkontynentalnego z 2017 roku – Brazylijczykami (Luiz Alberto Braga Datinha, Mauricio Pereira Braz de Oliveira Mauricinho, Rodrigo da Costa) oraz triumfatorów Europejskiej Ligi Beach Soccera 2017 – piłkarzami z Rosji (Maksim Chuzkow, Iwan Ostrowski, Jurij Kraszeninnikow, Artur Paporotny, Kirił Romanow, Dmitrij Szyszin).

Natomiast w niedzielnym spotkaniu o trzecie miejsce KP Łódź zwyciężył 4:3 z Lokomotiwem. W składzie drużyny z Moskwy też znaleźli się reprezentanci Brazylii (Diogo Catarino da Silva, Lucas Tadeu Azevedo Lukao, Nelito Oliveira da Silva Junior) oraz Rosji (Anton Szkarin i Boris Nikonorow). Gole dla polskiego zespołu zdobyli Popławski (w dziewiątej sekundzie), Brysztel (16. i 20. minuta) oraz Krawczyk (33.), a dla Lokomotiwu – Catarino (5.) i Lukao (17. i 36. minuta).

W finale Kristall rywalizował z obrońcą tytułu – ekipą SC Braga. Po trzech tercjach i dogrywce było 3:3. Triumfatorów rozgrywek wyłoniły więc rzuty karne. Drużyna z Portugalii wygrała w nich 5:4.

źródło: wp.pl

Łączy nas Beach Soccer

KP Łódź trzecią drużyną Europy

Mistrzowie Polski pokonali w „małym finale” mistrzów Rosji 🇷🇺 BSC Lokomotiv Moskwa 4-3 po bramkach Igora Bryshtela , Artura Popławskiego i Daniela Krawczyka

Ogromne gratulacje należą się Michał Szymański Marcin Skowron Marcin Stanisławski Karol Leszczyński Szymon Gąsiński Dariusz Słowiński Dominik Depta Karim Madani Jakub Jesionowski Filip Gac Konrad Kubiak Bogusław Saganowski Artur Popławski Daniel Krawczyk Igor Brishtel 🇧🇾Paulinho Beach Soccer 🇧🇷

Doskonale spisały się także Panie z BEACH SOCCER CLUB GREMBACH ŁÓDŹ, które pokonały 🇪🇦 ️Roses Platja 6-2 i ostatecznie zajęły bardzo wysokie 5. miejsce w Lidze Mistrzyń 👏👏