Widzew wygrywa w Byczynie

0
39

Festiwal strzelecki na początek – relacja z meczu z Termami Nerem Poddębice

Pierwszy tegoroczny sparing Widzewa zakończył się wynikiem 5:2 dla łodzian. Większosć bramek padła po przerwie.

Lepiej środowe spotkanie w Byczynie rozpoczęli gospodarze, którzy od samego początku chętnie i często sprawdzali czujność Patryka Wolańskiego. W 15. minucie Jan Tarnowski z rzutu wolnego trafił nawet w słupek bramki Widzewa. To podziałało na łodzian mobilizująco. Chwilę później dobrze w polu karnym rywali pokazał się Marek Zuziak, który był blisko pokonania Karola Domżała. Słowacki pomocnik pięć minut później miał kolejną szansę, ale nie trafił w dośrodkowaną do niego piłkę.

Widzew z minuty na minutę radził sobie coraz pewniej, kreując kolejne okazje do zdobycia bramki. Ponownie przed szansą stanął Zuziak, a po centrze z rzutu rożnego minimalnie niecelnie głową uderzył Sebastian Zieleniecki. W końcówce pierwszej połowy czerwono-biało-czerwoni wreszcie udokumentowali swoją przewagę bramkami. Najpierw po faulu w polu karnym na Marcinie Kozłowskim rzut karny wykorzystał Mateusz Michalski. 120 sekund później wynik podwyższył Robert Demjan, który sprawnie położył na ziemi bramkarza rywali.

Po zmianie stron Franciszek Smuda puścił do boju niemal kompletnie nową jedenastkę. Na placu gry z pierwszego składu został tylko testowany Daniele Iraci, który ze środka pola przeniósł się jednak do obrony. W 63. minucie Marcin Pieńkowski dobrym górnym podaniem wypuścił Daniela Świderskiego, a ten nie miał problemu, by pokonać golkipera Term Neru.

Widzew, mimo znacznej przebudowy składu, kontynuował dobrą grę i w kolejnych minutach dorzucił następne bramki. Ich autorem okazał się młody Jakub Jasiński. Jego gole przedzielił jednak rzut karny dla gospodarzy, który pewnie wykorzystał Mikołaj Zwoliński. W samej końcówce rozmiary porażki Term Neru zmniejszył Krystian Smolarek.

Termy Ner Poddębice – Widzew Łódź 2:5 (0:2)

2:5 Krystian Smolarek 87′

Termy Ner: Karol Domżał – Jakub Owczarek, Mikołaj Zwoliński, Marcin Zimoń, Kamil Kobryn, Jan Tarnowski, Mariusz Zasada, Konrad Niedzielki, Kamil Bartos, Grzegorz Brochocki, Dawid Przezak.

Rezerwowi: Bartosz Płusa, Adrian Filipiak, Mateusz Stępień, Mateusz Pasik, Antoni Frącek, Mariusz Solecki, Patryk Malinowski, Krystian Smolarek, Łukasz Dynel.

Widzew (I skład): Patryk Wolański – Marcin Kozłowski, Sebastian Zieleniecki, Radosław Sylwestrzak, Marcin Pigiel – Mateusz Michalski, Daniele Iraci, Princewill Okachi, Marek Zuziak – Robert Demjan, Karol Stanek.

Widzew (po przerwie): Maciej Humerski – Bartłomiej Niedziele, Damian Kostkowski, Daniele Iraci (69′ Jakub Jasiński), Bartłomiej Rakowski – Michał Miller, Maciej Kazimierowicz, Aleksander Kwiek, Marcin Pieńkowski – Daniel Świderski, Michał Przybylski.

Żółte kartki: Daniele Iraci (Widzew).

źródło: widzew.com

Pierwszy mecz sparingowy zakończył się pewną wygraną drużyny Widzewa. Podopieczni Franciszka Smudy pokonali w Byczynie wicelidera IV ligi, Termy Ner Poddębice, 5:2. Błysnął 15-letni Jakub Jasiński, autor dwóch goli!

Dla łodzian mecz z Nerem był okazją do przetestowania w poważniejszym boju trzech zawodników. Sprawdzani byli Daniele Iraci, Princewill Okachi oraz Marek Zuziak. Nieoficjalny debiut zaliczyli z kolei Michał Przybylski, Karol Stanek oraz Robert Demjan. Zagrał również wracający do zespołu Marcin Pieńkowski.

Od początku spotkania mecz toczył się głównie w środku pola. Pierwszą groźną akcję przeprowadził zespół Neru, w 12. minucie. W polu karnym piłkę przyjął Grzegorz Brochocki, lecz strzelił bardzo niecelnie. Chwilę później sędzia odgwizdał rzut wolny dla poddębiczan. Techniczne uderzenie Mariusza Zasady wylądowało na spojeniu słupka i poprzeczki! W odpowiedzi próbował Marek Zuziak, lecz golkiper Neru wybił piłkę na rzut rożny.

W 23. minucie z prawej strony boiska dośrodkował Mateusz Michalski, piłkę opanował Zuziak i fantastycznie uderzył z woleja, niestety, prosto w Karola Domżala. W kolejnej akcji świetne podanie otrzymał Zasada, lecz znów strzał był niecelny. Chwilę później rzut rożny wykonywał Michalski. Do piłki wyskoczył Sebastian Zieleniecki – chybił minimalnie.

Kolejna akcja Widzewa przyniosła bramkę. W polu karnym faulowany był Marcin Kozłowski, a jedenastkę pewnie wykorzystał Michalski. Dwie minuty później było już 2:0 dla Widzewa. Niecelne podanie obrońcy do bramkarza Neru przechwycił Robert Demjan i nie miał problemów ze zdobyciem bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy. Strzelał m.in. Kamil Kobryń, lecz piłkę z linii bramkowej wybił Bartłomiej Niedziela. W 56. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się aktywny Pieńkowski, jednak jego strzał obronił bramkarz Neru. W kolejnej akcji, po rzucie rożnym wykonywanym przez Aleksandra Kwieka, celnie uderzał Michał Miller. W odpowiedzi niecelnie podawał Niedziela i blisko zdobycia bramki byli gracze Neru. Chwilę później było 3:0 dla Widzewa. Doskonałe podanie Pieńkowskiego na bramkę zamienił Daniel Świderski.

W 78. minucie prawą stroną świetną akcję przeprowadził Niedziela. Minął obrońcę Neru, wyłożył piłkę Jakubowi Jasińskiemu, a ten skierował piłkę do bramki. Chwilę później IV-ligowiec zdobył kontaktową bramkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Mikołaj Zwoliński. Dwie minuty później oglądaliśmy najładniejszą akcję meczu. Z lewej strony dośrodkował Michał Przybylski, a główką bardzo ładnie strzelił rewelacyjny Jasiński. Cztery minuty przed końcem spotkania fatalny błąd popełnił Kostkowski, dał się ograć Smolarkowi a ten pokonał Humerskiego.

Pierwszy sparing można więc uznać za pozytywny. Kolejny za tydzień. Rywalem łodzian w trakcie zgrupowania w Uniejowie będzie Warta Poznań.

źródło: widzewtomy.net