TERMY NER Poddębice – ZAWISZA Pajęczno 2:0 (0:0)

Dynel Łukasz-1, Różycki Przemysław-1

Termy Ner Poddębice: Karol Domżał – Robert Przybyła, Patryk Krymarys, Patryk Retkowski, Adrian Filipiak – Adam Konieczny (70. Przemysław Różycki), Krzysztof Woźniak, Dominik Pecyna (82. Jakub Bartosiński), Mariusz Solecki, Kamil Bartos (82. Jakub Owczarek) – Łukasz Dynel (84. Tomasz Kubala)

Zawisza Pajęczno: Dawid Wnuk – Bartosz Wilkoszewski (80. Daniel Szymczyk), Tomasz Królikowski, Ariel Okrzesik, Mateusz Boras (60. Dawid Szczepański) – Damian Marcioch, Damian Dwornik, Michał Wójcicki, Jakub Juszczyk (70. Bartłomiej Piłatowski), Krzysztof Łazowski – Paweł Baraniak

W piątkowy wieczór zawodnicy Term Neru Poddębice powrócili na zwycięski szlak. Podopieczni trenera Michała Bistuły pokonali przed własną publicznością Zawiszę Pajęczno 2:0.

Już pierwsze minuty mogły przynieść poddębiczanom gola. Dwójkową akcję przeprowadzili Mariusz Solecki oraz Adrian Filipiak. Ten drugi dośrodkował futbolówkę wprost na niepilnowanego w polu karnym gości Łukasza Dynela. Najskuteczniejszy strzelec biało-zielono-czerwonych tym razem posłał piłkę nad poprzeczką. Niewykorzystana okazja mogła bardzo szybko się zemścić. W 9. minucie fatalnie zachowali się nasi defensorzy, którzy dwukrotnie minęli się z futbolówką, dopuszczając Mateusza Borasa do strzały. Na szczęście ten, nie był najlepszej jakości i piłka ostatecznie spoczęła w „koszyczku” Karola Domżała. Dosłownie 120 sekund później akcja przeniosła się pod bramkę strzeżoną przez Dawida Wnuka. Piłkę wzdłuż piątego metra posłał Kamil Bartos, jednak zamykający stronę Adam Konieczny nie potrafił skierować jej do siatki. Kilka chwil później groźnie uderzał Solecki, ale Wnuk zdołał sparować uderzenie doświadczonego pomocnika na rzut rożny. W 28. minucie poddębiczanie po raz kolejny sprezentowali przyjezdnym dogodną sytuację strzelecką. W „szesnastkę” wpadł Paweł Baraniak, szukając tam technicznego rozwiązania, po którym piłka trafiła w słupek. Kilka minut przed przerwą, świetnym przeglądem pola popisał się Patryk Retkowski, posyłając długą piłkę do Dynela. Snajper Term Neru stanął oko w oko z Wnukiem. Golkiper Zawiszy wyszedł z tego starcia obronną ręką.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla podopiecznych trenera Bistuły. W 55. minucie, po dośrodkowaniu Koniecznego z rzutu rożnego, futbolówkę głową trącił Patryk Krymarys, a ta spadła wprost pod nogi czyhającego na siódmym metrze Dynela, który silnym, technicznym strzałem umieścił ją w siatce. Pajęczno szukało swoich okazji po szybkich kontrach skrzydłami, gdzie szalał Baraniak, lecz defensorzy biało-zielono-czerwonych ustrzegali się większych błędów. W 70. minucie żaden z naszych obrońców nie upilnował jednak zamykającego dośrodkowanie Jakuba Juszczyka. Na szczęście, doświadczony zawodnik w tej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kilka chwil później groźną kontrę przeprowadzili poddębiczanie. Po centrze z prawej flanki, futbolówką trafiła do Dominika Pecyny, lecz ten nie wykorzystał swojej szansy. Niespełna 180 sekund później było już 2:0, a akcję Dynela wykończył wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Przemysław Różycki. Popularny „Róża” mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, lecz po jego ekwilibrystycznym uderzeniu futbolówka trafiła w poprzeczkę. W ostatnich sekundach spotkania lewą stroną szarżpował jeszcze Baraniak, lecz na nic się to zdało.

źródło: termyner.poddebice.pl

TERMY Uniejów – START Brzeziny 2:2 (2:1)