Weekendowe zdarzenia drogowe

0
50
views

Policjanci apelują o ostrożność i rozsądek na drodze.

6 marca 2020 roku około godzony 11:40 w miejscowości Porczyny na drodze W – 473 (gm. Poddębice) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Kierująca samochodem marki Toyota  na łuku drogi podczas manewru wykonywania skrętu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z przeciwnego kierunku kierującemu pojazdem marki Huyndai, w wyniku czego doprowadziła do bocznego zderzenia z tym pojazdem.

Tego samego dnia około godz. 19:00  w miejscowości Otok (gm. Zadzim) kierujący samochodem osobowym marki Opel nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad samochodem i zjechał na lewe pobocze. Pojazd dachował.

8 marca 2020 roku około godziny 22:40 w miejscowości Uniejów na ulicy Targowej, kierowca  pojazdu osobowego marki VW Polo wykonując manewr zawracania w rejonie skrzyżowania, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo pojazdowi marki VW Passat, doprowadzając do bocznego zderzenia.

Uczestnicy zdarzeń drogowych nie wymagali pomocy medycznej.

Policja apeluje!

– Nie przekraczaj dozwolonej prędkości – ZWOLNIJ !!!
– Pamiętaj o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami oraz zadbaj o stan oświetlenia w pojeździe.
– Przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz na zakrętach i wzniesieniach zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność.
– Nie wyprzedzaj na „trzeciego”.

źródło: poddebice.policja.gov.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ