Wędkarski Puchar Burmistrza Miasta Uniejów ma nowego właściciela

0
22
views

Zgodnie z terminarzem imprez organizowanych przez Koło Wędkarskie nr 16 PZW w Uniejowie, w sobotnie popołudnie na łowisku „Kaczka” w Człopach rozegrano cykliczny turniej w wędkarstwie spławikowym o Puchar Burmistrza Miasta Uniejów. W zawodach przeprowadzonych w 2019 roku to znamienite trofeum wywalczył sobie Mariusz Winiarski z Turku. Dzierżył je aż po dzień wczorajszy, bo ubiegłoroczne rozgrywki odwołano przez pandemię. Jego wynik przebił długoletni członek tutejszego koła, ale poza miejscem na najwyższym stopniu podium – zgarnął też nagrodę za największą rybę, pozostawiając konkurencję daleko w tyle! O kim mowa?

W szranki – w ramach jednej, mieszanej kategorii, stanęło łącznie 37-mioro zawodników: 34 miłośników oraz 3 miłośniczki wędkarstwa. Zbiórkę na terenie stanicy wędkarskiej oraz losowanie stanowisk odbyło się przed godziną 14⁰⁰. Taka ilość wędkujących w zupełności pozwoliła rozlokować wszystkich wzdłuż jednego tylko, lewego brzegu zbiornika.

Niecała godzina do rozpoczęcia zawodów minęła wędkarzom na przemieszczeniu się do i przygotowaniu swoich stanowisk. Nie tylko ten dzień, ale w zasadzie cały ostatni miesiąc upałów, miał niekorzystny wpływ i mocno uszczuplił połowy. Gdy woda ogrzewa się powyżej optymalnej temperatury, ryby szukają schronienia w głebszych partiach wody i wśród zarośli. Słońce zmusza też ludzi do krycia się w cieniu, ale w przypadku wędkowania – ciężko jest oczekiwać w tym samym miejscu zarówno otwartej przestrzeni do swobodnego „rzucania kijem” i jednocześnie np. korony drzewa nad głową, która ochroni nas przed nagatywnym działaniem promieni słonecznych. Podczas zawodów kompromisowym rozwiązaniem był duży parasol, zaś uczestnicy wykazali się ogromną wytrzymałością: bez narzekania czy jakiejkolwiek krzywdy, wszyscy dotrwali do końca zawodów.

Huk ostatniej salwy z broni sędziego, oddanej dokładnie po 4 godzinach od sygnału otwarcia, zezwalającego na nęcenie, zakończył prowadzone w ciszy oraz maksymalnym skupieniu sobotnie zmagania. Punkt 19:00 komisja sędziowska ruszyła na przegląd stoisk, aby zważyć i przeliczyć połów.

W czasie gdy sędziowie wykonywali swoje obowiązki, coraz liczniej gromadzący się w stanicy uczestnicy, regenerowali siły – oczywiście: przy grochówce i kiełbasce z grilla. Po niedługim czasie, do już znacznie bardziej ożywionych wędkarzy dołączył Prezes Koła – Dariusz Adamiak, by ogłosić wyniki, udekorować zwycięzców i wręczyć im puchary.

Wyniki zawodów:


Łączną wagą 4,39 kg, w sumie 23 sztuk ryb, jako pierwszy na pudle, znalazł się Wiesław Mikołajczyk. To nie wszystko! Nowy właściciel Pucharu Burmistrza, 49-centymetrowym okazem leszcza, zgarnął kolejny puchar i nagrodę specjalną, za największą rybę zawodów. Gratulacje!

Drugie miejsce, z wynikiem 1,92 kg i 39 ryb, zajął Mirosław Pietrzak:

Skład zwycięskiej trójki zamknął Jarosław Wypyszyński. Łączny pomiar 41 sztuk złowionych ryb, wskazał 1,77 kg:

 

Szczegółowa klasyfikacja sobotnich zawodów do 10. miejsca prezentuje się następująco: (łączna waga złowionych ryb / ilość w sztukach)

  1. Wiesław Mikołajczyk (4,39 kg / 23 szt.), dodatkowo: zdobywca nagrody za największą rybę złowioną podczas zawodów (49-centymetrowy leszcz)
  2. Mirosław Pietrzak (1,92 kg / 39 szt.)
  3. Jarosław Wypyszyński (1,77 kg / 41 szt.)
  4. Roman Kowalewski (1,77 kg / 7 szt.)
  5. Paweł Strzelczyk (1,29 kg / 42 szt.)
  6. Mariusz Maj (1,07 kg / 5 szt.)
  7. Krzysztof Kulczycki (1,06 kg / 33 szt.)
  8. Iwona Pietrzykowska (1,04 kg / 28 szt.)
  9. Kamil Zielonka (1,02 kg / 15 szt.)
  10. Tomasz Maj (0,93 kg / 34 szt.)

Poza pucharami, statuetkami i medalami dla zwycięzców turnieju, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni sprzętem wędkarskim, ufundowanym przez Burmistrz Miasta Uniejów – Józefa Kaczmarka i Zarząd Koła Wędkarskiego nr 16 PZW w Uniejowie. Ponadto, wędkarze zabrali ze sobą darmowe bilety wstępu na baseny termalne, które na poczet upominków za udział w turnieju, przekazał Prezes PGK „Termy Uniejów” – Marcin Pamfil.

Przed opuszczeniem terenu stanicy wędkarskiej w Człopach, wędkarze zrzeszeni w tutejszym kole zrobili wspólne zdjęcie przy nowym nabytku – zadaszonej altanie, przekazanej przez Gminę, w ramach zagospodarowania dawnych stoisk handlowych z terenu targowiska miejskiego, które obecnie jest już w końcowej fazie przebudowy.

W najbliższych planach uniejowskiego koła wędkarskiego znajduje się organizacja zawodów drużynowych. Wstępnie przyjęto termin sierpniowy, ale brak jeszcze konkretnej daty:
– Mamy dopiero drugi miesiąc z możliwością przeprowadzenia zawodów sportowych i organizacji jakichkolwiek wydarzeń publicznych, do tego jest lato, więc naturalnie – wszelkiej maści imprez dzieje się teraz sporo. Są wakacje, sezon urlopowy w pełni i wiele osób, w tym także członków naszego koła, chce skorzystać z otwarcia turystyki. Z drugiej strony, przeróżne prognozy co do nadejścia kolejnej fali koronawirusa, kiedy i czy w ogóle się to wydarzy, a co za tym idzie – widmo powrotu obostrzeń sprawiły, że w sierpniu kalendarze imprez dosłownie pękają w szwach. Nie chcemy wchodzić z nikim w kolizje, jeszcze robimy w tym polu rozeznanie, ale tak szybko jak będzie możliwe ustalimy konkretną datę i Państwa powiadomimy. Proszę śledzić nasze zaprzyjaźnione media: uniejow.net.pl Michała Kubackiego i urzędową stronę uniejow.pl – wyjaśnił Dariusz Adamiak, prezes uniejowskiego Koła Wędkarskiego nr 16 PZW.

(MB)

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ