0
25

Mecz sparingowy

WARTA Sieradz – TERMY NER Poddębice 2:0 (1:0)

Termy Ner Poddębice: Domżał – Zasada, Krymarys (73. Zwoliński), Zwoliński (55. zawodnik testowany), Przybyła (64. zawodnik testowany) – Kania (55. zawodnik testowany), Tonn (46. Dynel), zawodnik testowany (64. zawodnik testowany), Niedzielski (73. Frącek), Smolarek (64. Waszczyk) – Przezak (70. Nowak)

Niestety w tym meczu nie mogło być inaczej jak zwycięstwo gospodarzy z Sieradza grających w Warcie. W pierwszej połowie początek był można powiedzieć wyrównanym pojedynkiem, ale trwało to tylko 15 minut, po tym czasie, aż do końca spotkania na boisku karty rozdawali zawodnicy z Sieradza. 2:0 to najmniejszy wymiar kary w tym meczu, ale musimy wziąć pod uwagę to, że zawodnicy z Poddębic mieli tylko dwie jednostki treningowe, a Warta co prawda rozpoczęła nieco wcześniej, lecz są w cyklu treningowym codziennie i widać to było na boisku. Z nowych zawodników, dwóch zrobiło bardzo dobre wrażenie i już można stwierdzić, że będą wzmocnieniem naszej drużyny, a byli to: Mikołaj Zwoliński i Konrad Niedzielski. Duży spokój w grze wniósł Mariusz Zasada, jest to kolejny zawodnik który będzie dużym wzmocnieniem, ale przed nim jeszcze troszkę pracy nad szybkością. Pozostali będą musieli potwierdzić swoją wartość w kolejnych meczach sparingowych.

Porażką, swój pierwszy mecz sparingowy zakończyli podopieczni trenera Michała Bistuły. Poddębiczanie ulegli beniaminkowi III ligi gr. I Warcie Sieradz 0:2. Bramki dla biało-zielonych zdobywali Mariusz Zawodziński oraz Maciej Łabędzki. Dziś, poddębiczan czeka kolejna gra kontrolna, tym razem z reprezentacją Powiatu Poddębickiego.

Poddębiczanie mogli objąć prowadzenie już w 2. minucie. Niezłą kombinacyjną akcję przeprowadziło trio Mariusz Zasada-Konrad Niedzielski-Igor Kania. Ten ostatni dograł futbolówkę wzdłuż szóstego metra, a do piłki dopadł Krystian Smolarek, jednak nieczysto trafił w piłkę i posłał ją obok bramki. W odpowiedzi, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego autorstwa Jarosława Szyca nad poprzeczką główkował jeden z sieradzan. Chwilę później, po przechwycie piłki w środkowej strefie, szybki kontratak rozprowadził Beniamin Tonn. 26-latek uruchomił podłączającego się lewą flanką Kanię, ten zbiegł do linii końcowej i zdecydował się na dośrodkowanie, futbolówkę klatką piersiową zgasił Dawid Przezak, wykładając ją nadbiegającemu Tonnowi, lecz ten pomylił się. W 18. minucie, po wrzutce z lewej strony głową uderzał Wiktor Płaneta, ale pewnie interweniował Karol Domżał. Kilka chwil później piłkę w środkowej strefie stracił Niedzielski, ta trafiła najpierw do Płanety, a następnie do Zawodzińskiego, który silnym strzałem sprzed pola karnego ulokował piłkę w siatce. W 32. minucie po dograniu Przezaka w słupek bramki strzeżonej przez Mateusza Wlazłowskiego trafił Smolarek. Tuz przed przerwą oba zespoły miały jeszcze po jednej okazji. Najpierw, groźnie z rzutu wolnego uderzał Zasada, a chwilę później po błędzie defensywy Term Neru sytuacji sam na sam z Domżałem nie wykorzystał Marcin Kobierski.

Wraz z upływem kolejnych minut drugiej odsłony coraz większą przewagę posiadali sieradzanie. W 51. minucie z lewej strony piłkę dogrywał Kobierski, a bliski przecięcia jej lotu był Dominik Cukiernik. Kilka chwil później fatalny w skutkach błąd popełnił jeden z testowanych graczy, przepuszczając piłkę i pozwalając Maciejowi Łabędzkiemu znaleźć się w sytuacji sam na sam z Domżałem. Napastnik wykorzystał sytuację i ustalił wynik spotkania. W końcówce Domżał ustrzegł swój zespół przed stratą kolejnego gola, powstrzymując szarżującego w „szesnastce” Marcina Kacelę.

źródło: termyner.poddebice.pl