LZS Justynów – MGLKS Termy Uniejów 0:4 (0:2)

Zych Kamil-2, Wojtczak Krystian-1, Rosiak Piotr-1.

Skład:

Jakub Skrzypiec, Radosław Jurkowski (65′ Łukasz Pacholczyk), Piotr Wodnicki, Piotr Matusiak, Dariusz Piaseczny, Adrian Kaczmarek, Adrian Kasztelan, Kamil Zych (85′ Piotr Rosiak), Artur Stasiak, Krystian Wojtczak (87′ Adrian Czyżo), Janusz Jończyk.

Początek meczu to walka w środku pola i wzajemne badanie się drużyn. Pierwsza sytuację na wyjście na prowadzenie mieli Termalni około 10 minuty jednak strzał Wojtczaka po rykoszecie minimalnie nad bramką gospodarzy. W 19minucie pada pierwsza bramka meczu. Zych po pięknym dryblingu wypuszcza w uliczkę Wojtczaka a ten bez problemów umieszcza piłkę w siatce pewnym strzałem przy słupku. Bramkarz bez szans. Termalni pomału się rozpędzają. Stasiak wchodzi w pole karne podaje wzdłuż do Jończyka który przyjmuje piłkę na 5metrze, jego strzał trafia prosto w bramkarza, piłka znów ląduje pod nogami naszego napastnika, jednak dobitka trafia w obrońcę i piłka minimalnie mija bramkę. Wyraźna przewaga naszego zespołu. W 35 minucie wynik po rzucie rożnym podwyższa Piotr Matusiak, po przepięknym dośrodkowaniu Kasztelana. Na przerwę schodzimy z wynikiem 0:2.

Na drugą połowę wychodzimy bez zmian. Pierwsza akcję wykonują gospodarze jednak pewnie broni Srzypiec. W odpowiedzi dwójkowa akcja Jończyka i Wojtczak jednak ten pierwszy trafia wprost w bramkarza. Kolejna akcja to wybicie naszego bramkarza piłkę przyjmuje Wojtczak strzela, jednak broni bramkarz. Znów wybicie Skrzypca. Obrońca gospodarzy próbuje zgrać piłkę do bramkarza głową jednak robi to zbyt lekko do piłki podbiega Wojtczak,  jednak jego lob minimalnie mija bramkę. Następna akcja to bardzo dobry strzał Zycha jednak po raz kolejny dobrze interweniuje bramkarz. Bardzo dobra gra naszej drużyny gospodarze nie mogą opuścić swojej połowy. W 55minucie kolejna bramkę dokłada Wojtczak bo znakomitym podaniu nad obrońcami od Kasztelana. Zasłużona bramka dla Termalnych.  W 65 minucie boisko opuszcza Jurkiewicz a zastępuje go Pacholczyk. Po bramce gra przeniosła się do środka pola gdzie było dużo walki. W 85 minucie na Boisku melduję się dwóch juniorów Rosiak i Czyżo. I to właśnie akcja tych dwóch zawodników ustala wynik spotkania. Rosiak podaje prostopadle do Czyża i Adrian, który wraca po ciężkiej kontuzji zdobywa swoją pierwszą bramkę. Mecz kończy się wynikiem 0:4

Asysty: Zych, 2x Kasztelan, Rosiak.

Było to kolejne dobre spotkanie w wykonaniu termalnych z wieloma okazjami i bramkami. I kolejny w którym nie tracimy bramki. Oby tak dalej.

klasa „A” grupa III

LKS Sazan Pęczniew – Victoria Grabów 1:3 (0:1)

MULKS Łask – GLKS Pisia Zygry 6:3 (2:2)

… Naszkowski Adrian-2, Dudczak Arkadiusz-1.

klasa „B” grupa III

LKS Grom Powodów – Orzeł Wróblew 7:1 (1:0)

Antosik Piotr-3, Sławomir Bień-2, Kindlein Grzegorz-1, Swęderski Artur-1 (rz. Karny)

Skład: W. Urbaniak, A. Swęderski (K), Ł. Karolak, J.Janicki, K. Antosik, S. Janicki (46″ D. Walczak), K. Tomczak (75″ Ł. Szmaichel), M. Choiński, K. Cichy ( 46″ Sławomir Bień), G. Kindlein, J. Czekalski ( 46″ Piotr Antosik)

UDERZENIE GROMU !!!
Odrodzenie piłkarzy KS Grom Powodów nastąpiło w drugiej kolejce rozgrywek z lokalnym rywalem Orzeł Wróblew. Warunki pogodowe nie sprzyjały prowadzonej grze, a pomimo to na boisku w Wartkowicach zobaczyliśmy 8 bramek. Grom pierwszą połowę zaczął ze sprzyjającym wiatrem i w 33 min Grzegorz Kindlein pakuje piłkę do siatki przeciwnika. Do przerwy Grom prowadzi 1:0. Prawdziwe odrodzenie rozpoczyna się w drugiej połowie, gdzie dochodzi do 3 zmian na polu gry. Na początku drugiej połowy sędzia wskazuje na 11 metr, do piłki podchodzi Artur Swęderski i umieszcza piłkę w siatce. Orzeł Wróblew nie rezygnuje i próbuje strzałów z dystansu mając ze sobą silny wiatr z tyłu. Po jednym ze strzałów bramkarz gromu wpuszcza ją do brami i mamy 2:1. Ta bramka podziałała na zawodników Gromu jak płachta na byka, którzy wzięli sprawy w swoje nogi i udowodnili swoją wyższość na boisku. Bramkę na 3:1 strzela debiutujący w barwach Gromu Piotrek Antosik, który w dniu dzisiejszym pokazał prawdziwe wejście smoka. To młody zawodnik z którego nasza drużyna będzie miała pożytek. W tym meczu błysnął również wracający powoli do formy Sławek Bień ( szczęka) który strzałem za pola karnego podwyższył rezultat na 4:1. Przy wykonywaniu rzutu rożnego przez drużynę Gromu w polu karnym Orła najwyżej do piłki wyskakuje Sławek Bień i zdobywa swoja druga bramkę w tym meczu. Grom prowadzi 5:1. Naszym zawodnikom nie przeszkadzała gra pod wiatr i kolejne akcje gromu wykończył debiutujący Piotr Antosik strzelając bramkę na 6:1 i kolejną pod koniec spotkania po podaniu Grzegorza Kindleina. Trzeba zaznaczyć, że Grzesiek mógł strzelać sam, ale dzięki temu podaniu Piotrek ustrzelił hat-trika w swoim debiucie. Słowa uznania za ten mecz należą się wszystkim zawodnikom GROMU szczególnie za drugą połowę. Tak trzymać panowie. Ps. do radnych z gminy Wartkowice. „Ta drużyna naprawdę się rozwija więc pomóżmy jej osiągnąć sukces.”

źródło: LKS Grom Powodów

Grom Powodów 7:1 Orzeł Wróblew
Sokół Skromnica 0:11 LKS II Rosanów
LKS Modlna 3:3 LKS Cedrowice
Santos Czerchów 2:2 Włókniarz Zgierz
Zamek Skotniki 0:4 MKS Mianów