TRWA KONKURS „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ”

0
15
views

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.

Konkurs „Policjant, który mi pomógł” jest kolejnym działaniem polskiej Policji, która w ten sposób poddaje się społecznej ocenie podejmowanych działań, sama zaś nominacja policjanta jest szczególnym wyróżnieniem świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa osób.

Zaangażowanie w powyższym zakresie niewątpliwie wpływa na kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji wśród społeczeństwa, a funkcjonariusze Policji, którzy w ocenie społecznej przyczynili się do budowania lokalnego systemu pomocowego w tym obszarze zasługują na wyróżnienie.

Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

Zgodnie z Regulaminem Konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu oraz formularzem zgłoszeniowym: Ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł” ►

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 czerwca 2021 r. Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl.

Laureatów konkursu wybiera Komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji KGP oraz laureaci 3 ostatnich edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”.

Podczas wyłaniania Laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania Kandydatów!

(Biuro Prewencji KGP)

 

POLICYJNY PATROL WODNY NA JEZIORSKU

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach już wkrótce rozpoczną służbę na zbiorniku Jeziorsko. Mundurowi będą strzec bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą.

W czerwcu poddębiccy policjanci zwodują łódź motorową, która wykorzystana będzie do patrolowania zbiornika Jeziorsko. Stróże prawa pełniący służbę na wodzie mają przede wszystkim za zadanie:

  • podejmować działania ratownicze;
  • zadbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą;
  • ujawniać i ścigać sprawców przestępstw i wykroczeń na wodach i terenach przywodnych;
  • kontrolować  tzw. dzikie kąpieliska;
  • kontrolować jednostki pływające w zakresie wyposażenia technicznego.

Dzięki wykorzystaniu sprzętu pływającego mundurowi wspomagają działania zduńskowolskiego WOPR-u z którym 21 maja 2021 roku, KPP w Poddębicach zawarła porozumienie regulujące współdziałanie obu służb na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Wodne patrole na Jeziorsku pojawią się w wakacyjne weekendy w godzinach od 10:00 do 18:00 (według grafiku służb), aż do zakończenia sezonu letniego, tj. 29 sierpnia br.

  • Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach insp. Krzysztof Kotkowski i prezes ZDUŃSKOWOLSKIEGO WODNEGO OCHOTNICZEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO, podpisują porozumienie regulujące współdziałanie obu służb na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego.
  • Policyjna łódź motorowa.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ