56

Boruta Zgierz – Termy Ner Poddębice 0:2 (0:1)
Bramki: Konrad Niedzielski 44-karny, 75

Termy Ner Poddębice: Domżał – Przybyła (70. Tarnowski), Zwoliński (86. Malinowski), Krymarys, Owczarek – Bartos (70. Dynel), Osowski, Zasada, Niedzielski (82. Woźniak), Smolarek (57. Kania) – Przezak

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli podopieczni trenera Michała Bistuły. Gracze Term Neru Poddębice po dwóch bramkach Konrada Niedzielskiego wygrali w Zgierzu z miejscowym Borutą.

Jako pierwsi groźna sytuację stworzyli sobie gospodarze. W 6. minucie futbolówkę w środkowej strefie boiska przejął Patryk Sławiński i momentalnie rozrzucił ją na lewą flankę do Rafała Niewiadomskiego. Ten posłał kąśliwy strzał, który minimalnie minął prawy słupek bramki strzeżonej przez Karola Domżała. Biało-zielono-czerwoni próbowali się odgryźć, jednak zazwyczaj brakowało tzw. „ostatniego podania”. Poddębiczanie długo utrzymywali się przy piłce, lecz aż do 44. minuty nic z tego nie wynikało. Wtedy to długim podaniem obsłużony został Dawid Przezak. Napastnik zgrał futbolówkę głową do Konrada Niedzielskiego, a tego w nieprzepisowy sposób powstrzymywał jeden z defensorów Boruty. Arbiter bez wahania wskazał na „wapno”, a pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się sam poszkodowany.

Tuż po wznowieniu gracze Term Neru powinni prowadzić 2:0, jednak żaden z graczy nie zdołał wykończyć centry Mariusza Zasady z rzutu rożnego. Chwilę później z dystansu uderzał jeden ze zgierzan, ale pewnie interweniował Domżał. W 54. minucie poddębiczanie przeprowadzili błyskawiczny kontratak, jednak w finalnej fazie podanie Przezaka w kierunku Niedzielskiego przeciął jeden ze stoperów. Kilka chwil później Igora Kanię świetnym podaniem obsłużył Niedzielski. Skrzydłowy wpadł w „szesnastkę”, ale uderzył wprost w interweniującego Macieja Kaźmierskiego. Niespełna kwadrans potem minimalnie z rzutu wolnego chybił Zasada. Precyzji nie zabrakło zatem Niedzielskiemu, który w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gospodarzy. Tuż przed końcem bliski wpakowania futbolówki do siatki był Przezak, jednak jego strzał z okolic osiemnastego metra nieznacznie minął słupek.

źródło: termyner.poddebice.pl