LKS Termy Ner Poddębice – Broń Radom 0:1 (0:1)

… Jan kowalski-1 (23 min.)

Powiedzieli po meczu:

Trener Neru Piotr Szarpak

W piłce nożnej jest taka zależność, niekiedy gra się dobrze jak z Polonią Warszawa i się przegrywa a teraz się gra źle i też się przegrywa a więc można tak powiedzieć że nie ma na to złotej receptury i najgorsze jest to, gdzieś taki można powiedzieć bodziec dostaliśmy na tej Polonii że uwierzymy w swoje umiejętności, że uwierzymy w to że możemy powalczyć z każdym, okazuje się że chyba wróciło to do śmiesznej normalności bo nie stworzyliśmy sobie właściwie żadnych sytuacji do strzelenia bramki, jedynie błąd przeciwnika w 43 minucie i Pabjańczyk mógł to wykorzystać, gdyby to wykorzystał kto wie jak by się potoczył mecz, ale to jest tylko takie gdybanie, mieliśmy za dużo przestoju, mieliśmy za dużo słabych ogniw nie będę mówił o nazwiskach, ale Ci którzy byli na meczu na pewno wiedzą o kim mówię, bo rzeczywiście jeżeli ktoś gra piąty czy szósty mecz i można powiedzieć że nie robi żadnych postępów, albo jest zakompleksiony, albo jest zdołowany, albo powinien przestać grać w piłkę, takie jest moje zdanie. Piłka nożna jest również męską grą, ja za wyniki odpowiadam i będę odpowiadał do samego końca, natomiast również powinni odpowiadać zawodnicy którzy są na boisku, ja mogę pewne decyzje podejmować personalne które są niezgodne, natomiast jeżeli ktoś dostaje szanse, to powinien ją wykorzystać, nie może przeczłapać 45 minut czy 90. Zmiany miały być trzy w przerwie, nie będę ukrywał, bo miał wejść Krzysiek Woźniak, ale z racji tego że Grzybowski gdzieś tam miał problemy lekkie zdrowotne, trzymałem go na boisku, aczkolwiek jak teraz patrzę, to chyba człowiek był głupi, trzeba było zmienić Grzybowskiego, bo to co zrobił to dyskryminacja tego zawodnika, jako jednego z tych starszych najbardziej ogranych i takie błędy, to uważam że nie powinny się zdarzać. Jeżeli mamy o czym myśleć, to musimy szybko się podnieść i bez względu na to kto będzie grał, to musi wyjść i grać, jeżeli będziemy kalkulować co się wydarzy w następnym meczu i będziemy patrzeć na to czy na dole ktoś przegrywa czy nie, to się znajdziemy w głębokim dołku a z takiego dołka jest już bardzo ciężko wyjść.

Trener Broni Tomasz Dziubiński

Zadowolony jestem z tego meczu wyjazdowego, ponieważ zdobyliśmy trzy punkty, to był najmniejszy wymiar kary bo zespół Poddębic nie stworzył sobie jakiś sytuacji, no może jedną, natomiast my stu procentowych sytuacji mieliśmy sporo, przede wszystkim w drugiej połowie. Wynik powinien być dużo wyższy, natomiast cieszy mnie to że po dwóch porażkach z Polonią i ŁKS-em, spadła na nas fala krytyki ,dzisiaj to troszeczkę zmazaliśmy, ale już następny mecz przed nami z Otwockiem który musimy wygrać i dalej walczyć o tą „szóstkę”. Dzisiaj wygrała lepsza drużyna, chyba to wszyscy widzieli, Ner nie miał na nas sposobu, starał się długą piłką grać na naszą lewą stronę, natomiast nie zawsze to wychodziło. My ustawiliśmy się w drugiej połowie na kontrataki, kilka z nich bardzo dobrych, tylko nie zakończonych bramkami. Broń przez dwa ostatnie sezony była na drugim i trzecim miejscu i taki sam cel ma na ten sezon.

Dobry mecz Broni, mądra gra, ładna bramka. Dobry debiut Matrackiego, bardzo dobry mecz Krukowskiego, piękny gol Kowalskiego i kilka nie wykorzystanych stuprocentowych okazji. Mamy drugie zwycięstwo, oby ten mecz był przełomem. Zapraszamy na sobotni mecz ze Startem Otwock, który przegrał dzisiaj 0:1 z ŁKS Łódź
90′ Miły widok na boisku- ciesząca się drużyna Broni, oby tak jak najczęściej! Brawo!
90′ tuż przed gwizdkiem żółta kartka dla Gniadzika
90′ KONIEC MECZU!
90′ wolny z 25 metrów dla nas
90′ aut dla nas tuż koło naszej bramki, oddalamy grę
89′ Kaszubowski zatrzymany w rajdzie w polu karnym, sędzia dolicz a3 minuty
88′ Kaszubowski za sponiewieranego dziś Nowosielskiego
87′ Ner atakuje, may emocje w końcówce
86′ strzał z daleka wysoko ponad bramką
85′ cofnęliśmy i czekamy na kontrę
85′ Leśniewski sam na sam z bramkarzem techniczym strzałem obok bramki, stuprocentowa sytaucja
84′ Dziubiński z dwóch metrów bramkarza, nie spodziewał się, że spadnie mu piłka
83′ za Kowalskiego Dziubek
83′ mamy róg
82′ schodzi Owczarek wchodzi Woźniak
81′ Kania
80′ Dziubiński z 20 metrów, ale za lekko , łapie bramkarz.
80′ nareaszcie próbujemy pressingu grają w przewadze, do tej pory w ogóle nie było widać, że gramy z przewagą zawodnika
76′ teraz wybijamy groźne dośrodkowanie gospodarzy
75′ strzał głową obok bramki
75′ strzał Sali z daleka i mamy róg
75′ Ner wybija, mamy aut. Z boiska zszedł Krukowski, nie Dobosz – bardzo dobry mecz Bartosza dzisiaj
74′ akcja Więcka i mamy róg
72′ schodzi Dobosz, wchodzi Więcek
71′ Ner gra w dziesiątkę i ..ciśnie
70′ Kowalaski w pole karne, obrońcy zdejmują piłkę z głowy Skórnickiego
70′ znów wolny na Nowosielskim
70′ Sala za Wicika
68′ kartka za faul na Nowosielskim, gramy 20 minut w przewadze.
68′ Grzybowski- druga żółta
68′ Grzybowski
67′ faul w ataku
67′ róg dla gospodarzy
66′ Ner na spalonym
64′ oblężenie naszej bramki, wybijamy piłkę
63′ Owczarek za brutalny faul na Kowalskim
63′ po raz kolejny bardzo dobrze Krukowski
62′ Skórnicki leżąc tuż obok bramki
61′ i kolejny róg
60′ Leśniewski z 6 metrów w bramkarza! Mamy róg
58′ teraz Wicik bardzo niecelnie spoza pola karnego, mógł podawać do lepiej ustawionych kolegów
56′ Matracki łapie groźne dośrodkowanie
56′ kontra Broni i Dobosz bardzo niecelnie strzela
55′ Matracki łapie na linii pola karnego, gra odważnie
54′ teraz akcja za akcje dwie dobre akcje obu drużyn
53′ gra się nieco uspokoiła po pierwszych szturmach gospodarzy
51′ faul z tyłu na Nowosielskim, to powinna być kartka
50′ teraz Skórnicki dwukrotnie
49′ Ner przycisnął, a my cofamy się za głęboko- gospodarze na spalonym
47′ Teraz dośrodkowanie Neru tuż obok naszej bramki
47′ groźnie w naszym polu karnym – wybijamy na aut
46′ dwie zmiany w Nerze: schodzi Paluch i Okoński, na boisku pojawili się Motyka i Kania
46′ zaczęła Broń, bramkarzowi gospodarzy będzie świeciło słońce w oczy. Gramy ze słońcem, ale pod coraz silniejszy wiatr
45′ tuż przed meczem kontuzję ręki odniósł pierwszy bramkarz Neru, stojący dziś w bramce Krzyżostaoniak ma 18 lat.
45′ obie drużyny już na boisku, zaraz zacznie się druga połowa meczu.
45′ Ciekawostką meczów w Bycznynie są bezpłatne bilety. Klub nie może pobierać opłat ze względu na to, że obiekt został wybudowany z funduszy europejskich.
45′ Ciekawy mecz w Poddębicach, obie drużyny starają się o zwycięstwo. Piękny gol Kowalskiego i wręcz profesorska gra Krukowskiego to najjaśniejsze strony naszej drużyny w pierwszej połowie. Wielki błąd obrony w końcówce pierwszej połowy przypomniał o koszmarze obrony w meczu z ŁKS. Na szczęście bez konsekwencji, ale to było poważne ostrzeżenie. Niestety, nie popisali się sędziowie- dwa ewidentne karne nie przyznane naszej drużynie i kilka sprzecznych ze sobą decyzji.
45′ koniec pierwszej połowy
43′ teraz nasza akcja – dośrodkowanie łapie bramkarz.
43′ ale mamy szczęście! Błąd obrony- za lekkie podanie do bramkarza przerwał zawodni Neru i nie trafił do pustej bramki!
42′ Kowalski w polu karnym zakręcił trzema obrońcami i strzelił nad bramką
38′ Matracki łapie strzał z boku pola karnego
37′ Matracki ofiarnie na linii pola karnego
36′ źle rozegrany krótki róg
35′ Dziubiński z 18 metrów, piąstkuje bramkarz i mamy róg
33′ znów Ner na spalonym
33′ qwolny dla Neru z połowy boiska
32′ i znów Krukowski przerywa akcję, brawo, ale nie brawa dla sędziego głównego- drugi błąd związany z karnym dla Broni
31′ znów ręka w polu karnym gospodarzy i znów bez reakcji sędziego
29′ kolejne dobre interwencje Krukowskiego, dzisiaj jest czujny
28′ do świetnego dośrodkowania Wicika nie doszedł Nowosielski, szkoda
27′ mamy wolnego z boku boiska
27′ Grzybowski
23′ prostopadłe podanie Leśniewskiego do Kowalskiego , ten pięknym technicznym strzałem w samo okienko lobuje bramkarza
23′ GOOOOL !! Kowalski!
22′ dwie świetne interwencje Krukowskiego
21′ baaardzo niecelny strzał
21′ teraz wolny dla Neru, będzie okazja dla gospodarzy
20′ wielki kocioł pod bramką gospodarzy, nasi piłkarz domagali się karnego, zamiast tego wolny dla Neru
19′ rajd Kowalskiego i róg dla Broni
17′ wolny dla Broni – zakotłowało się pod bramką gospodarzy, Sałek głową nad bramką
16′ Gniadzik
15′ aut bramkowy, w pierwszym kwadransie bramkarz Neru bezrobotny
15′ rajd Kowalskiego z lewej strony, mamy aut blisko bramki rywali
14′ Nowosielski w mur
14′ wolny dla Broni z 25 metrów
13′ kolejny spalony Neru
12′ kolejne nieporozumienie między sędziami
9′ Matracki piąstkuje, kontrę przerywa Ner
8′ Ner co chwila pod naszą bramką- kolejny róg
6′ wybijamy, kontra Broni przerwana
5′ róg dla Neru
4′ dobra interwencja Krukowskiego przerywa groźną akcję
3′ prostopadła piłka w nasze pole karne, spalony
1′ zaczęli gospodarze, w pierwszej połowie nasz bramkarz gra pod słońce
0′ drużyny na boisku – Broń na niebiesko, Ner- biało – zielone stroje
0′ za 15 minut zacznie się mecz. w pierwszym dzisiejszym meczu Oskar zremisował 4:4 ze wzmocnionymi ligowcami rezerwami Legii, mimo, że przegrywał już 1:4
0′ Mecz poprowadzi Tomasz Skopiński ze Skierniewic
0′ Odważne zmiany. Na ławce Paweł Młodzinski i Dawid Sala. Nadal kontuzjowany jest Bouchniba. Debiut w Broni zaliczy Mateusz Matracki
0′ Broń: Matracki – Krukowski, Ankurowski, Skórnicki, Dobosz – Leśniewski, Wicik, Sałek, Kowalski, Dziubiński, – Nowosielski
0′ Ner: Krzyżostaniak – Owczarek, Gniadzik, Grzybowski, Bogołębski, Kobiera, Tonn, Okoński, Pabjańczyk, Paluch, Skupiński.
0′ Dzisiejszy mecz rozpocznie się o godz. 16.30. Ner Poddębice podejmie Broń Radom
0′ Witamy serdecznie z pięknego, kameralnego obiektu w Byczynie.
0′ Strona odświeża się automatycznie co 60 sekund

Oskar Przysucha 4:4 Legia II Warszawa
Pilica Białobrzegi 0:1 Pogoń Grodzisk Maz.

Kuglarz Adrian-1, Kasztelan Adrian-1, Jończyk Janusz-1

Skład: Jakub Skrzypiec, Piotr Matusiak, Piotr Wodnicki, Dariusz Piaseczny, Artur Stasiak, Adrian Kasztelan, Radosław Jurkowski, Kamil Zych, Łukasz Pacholczyk, Adrian Kuglarz, Janusz Jończyk.

Rezerwowi: Jakub Zdych, Piotr Rosiak, Adrian Czyżo.

Pierwsza rozpoczęła się walką w środku pola. Około 20 minuty pierwszą dobrą sytuacje mieli Goście. Rzut rożny wykonany po ziemi, przepuszczenie piłki przez zawodnika z Dłutowa, strzał jednak wprost w ręce naszego bramkarza. W 28 minucie w środku pola niecelne podanie naszego napastnika przejmuje zawodnik gości podaje do boku. Wrzutka w pole karne i napastnik gości głową umieszcza piłkę w siatce. Pierwsza stracona bramka w sezonie staje się faktem. Goście zaczynają napierać. Sytuacja sam na sam, broni Skrzypiec. W 35 minucie fatalny błąd popełnia nasz obrońca za lekko podając do bramkarza. Piłkę przejmuje napastnik z Dłutowa i mamy 0:2. Zaledwie kilka minut później napastnicy gości wychodzą dwóch na jednego z naszym bramkarzem i nie dają mu żadnych szans na obronę. 3:0. Ale to nie koniec bramek w pierwszej połowie. W 42 minucie po raz kolejny błąd popełnia nasz obrońca znów podając piłkę za lekko i mamy powtórkę drugiej bramki. Na przerwę schodzimy z wynikiem 4:0 dla Dłutowa.

Pierwsza bramkę dla naszego zespołu w 50 minucie strzela Kuglarz po dośrodkowaniu Piasecznego. Widać że Termalni nie mają zamiaru się poddać i będą walczyć do końca. W 57 minucie przy dośrodkowaniu w polu karnym faulowany jest Pacholczyk. Sędzia bez wahania wskazuje na „Wapno”. Do piłki podchodzi Kasztelan i pewnym strzałem zmniejsza straty naszego zespołu. Zupełnie inne oblicze naszego zespołu niż w pierwszej połowie. Wszystko odwróciło się o 180stopni. Gospodarze atakują. Swoje okazje mieli Kasztelan lecz jego strzał bardzo dobrze broni bramkarz i Piaseczny którego strzał głową minimalnie mija słupek bramki. W 80 minucie Pacholczyk podaje do Kuglarza ten przepięknie piętą w polu karnym zgrywa piłkę do Jończyka który strzela 3 bramkę dla Termalnych. Niestety to ostatnia bramka w tym meczy.

Pierwsza porażka w tym sezonie stała się faktem.  Wydawało się ze seria zwycięstw będzie trwać, jednak przerwał ją zespół z Dłutowa. Bardzo szkoda meczu a w szczególności pierwszej połowy która nasza drużyna zagrała karygodnie. Druga połowa znacznie lepsza w wykonaniu Termalnych lecz niestety zabrakło czasu.

Skład LKS SARNÓW/ DALIKÓW:
Matusiak-Sikorski (78’Piątkowski), Wijata, Szymajda, Piątkowski- Schmeichel (55’Stachlewski K.), Nowacki, Kowalczyk A.,Borowski (75’Michalak), Czechulski, Wojtczyk (82’Makowski)

Pierwsze minuty meczu, to mocne uderzenie naszej drużyny, już w piątej minucie spotkania, mogliśmy wyjść na prowadzenie, bowiem faulowany w polu karnym został Adam Sikorski, sędzia wskazuje na wapno, niestety bramkarz gości doskonale broni rzut karny strzelany przez Łukasza Wojtczyka.
Z kolejnymi minutami Sarnów rzucił się do mocnych ataków, zamknął przyjezdnych na ich własnej połowie, częściej utrzymywał się przy piłce, wymieniał dużo podań i często oddawał strzały, ale żaden z nich nie został udokumentowany bramką.
Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy 0-0Sarnów po przerwie ruszył z dużym animuszem.
W 53 minucie na techniczne uderzenie zdecydował się Łukasz Wojtczyk i piłka zatrzepotała w siatce.

Mamy 1:0!

Po straconej bramce Huragan ruszył do śmielszych ataków.
Sarnów jednak tego dnia radził sobie dobrze w obronie i częściej starał utrzymywać piłkę w środkowej strefie boiska, mimo wszystko goście stworzyli sobie okazje do zdobycia bramki, ale szczęście w tych sytuacjach dopisało gospodarzom.
w 65 minucie korner dla gospodarzy, ładnym dośrodkowaniem popisuje się zawodnik Sarnowa, najwyżej do głowy skacze Łukasz Wijata i kieruje piłkę do siatki.Mamy 2-0. !

Wynik nie uległ już zmianie i Sarnów może dopisać kolejne 3 pkt do ligowej tabeli.

źródło: GLKS Sarnów/Dalików

LKS Kalonka 6:4 MKP-Boruta II Zgierz
LKS Dąbrówka 3:7 Orzeł II Parzęczew
Zjednoczeni II Stryków 5:3 Kotan Ozorków
KS Gozdów 0:2 Orlik Sobień
UKS SMS Łódź 3:3 Błękitni Dmosin
Sport Perfect Łódź 3:0 Kobra Leźnica Wielka
GLKS Sarnów/Dalików 2:0 Huragan Swędów