Sieradz kontra Poddębice

0
50
views

DSC08258

 

 

 

 

 

 

 

III liga

19 marca (sobota) godz. 15:00 SIERADZ

WARTA Sieradz (10) – LKS TERMY NER Poddębice (15) 

obsada sędziowska: Kamil Kardacki (WS Łódź)

 

Przed nami drugi już weekend meczy o stawkę a więc z tygodnia na tydzień rozgrywki się rozkręcają. Ner Poddębice wyjeżdża do Sieradza na mecz  z Wartą, odwiecznym rywalem zza miedzy jak to kiedyś się mówiło. Jedne z ostatnich takich meczy, które elektryzowały kibiców obydwu miast na tym poziomie rozgrywkowym, odbyły się w sezonie 1991/1992, gdzie Warta Sieradz awansowała do III ligi (trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce). Kiedyś ten poziom rozgrywkowy w którym teraz grają obydwie drużyny jak widzimy poniżej to KLASA MIĘDZYOKRĘGOWA KALISZ-SIERADZ. Ostatnimi pojedynkami tych drużyn, były mecze w sezonie 1998/1999 a liga miała nazwę IV liga (czwarty poziom rozgrywek w Polsce). W pierwszym meczu Warta u siebie pokonała Ner 2:1 (Mariusz Bednarek-2 … Rafał Stefański) a w meczu rundy rewanżowej, Ner przed własną publicznością ograł Wartę 4:0 (Maciej Boczkowski-2, Mariusz Reksuł-2). W pierwszym meczu tych drużyn w rozgrywkach pod nową nazwą III liga (czwarty poziom rozgrywek w Polsce), który był rozegrany w Byczynie jesienią 2015 roku, padł wynik 1:1, teraz obie drużyny patrząc na tabelę, potrzebują punktów jak ryba wody, dlatego ten mecz w Sieradzu, zapowiada się niezwykle emocjonująco.

 

1991 – 1992

KLASA MIĘDZYOKRĘGOWA KALISZ-SIERADZ:

1. Warta Sieradz—awans do 3 Ligi-Grupa Centralna 26 41 52:13
2. Pogoń Zd.Wola 26 36 49:22
3. Prosna Kalisz 26 35 54:33
4. NER Poddębice 26 29 44:34
5. Warta Działoszyn 26 27 33:26
6. Victoria Jarocin 26 27 34:36
7. Polonia Kępno 26 26 33:35
8. Terpol II Sieradz 26 25 34:26
9. Astra Krotoszyn 26 24 26:30
10. RKS Rychłocice 26 23 37:57
11. Pogoń Syców 26 21 40:56
12. Ostrowia II Ostrów Wlkp. 26 18 20:47
13. Korab Łask 26 16 32:49
14. Czarni Wierzbno 26 16 25:49

 

pozostałe mecze:

(sobota – 19 marca)
11:00 – Legia II Warszawa – Energia Kozienice – Radosław Makowiecki (WS Ciech.-Ostroł.)
15:00 – Start Otwock – Lechia Tomaszów – Michał Borkowski (WS Radom)
15:00 – Pogoń Grodzisk Maz. – Błękitni Raciąż – Marek Lewandowski (WS Warszawa)
15:00 – Pilica Białobrzegi – Oskar Przysucha – Krzysztof Mandes (WS Warszawa)
15:00 – Warta Działoszyn – Polonia Warszawa – Michał Dzwonkowski (WS Piotrków)
(niedziela – 20 marca)
11:15 – Pelikan Łowicz – Świt Nowy Dwór – Marcin Tądel (WS Sieradz)
14:30 – ŁKS Łódź – Sokół Aleksandrów – Łukasz Matlęga (WS Płock)

 

 

 

sieradzka klasa „A” grupa II

20 marca (niedziela) godz. 15:00 ZYGRY

GLKS Pisia Zygry (10) – Złoczevia Złoczew (11)

 

 

W meczu w Zygrach zmierzą się sąsiedzi w tabeli a więc drużyny które potrzebują minimum trzy zwycięstwa żeby spokojnie myśleć o utrzymaniu w A klasie. Złoczevia w pierwszym swoim meczu w tym roku, zremisowała w … Stolcu z Iskrą 0:0, natomiast Pisia niestety zaliczyła falstart, przegrywając na wyjeździe z ostatnią drużyną w tabeli aż 4:0. W niedzielę okaże się która drużyna jest lepiej przygotowana do rundy rewanżowej i szybciej zapewni sobie utrzymanie.

 

 

III liga kobiet

19 marca (sobota) godz. 11:00 Ozorków

Kotan Girls Ozorków (4) – GLKS Pisia Zygry (9)

 

 

 

mecze sparingowe

 

19 marca (sobota) godz. 13:00 UNIEJÓW

MGLKS TERMY Uniejów – TULISIA Tuliszków

 

 

20 marca (niedziela) godz. 11:30 WARTKOWICE

LKS GROM Powodów – ISKRA Góra Św. Małgorzaty

 

 

19 marca (sobota) godz. 14:00 DALIKÓW

GLKS Sarnów/Dalików – Boruta II Zgierz

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ