Termy Ner Poddębice – KS SandBus Kutno 1:1 (1:0)

Dynel Łukasz-1 … sam. (Filipiak Adrian)

Termy: Reszka – Filipiak, Stępień, Tonn, Smolarek (76. Brochocki), Bartos, Tarnowski (78. Owczarek), Niedzielski, Solecki (70. Zasada), Przezak, Dynel;

KS Sand-Bus Kutno: Sobczak – Padzik, Kaczor, Kowalczyk, Placek (89. Nadolski), Pietrow, Wielgus (62. Mysona), Kralkowski, Nawrocki (62. Kobryń), Zagajewski, Michałek (90+4. Cichacki);

Spotkanie rozegrane zostało w Byczynie na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Od pierwszej minuty piłkarze obu zespołów zmagali się z porywistym wiatrem, który jednym pomagał, a drugim przeszkadzał – w zależności od miejsca toczonej akcji.

W mecz lepiej „wejść” mogli kutnianie, którzy już w 5. minucie stworzyli sobie niezłą okazję bramkową. Ze skrzydła w pole karne dośrodkował Adrian Kralkowski, a tam z przewrotki strzelać próbował Michał Michałek. Niestety nie trafił czysto w futbolówkę i akcja spaliła na panewce.

Później inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze, którzy w 13. minucie wyszli na prowadzenie. Po stałym fragmencie gry piłka trafiła przed pole karne, a tam jak z armaty huknął Dynel i zdjął pajęczynę z bramki strzeżonej przez Pawła Sobczaka.

Przed przerwą Ner stworzył sobie jeszcze kilka niezłych okazji do zdobycia gola, jednak gospodarzom brakowało precyzji i piłka minimalnie mijała kutnowską bramkę lub dobrymi interwencjami popisywał się Paweł Sobczak.

W 32. minucie Dynel mógł zapisać drugiego gola na swoje konto, jednak piłka po przelobowaniu Sobczaka przeleciała obok bramki. Z kolei pięć minut później kutnowski golkiper ładną paradą uchronił swój zespół przed stratą gola, broniąc w sytuacji sam na sam strzał Dawida Przezaka.

Po zmianie stron pierwsi groźną akcję przeprowadzili gracze Neru, jednak znów na posterunku był Paweł Sobczak. Później z każdą minutą do głosu coraz śmielej dochodzili podopieczni Andrzeja Grzegorka. W 58. minucie było bardzo blisko wyrównania, jednak piłka po strzale głową Macieja Kowalczyka minęła bramkę o centymetry. Dziesięć minut później bardzo mocno z dystansu strzelał z kolei Bartosz Placek i również pomylił się bardzo nieznacznie.

Kutnianie swego dopięli w 73. minucie. Prawym skrzydłem pomknął Kamil Zagajewski, podał wzdłuż w pole karne, a tam w zamieszaniu z najbliższej odległości futbolówkę do siatki wepchnął Michał Michałek i było już 1-1. To 10 gol nowego napastnika KS-u w trzecim wiosennym meczu!

W końcówce spotkania nie brakowało emocji. W 85. minucie po dobrym dośrodkowaniu Mysony mocno zakotłowało się w polu karnym Neru i obrońcy wybijali futbolówkę niemal z linii bramkowej. Sześćdziesiąt sekund później były zawodnik m.in. ŁKS-u Łódź znów dał się we znaki poddębickiej defensywie i potężnie kropnął z dystansu, a piłka minimalnie minęła bramkę.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry na trybunach wybuchła euforia, która trwała jednak zaledwie kilka sekund. Dawid Przezak trafił do siatki KS-u, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i gola nie uznał. Chwilę później inny zawodnik Neru padł w polu karnym, lecz arbiter nie dał się nabrać na symulację i nie wskazał na rzut karny. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1 i KS urwał punkty wiceliderowi.

Skład MGLKS-u:

Mateusz Zajdel (90′),  Piotr Matusiak (90′), Mateusz Majcherowicz (75′) –> Adrian Kaczmarek (15′), Adrian Kasztelan (90′), Adrian Stolarek (90′), Przemysław Nowak (70′) –> Tomasz Janicki (20′), Kamil Zych (90′), Mateusz Spychalski (90′), Przemysław Sobolewski (90′), Janusz Jonczyk (87′) –> Maciej Olczyk (3′), Włodzimierz Nowak (90′).

Rezerwowi:

Jakub Zdych (0′).

MAGICZNA 86 MINUTA! Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, lepszego początku wiosny nie mogliśmy sobie wymarzyć! Kolejny raz o komplet punktów trzeba było walczyć do ostatnich fragmentów spotkania i po raz trzeci w tym roku zwycięską bramkę zdobywamy w 86 minucie! W sobotnie popołudnie piłkarzy i kibiców przywitała piękna, słoneczna pogoda.

Początek spotkania należał do gości, którzy śmiało poczynali sobie w ofensywie, szybko rozgrywając piłkę już na naszej połowie boiska. Na nasze szczęście mimo optycznej przewagi, nie zagrozili poważnie bramce Termalnych, w której tego dnia pierwszy raz po dłuższej przerwie wystąpił Mateusz Zajdel. Z naszej strony warto odnotować dwie sytuacji strzeleckie Sobolewskiego, dwa rajdy Włodka Nowaka na prawym skrzydle, po których dwukrotnie gracze z Bedlna ratowali się faulem. W jednej sytuacji otrzymaliśmy rzut wolny, a przeciwnik został napomniany, w drugiej natomiast, do faulu doszło już w polu karnym, ale niestety gwizdek sędziego milczał… Bramkę po stałym fragmencie gry i dobrym uderzeniu z dystansu zdobył Kasztelan, jednak sędzia uznał, że jeden z naszych zawodników będąc na pozycji spalonej, absorbował uwagę bramkarza i bramka została nieuznana. Piłkarze Term w tej części gry nie potrafili rozwinąć skrzydeł, jedno – dwa dobre zagrania przeplatali prostą stratą, czy też niedokładnym podaniem w wydawałoby się prostych sytuacjach. Graliśmy bardzo wolno, brakowało werwy w naszych poczynaniach i to gracze z Bedlna pozostawili po sobie troszkę lepsze wrażenie po pierwszych trzech kwadransach. Druga połowa rozpoczyna się spokojnie, w 60 minucie spotkania kolejny raz bez pardonu zaatakowany zostaje aktywny Nowak i po drugiej żółtej kartce goście zmuszeni są grać w osłabieniu. Z czasem zaczyna zarysowywać się nasza przewaga, GKS natomiast z dużym animuszem przeprowadza bardzo groźne kontry, jednak dobrze w tej części gry spisuje się nasza defensywa. W ofensywie brakuje elementu przyspieszenia gry, czegoś zaskakującego w naszych poczynaniach, jednak mimo to potrafimy dojść do sytuacji strzeleckich i dwukrotnie po dobrych akcjach oskrzydlających piłka ląduje na poprzeczce bramki gości.

Gracze Bedlna odgrażają się dobrymi stałym fragmentami gry, które skutecznie rozbijane są przez naszych obrońców i bramkarza. W wydawałoby się prostej sytuacji, po zagraniu od Nowaka, piłka czyni psikusa naszemu bramkarzowi i tylko ofiarna interwencja wślizgiem ratuje Zajdla przed utratą kuriozalnej bramki… W międzyczasie na boisku w miejsce Majcherowicza i Przemka Nowaka meldują się Adrian Kaczmarek i Tomek Janicki. Na boisku następują pewne rotacje i już pierwsza dobrze rozegrana akcja dwójkowa nowo wprowadzonych zawodników znamionuje nam ciekawą końcówkę spotkania. Nadchodzi 86 minuta, popularny Janik otrzymuje piłkę na prawym skrzydle, świetnie mija przeciwnika, wpada w pole karne i doskonałym podaniem obsługuje naszych napastników. Pierwszy z piłką mija się Sobolewski, ale zaraz za nim pojawia się Włodek Nowak i głową pakuje bramkę do siatki! Ogromna radość naszych zawodników, którzy toną sobie w objęciach. Do końca już tylko kilka minut i kolejny raz obejmujemy prowadzenie w końcowych fragmentach spotkania. W 90 minucie po dalekim wybiciu piłki przez naszego goalkeepera w sytuacji sam na sam znalazł się Sobolewski, jednak przegrał pojedynek z bramkarzem gości. Sytuacja ta mogła się zemścić już w doliczonym czasie gry. Rzut wolny dla GKS z odległości około 20-25 metrów w dobrym stylu zatrzymał jednak Zajdel i 3 punkty pozostają w Uniejowie!

Kolejne arcyważne 3 punkty zdobyte, kolejny rywal w bezpośredniej walce o utrzymanie pokonany! Styl gry dzisiejszego dnia nie zachwycał, ale ciągły napór na przeciwnika, konsekwencja w grze przynoszą efekty bramkowe w ostatnich minutach spotkania. Czy ktoś pamięta dobre momenty gry Termalnych z jesieni, w meczach, w których koniec końców doznawaliśmy porażek? Pewnie nikt… Tak więc w tym momencie najważniejszy jest wynik końcowy i kolejne zdobyte punkty! I mimo, że możemy psioczyć na naszych piłkarzy, to dwukrotnie trafiamy w poprzeczkę, nie otrzymujemy co najmniej jednego rzutu karnego, zwyciężamy 1:0… czego można chcieć więcej? 🙂 Za tydzień trudny wyjazd do Rosanowa, ale możemy być pewni, że niezależnie od rezultatu, Termalni zostawią dużo zdrowia i zaangażowania na boisku!

źródło: Termy Uniejów

ŁKS II Łódź – GLKS Sarnów/Dalików 4:2 (1:1)

Sieradzka klasa „A” grupa II

Pisia Zygry – Unia Sieradz-Męka 2:3 (1:2)

Waligórski Radosław-2

Skład: Błażej Kowalczyk, Mateusz Kowalczyk, Arkadiusz Dudczak, Marcin Szczęsny, Andrzej Wilczyński, Bartosz Werecki, Adam Cichosz, Piotr Walczak, Adam Ciepłucha, Jan Kubisz, Radosław Waligórski.

Rezerwowi: Sebastian Kycia, Michał Stasiak, Waldemar Herman.

Nieobecni: Tomasz Marchlewicz, Adrian Naszkowski, Radosław Dudczak, Maciej Stajewski, Damian Dominowski, Patryk Biernat

Pisia Zygry przegrywa trzeci mecz z rzędu z Unią Sieradz Męka 2:3 (1:2). Duże braki kadrowe dały o sobie znać, choć przy odrobinie szczęścia mogliśmy ten mecz spokojnie wygrać. Relacja z meczu w rozwinięciu…

Gospodarze przystąpili do meczu osłabieni brakiem 6 podstawowych graczy. Szansę gry od początku dostali młodzi zawodnicy, którzy w poprzednich meczach siedzieli na ławce rezerwowych i dość sporadycznie cieszyli się z gry na boisku. Pierwsze minuty meczu były dość wyrównane. Pisia pierwszą bramkę straciła po rzucie karnym, gdzie nasz zawodnik zagrał piłkę ręką, która wcześniej odbiła się od słupka. W kolejnych minutach po świetnym zagraniu Adama Cichosza do piłki sam na sam z bramkarzem wyszedł Radosław Waligórski i celnym strzałem doprowadził do remisu. Jeszcze w pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy kilku dość dogodnych sytuacji, co zemściło się ok 40 minuty, gdzie po błędzie przegrywaliśmy 1:2. Druga połowa z lekką przewagą gości. Pisia dość rzadko w tej części meczu dochodziła do okazji bramkowych, w dużej mierze spowodowane było to zmęczeniem i brakiem zmienników. Goście wykorzystali słabości naszej drużyny i pod koniec meczu strzelili bramkę na 1:3. Pisia odpowiedziała jeszcze celnym strzałem Radosława Waligórskiego z rzutu karnego, po faulu na Kubie Stasiaku. Warto jeszcze wspomnieć, że w meczu wystąpił Piotr Walczak zmagający się z kontuzją kostki, który z racji braku zawodników chciał pomóc drużynie. Podsumowując przegrywamy mecz, który j.w. przy odrobinie szczęścia mogliśmy nawet wygrać. Kolejna strata punktów przez naszą drużynę, których przyjdzie nam szukać na coraz to trudniejszych terenach.

źródło: Pisia Zygry

Inter-Sieradz Woźniki 1:1 Victoria Szadek
LKS Socha 0:1 LKS Kalinowa
LGKS Charłupia Mała 2:2 LZS Rębieskie
LKS Pyszków 3:5 UKS Ustków
Pisia Zygry 2:3 Unia Sieradz-Męka
Rokita Rokitnica 1:3 Tęcza Brodnia
Amatorzy Zapolice 3:2 Sokół Goszczanów