TERMY NER Poddębice – GKS II Bełchatów 1:1 (0:0)

Dynel Łukasz-1

Termy Ner: Domżał – Filipiak, Retkowski, Krymarys, Kubala (75′ Kwiatkowski) – Woźniak (62′ Bartosiński), Solecki, Pecyna (72′ Różycki), Bartos – Konieczny (81′ Owczarek), Dynel.

PGE GKS II: Niżnik – Orski, Kowalski, Wrzosek, Góralczyk – Michał Lewandowski, Szafrański, Miedwiediew (77′ Szóstakiewicz), Zięba – Papikyan ż (72′ Banasiak), Berłowski (88′ Węglewski).

Remisem 1:1 (0:0) zakończyło się spotkanie, które zainaugurowało 23. kolejkę IV ligi łódzkiej. W piątkowy wieczór w Byczynie Termy Ner podzieliły się punktami z rezerwami PGE GKS Bełchatów. Prowadzenie dla bełchatowskiej drużyny uzyskał Wołodia Papikyan, a wyrównał najskuteczniejszy strzelec ligi Łukasz Dynel.

W piątkowy wieczór kibice obejrzeli dobry i szybki mecz. W pierwszej połowie, mimo sytuacji z obu stron, gole nie padły. W 47. minucie Wołodia Papikyan wykorzystał dokładne podanie Pawła Zięby i z około pięciu metrów skierował piłkę do siatki. Miejscowi wyrównali w 77. minucie po skutecznym strzale z dystansu lidera klasyfikacji strzelców IV ligi Łukasza Dynela. Poddębiczanin ma już na koncie 17 bramek. Remis nie krzywdzi żadnej z drużyn.

źródło: lodzkifutbol.pl

Remisem zakończyło się spotkanie 23. kolejki łódzkiej czwartej ligi pomiędzy Termami Nerem Poddębice a rezerwami drugoligowego PGE GKS Bełchatów. Oba gola padły w drugiej odsłonie. Podział punktów wydaje się sprawiedliwym wynikiem.

Piątkowego wieczoru jako pierwsi okazję stworzyli sobie goście. Futbolówkę z prawej strony dośrodkowywał Hubert Berłowski, a bliski zamknięcia akcji był Dawid Miedwiediew. Chwilę później, w odpowiedzi na bramkę Daniela Niżnika uderzał Adam Konieczny, jednak uderzenie było zbyt lekkie, by mogło przysporzyć trudności golkiperowi przyjezdnych. W 15. minucie poddębiczanie zmarnowali swoją najlepszą okazję w pierwszej połowie. Piłkę na trzydziestym metrze od bramki bełchatowian przejął Kamil Bartos i zagrał ją do wpadającego w szesnastkę Łukasza Dynela. Najskuteczniejszy strzelec Term Neru, mimo asysty jednego z defensorów zdołał przymierzyć w kierunku „dalszego” słupka, a do szczęścia zabrakło centymetrów. Kilka minut później Dynel miał kolejną szansę na otworzenie wyniku. Tym razem błąd przy wyjściu do dośrodkowanej z rzutu rożnego piłki popełnił Niżnik, wypuszczając futbolówkę wprost pod nogi Dynela. Snajperowi ponownie zabrakło jednak nieco więcej precyzji. Niewykorzystane okazje mogły się zemścić. Po centrze z prawej strony Miedwiediewa, minimalnie pomylił się Paweł Zięba, który po uderzeniu głową z kilku metrów trafił w boczną siatkę.

W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli bełchatowianie, którzy już w 46. minucie objęli prowadzenie. Po zagraniu ze skrzydła piłka trafiła wprost pod nogi niepilnowanego Volodii Papikyana, który z kilku metrów pokonał Karola Domżała. Kilka chwil później mogło być już 0:2. Podopieczni trenera Krystiana Kieracha niemalże skopiowali swój wyczyn z początku drugiej odsłony. Na szczęście, Berłowski nieczysto trafił w piłkę i ta ostatecznie spoczęła w rękawicach Domżała. Poddębiczanie przebudzili się dopiero po kwadransie. W 60. minucie bliski doprowadzenia do wyrównania był Patryk Krymarys. Uderzenie głową kapitana Term Neru w niewielkiej odległości minęło prawy słupek bramki gości. Dosłownie 120 sekund później po akcji Tomasza Kubali i Kamila Bartosa okazję miał Konieczny, ale i jemu zabrakło precyzji. W 73. minucie po centrze Bartosa ekwilibrystycznym strzałem popisał się Przemysław Różycki, lecz przyjezdnym ponownie dopisało szczęście. Nie mieli go chwilę później, gdy kapitalnym uderzeniem w samo okienko z około dwudziestu metrów popisał się Dynel. O takich golach zwykło się mówić – stadiony świata. Po tym golu podopieczni trenera Michała Bistuły nabrali pewności, że mogą zgarnąć „pełną pule”. W 80. minucie, po indywidualnej akcji w spojenie słupka z poprzeczką trafił Adrian Filipiak.

źródło: termyner.poddebice.pl