PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ O 102 KM/H, STRACIŁ PRAWO JAZDY

0
73
views

Kolizje, nieprawidłowe parkowanie, wypadek śmiertelny, interwencje, wzmożone kontrole prędkości i trzeźwości. To podsumowanie tegorocznej majówki, która była bardzo pracowita dla poddębickich policjantów. Zestawienie zamknął młody kierowca, który stracił uprawnienia do kierowania pojazdem, po tym, jak przekroczył prędkość o 102 km/h w terenie zabudowanym.

3 maja 2022 roku  policjanci z Wydział Ruchu Drogowego w Poddębicach kontrolowali kierowców pod kątem przestrzegania prędkości na drogach powiatu. O godzinie 20:45 w miejscowości Złotniki na drodze krajowej nr 72 młody kierowca mknął pojazdem marki BMW, nie zwracając uwagi na licznik pojazdu. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Okazało się, że 20-latek, mieszkaniec gminy Poddębice w terenie zabudowanym jechał 152 km/h. Za brawurę oraz skrajną  nieodpowiedzialność kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz zatrzymaniem uprawnień do kierowania pojazdem na 3 miesiące.

Tego samego dnia, kierujący motocyklem marki Honda, 21-letni mieszkaniec Łodzi, na drodze wojewódzkiej nr 478 w miejscowości Krępa, przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 64 km/h. Jechał 114km/h, w miejscu w którym obowiązuje 50 km/h.
Za popełnione wykroczenie na mężczyznę nałożono grzywnę w wysokości 2000 złotych oraz 10 punktów karnych.

 

Pamiętajmy, że  lekceważąc przepisy  dotyczące prędkości narażamy nie tylko siebie,
ale również i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

To Twój wybór.

 

sierż. sztab. Sylwia Kaźmierczak

 

ŚMIERTELNY WYPADEK W BIERNACICACH

Poddębiccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło w miejscowości Biernacice w gminie Wartkowice. W wypadku śmierć poniósł 53-letni motocyklista. Apelujemy o ostrożność!

30 kwietnia około godziny 20:40 w miejscowości Biernacice w powiecie poddębickim doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letni kierujący pojazdem marki Dodge Caliber nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu osobowego marki BMW 520, na skutek czego uderzył w tył tego pojazdu. Siła uderzenia była tak duża, że wyrzuciła BMW do przydrożnego rowu, natomiast pojazd marki Dodge zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym motocyklem marki BMW. W wyniku wypadku 53-letni kierujący motocyklem poniósł śmierć na miejscu, a 21-letni kierujący Dodge’em został przewieziony do szpitala. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z poddębickiej komendy powiatowej.

/sierż. Beata Orłowska, tel. 695-406-267/

  • miejsce wypadku drogowego, po prawej widoczne bmw stojące w rowie, po lewej rozbity motocykl lezący na poboczu. W tle wóz strażacki oraz czerwony parawan do oględzin
  • miejsce wypadku drogowego. po lewej radiowóz policyjny, po prawej rozbity dodge caliber, w tle wóz strażacki

 

POSZUKUJEMY WŁAŚCICIELI ZNALEZIONYCH TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

Policjanci z Komisariatu Policji w Uniejowie poszukują właścicieli 6 telefonów komórkowych, które zostały znalezione na terenie klubu Protector w Uniejowie w okresie od 1 kwietnia 2022 roku do 22 kwietnia 2022 roku.

Właściciele telefonów proszeni są o kontakt pod nr telefonu 47 845-29-21 do dnia 31 maja 2022 roku.
Po tym terminie telefony zostaną  przekazane do Biura Rzeczy Znalezionych w Starostwie Powiatowym w Poddębicach.

 

sierż.sztab.Sylwia Kaźmierczak

 

DOBOROWY CZWARTEK – WSTĄP W NASZE SZEREGI

W każdy pierwszy czwartek miesiąca w godzinach od 14:00 do 16:00 zainteresowani wstąpieniem w policyjne szeregi, podczas wizyty w jednostce, mają możliwość rozwiać swoje wątpliwości lub w przypadku podjęcia decyzji, złożyć stosowne dokumenty. Ponadto od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 -do 15:00 można kontaktować się telefonicznie z Zespołem Kadr Szkolenia i Kontroli pod nr tel.: 47 845-22-48 lub 47 845-22-49. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji. Pierwsi kandydaci już złożyli dokumenty w poddębickiej jednostce. Teraz Twoja kolej…Zapraszamy!

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

– obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
– który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
– korzystający z pełni praw publicznych;
– posiadający  co  najmniej  średnie  wykształcenie;
– posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych  szczególnej   dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
– dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie  informacji niejawnych.
Co daje Ci służba w Policji:

– stabilne zatrudnienie;
– możliwość uzyskania praw emerytalnych po przepracowaniu 25 lat;
– uzyskanie tytułu licencjata lub magistra podejmując studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (tryb stacjonarny lub niestacjonarny) na jednym z oferowanych kierunków: bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminologia, zarządzanie, informatyka;
– adekwatnie do zainteresowań i realizowanych zadań uczestnictwo w kursach specjalistycznych (oferta obejmuje ponad 100 różnego rodzaju kursów) np.: minersko-pirotechniczny, doskonalących technikę prowadzenia pojazdu, taktyki i techniki przesłuchania, analizy kryminalnej, cyberprzestępczości;
– uczestnictwo w kursach językowych np. z języka angielskiego, języka rosyjskiego;
– uzyskanie nowych uprawnień i kwalifikacji: tytuł ratownika, uprawnienia stermotorzysty, uprawnienia instruktora taktyki i techniki interwencji,  prawo jazdy kat. D, uprawnienia SEP, uprawnienia obsługi „dronów” i wiele innych.
SKŁADANIE DOKUMENTÓW JEST MOŻLIWE PRZEZ CAŁY ROK!

Postępowanie kwalifikacyjne rozpoczyna się z chwilą złożenia przez kandydata do służby w Policji następujących dokumentów:

– podanie do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi przyjęcie do służby w Policji;
– wypełniony kwestionariusz osobowy (część A i B)
– dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie – oryginały dokumentów do wglądu), w przypadku wystawienia tych dokumentów w językach obcych – ich tłumaczenie;
– kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby (oryginały dokumentów do wglądu), jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub służbie;
– książeczka wojskowa zawierającą wpis potwierdzający odbycie  zasadniczej służby wojskowej lub przeniesienie do rezerwy

UWAGA: kandydaci do służby w Policji zgłaszający się z wyżej wymienionymi dokumentami  powinni legitymować się dokumentem potwierdzającym tożsamość.    

Osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji powinny osobiście złożyć dokumenty w:

Zespole ds. Kadr, Szkolenia i Kontroli w Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach przy ul. Targowej 22 lub Zespole Doboru i Rezerwy Kadrowej oraz Ewidencji  Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy ul. Lutomierskiej 108/112.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak, tel 695-406-267

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ