PTC Pabianice – MGLKS Termy Uniejów 1:1 (0:0)

Skład MGLKS-u:

Jakub Skrzypiec, Artur Stasiak, Piotr Matusiak, Łukasz Pacholczyk, Adrian Kasztelan, Łukasz Wojciechowski, Krzysztof Łuczak, Adrian Kuglarz (75’Michał Kaźmierczak), Janusz Jonczyk, Tomasz Jatczak (67’Adrian Kaczmarek), Kamil Zych

Rezerwowi:

Jakub Zdych, Marcin Woźniak, Sebastian Galoch

W sobotnim meczu, MGLKS zaledwie zremisował z ekipą PTC Pabianice 1:1 i nie wykorzystał szansy na samodzielne objęcie 5 miejsca w tabeli. Z przebiegu meczu to jednak nasza drużyna powinna być zadowolona z tego remisu. Podział punktów oznacza, że nie tracimy dystansu i w kolejnych kolejkach będziemy mogli postarać się o objęcie prowadzenia w grupie środka tabeli. Bramkę na wagę remisu zdobył Tomasz Jatczak.

Stadion przy Sempolskiej nigdy nie był gościnnym miejscem dla naszej drużyny, od czasów nowego stadiony, gdzie przyzwyczailiśmy się do bardzo równej, miękkiej i zroszonej murawy, boisko w Pabianicach jest dla naszej drużyny istną „drogą przez mękę”. Stan murawy oczywiście nie był aż tak tragiczny jednak nasze przyzwyczajenia w takich sytuacjach nie dają pograć naszej drużynie piłką. Tracimy wiele swoich atutów i wolniej rozgrywamy piłkę, dodatkowo ze składu wypadła nam 3 bardzo ważnych zawodników. W Pabianicach zabrakło Kwiatosińskiego i Piasecznego, w środku pola najbardziej widoczny wydawał się brak Jacka Dutki, nie chcę za bardzo „gloryfikować” tego zawodnika, jednak wydaje mi się, ze to Jacek wiosną rozruszał nasz środek pomocy, niestety do końca rundy będziemy musieli sobie radzić bez naszego zawodnika, prawdopodobnie Jacka zabraknie również w jesiennych meczach przyszłego sezonu.

Pierwsze 10 minut należało do naszej drużyny. Przycisnęliśmy ekipę „Fioletowych” jednak nie stworzyliśmy większego zagrożenia. Generalnie w pierwszej połowie, przez całe 45 minut nie stworzyliśmy żadnej groźniejszej okazji, w pamięć mógł zapaść jedynie strzał Stasiaka z 40 minuty, natomiast PTC z każdą minutą napierało co raz bardziej i tylko dobra dyspozycja Skrzypca a także nieskuteczność gospodarzy pozwoliła nam dowieść 0:0 do przerwy, gdyż „fioletowi” stworzyli sobie aż 4 dogodne sytuację na szczęście żadnej z nich nie wykorzystali.

Po przerwie gra była zdecydowanie żywsza, obie drużyny stwarzały sobie więcej okazji, roszady w naszym zespole (między innymi przesunięcie Kasztelana do pomocy) rozruszały naszą ofensywę. Niestety około 53 minuty straciliśmy bramkę. Gospodarze dobrze rozegrali rzut rożny, błąd popełniła nasza defensywa, i po dobrej wrzucę zawodnik Pabianic z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. Nie minęło 15 minut a fantastycznym podaniem popisał się Kasztelan i Tomasz Jatczak w sytuacji sam na sam pewnym uderzeniem doprowadził do remisu. Szczerze mówiąc była to nasza jedyna groźna okazja podczas tego spotkania. W końcówce stworzyliśmy sobie kilka okazji jednak żadna z nich nie była klarowana, natomiast zespół PTC przy wyniku 1:1 stwarzał sobie bardziej klarowniejsze okazję jednak tak jak w pierwszej połowie większość strzałów dobrymi interwencjami zatrzymywał Skrzypiec.

klasa „A” grupa III

Malina Piątek – GLKS Sarnów/Dalików 2:2 (2:1)

klasa „B” grupa I

HETMAN ŁÓDŹ 1:2 (0:1) LKS SAZAN PĘCZNIEW .

BRAMKI
: 0:1 Szymon Domżał, 1:2 Damian Cichoń.

LKS SAZAN PĘCZNIEW: Patryk Ożadowicz – Tomasz Igiel(c), Jacek Mieszalski, Marcin Twardowski, Kamil Szubski – Andrzej Wilczyński, Marek Ciepłoch – Jakub Soboń (70′ Tobiasz Grzelak), Piotr Walczak, Damian Cichoń – Szymon Domżał

REZERWOWI: Radek Krzesiński.

KARTKI: Marek Ciepłoch (żółta).

Awans do łódzkiej klasy A wywalczyła drużyna TMRF Widzew, która również odniosła zwycięstwo na wyjeździe. Pęczniewianie zajmują 2 miejsce, z przewagą 4pkt. nad trzecią Victorią Rąbień.

źródło: LKS Sazan Pęczniew

Hetman Łódź 1:2 Sazan Pęczniew
LKS II Rosanów 1:1 Victoria Łódź
Victoria Rąbień 2:3 TMRF Widzew Łódź
Kolejarz Łódź 4:0 MKS II Tuszyn