POLICYJNE DZIAŁANIA – „PRĘDKOŚĆ”

0
13
views

Dzisiaj Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż głównym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

logo Policji ruchu drogowego

Funkcjonariusze Policji, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególną rolę mają policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości. Policjanci pełnią służbę z wykorzystaniem najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także dokonują pomiarów prędkości ręcznymi miernikami z rejestracją obrazu.

Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierowcy, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

Apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

 

PROFILAKTYCZNE KONTROLE WAKACYJNYCH OBOZÓW WYPOCZYNKOWYCH

Policjanci z Poddębic dbają o bezpieczeństwo najmłodszych. Regularne kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu poddębickiego, mają zapewnić wypoczywającym beztroskie wakacje bez zagrożeń oraz nieprawidłowości.

8 lipca 2021 roku mundurowi spotkali się dziećmi i młodzieżą na terenie ośrodka, w którym co roku organizowane są obozy wypoczynkowe. Podczas wizyty w miejscowości Księże Młyny, policjanci rozmawiali  z opiekunami o bezpieczeństwie oraz przygotowywali ich do właściwej reakcji, na wypadek wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych lub innych niebezpiecznych sytuacji. Dodatkowo mundurowi przeprowadzili prelekcję dla dzieci i młodzieży, przypominając zasady bezpiecznego, letniego wypoczynku. Plenerowe działania profilaktyczne będą prowadzone do końca sierpnia br.

Należy pamiętać, że w przypadku zaistnienia zagrożenia dla uczestników zorganizowanego wypoczynku, szczególnie tych realizowanych na terenie obszarów leśnych należy niezwłocznie dzwonić pod numer 112 lub do najbliższej jednostki Policji.

  • Dzielnicowy omawia zasady bezpieczeństwa podczas wakacji.
  • Młodzież ogląda radiowóz i sprzęt służbowy.
  • Dzielnicowi omawiają zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

 

PROMOCJA ZAWODU POLICJANTA POŁĄCZONA Z WAKACYJNĄ PROFILAKTYKĄ

7 lipca 2021 roku policjanci z poddębickiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami KPP w Łęczycy, na terenie obiektu termalnego w Uniejowie zorganizowali stanowiska, gdzie promowali swój zawód. Dodatkowo w ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2021”, przypominali o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

Rodziny z dziećmi, młodzież oraz seniorzy, którzy spędzali czas na termach w Uniejowie, mogli spotkać się i porozmawiać z policjantami, którzy zawitali tam aby trafić do szerokiego grona odbiorców. Najmłodsi dowiedzieli się o kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, konkursie plastyczno-filmowym, otrzymali elementy odblaskowe, które obiecali nosić w widocznym miejscu podczas drogi do domu czy na spacerze. Nie brakowało zainteresowanych służba w Policji. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała informacji dotyczących naboru oraz specyfice pracy w tej formacji. Każdy, kto podszedł do stoiska znalazł coś interesującego dla siebie. Dzielnicowi z zaangażowaniem, wyjaśniał seniorom założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Dodatkowo ostrzegali przed przestępcami działającymi m.in. metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, którzy wykorzystując zaufanie oraz chęć niesienia pomocy oszukują osoby starsze, które często tracą dorobek swojego życia.

Pamiętajmy o tym, że to od nas zależy jak i czy bezpiecznie spędzimy czas wolny. Stosujmy się również do obostrzeń związanych z koronawirusem. W przestrzeni publicznej zachowujmy bezpieczną odległość od innych osób, a jeżeli z różnych powodów jest to niemożliwe zasłaniajmy usta i nos.

PRZYPOMINAMY!

Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury. Wszelkich informacji dotyczących naboru do Policji udziela Zespół ds. Dyscyplinarny, Kontroli Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy, tel. 47 842 31-04, a także Sekcja Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ