Karkusiński Radosław-1

Dudczak Radosław-1

Eksperymentalny remis Neru Poddębice

SONY DSC

Remisem 2:2 (0:1) zakończyło się spotkanie sparingowe Neru Poddębice (IV liga łódzka)  z Górnikiem Łęczyca (II grupa łódzkiej klasy A). Gospodarze wystąpili w eksperymentalnym składzie. Piłkarze z Łęczycy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie jednak ostatecznie Nerowi udało się doprowadzić do remisu.

Poddębiczanie zagrali bez kilku podstawowych graczy na murawie zabrakło: bramkarza Michała Sokołowicza, Roberta Czekalskiego, Jakuba Owczarka, Marcina Dopierały, Radosława Jurkowskiego, Piotra Michalskiego, Joachima Pabjańczyka, Łukasza Pałczyńskiego, Mariusza Rachubińskiego i Witolda Ziobera.

Jako pierwszy Macieja Marciniaka pokonał Kamil Błachowicz. Zawodnik Górnika otworzył wynik spotkania w 18. minucie. Poddębiczanom nie udało się przed przerwą doprowadzić do remisu. Siedem minut po wznowieniu gry uczynił to Damian Szmytka. Od tego momentu mecz się wyrównał, a rywalizacja przeniosła w środkowa strefę boiska. W 78. minucie goście ponownie wyszli na prowadzenie. Michalaka z jedenastu metrów pokonał Marcin Karasiński. Radość Górnika nie trwała jednak długo. Cztery minuty później drugiego gola dla Poddębic strzelił Maciej Kowalczyk i mecz zakończył się remisem 2:2.

Ner Poddębice – Górnik Łęczyca 2:2 (0:1)
Bramki:
Damian Szmytka 52, Maciej Kowalczyk 82 – Kamil Błachowicz 18, Marcin Karasiński 78-karny

Ner: Marciniak (46′ Michalak) – Pietrzak, Kowalczyk, Stajewski – Makowski (46′ Bąk), Woźniak (70′ Nowak), Spychalski, Świątkiewicz, Jarczewski -Sobańda, Szmytka (80′ Walczyk).

Górnik: Brzeziński – zawodnik testowany – Jarczyński, zawodnik testowany, M. Sobczak, Lewandowski, Karasiński, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Pajęcki. Na zmiany wchodzili: Błachowicz, Kubiak, Książek, B. Sobczak, zawodnik testowany.

źródło: LKS Ner