PIJANY KIEROWCA STRACIŁ PANOWANIE NAD POJAZDEM

0
32
views

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło w miejscowości Drużbin, gmina Pęczniew. Kierujący matizem, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Okazało się, że był pijany. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Dodatkowo grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

4 grudnia 2020 roku, dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Drużbin, gmina Pęczniew. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 43–letni kierujący pojazdem marki Daewoo Matiz, nie dostosował prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał na pobocze, uderzył w znak a następnie w przydrożne drzewo. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile w wydychanym powietrzu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli Policji i licznych działań prewencyjnych, wciąż zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę „na podwójnym gazie”. Przypominamy, że alkohol spowalnia reakcje, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę szybkości jazdy, odległości, a także własnych umiejętności. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, są tam również inni uczestnicy ruchu drogowego i od nas również zależy ich bezpieczeństwo.

 

OSOCZE OZDROWIEŃCÓW PILNIE POTRZEBNE!

Co minutę ktoś potrzebuje krwi. W dobie pandemii z każdym dniem błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na osocze osób, które wyzdrowiały z COVID-19. Lekarze apelują: jesteście pilnie potrzebni, Wasze osocze może uratować komuś życie!

Funkcjonariusze i pracownicy Policji wielokrotnie udowodnili, że ludzkie życie i zdrowie jest dla nich wartością najwyższą, a niesienie pomocy mają wpisane w DNA. Jeżeli jesteś w grupie ozdrowieńców, oddaj osocze i uratuj życie innym.

55% krwi stanowi osocze – bezcenny dzisiaj dar ozdrowieńców. NIE ZWLEKAJ, CZAS UCIEKA!

Szczegółowe informacje można uzyskać w najbliższym centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Więcej na ten temat znajdziesz pod adresem:

https://www.twojakrew.pl/ozdrowiency/

 

ZOSTAŃ POLICJANTEM! ZGŁOŚ SIĘ DO NAS I WYBIERZ WYJĄTKOWĄ DROGĘ ZAWODOWĄ!

Będąc policjantem, możesz robić w życiu wiele pożytecznego, służąc ludziom i dbając o ich bezpieczeństwo. Jest to wyjątkowa profesja – wymagająca, ale jednocześnie dająca dużo satysfakcji i, jak chyba żadna inna, niesamowite możliwości rozwoju. Jeśli jesteś zainteresowany pełnieniem służby – złóż dokumenty – wyślij je do nas pocztą, albo dostarcz do komendy Policji, my zajmiemy się resztą.

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
  • który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
  • korzystający z pełni praw publicznych;
  • posiadający  co  najmniej  średnie  wykształcenie;
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych  szczególnej   dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie  informacji niejawnych.

Co daje Ci służba w Policji:

  • stabilne zatrudnienie;
  • możliwość uzyskania praw emerytalnych po przepracowaniu 25 lat;
  • uzyskanie tytułu licencjata lub magistra podejmując studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (tryb stacjonarny lub niestacjonarny) na jednym z oferowanych kierunków: bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminologia, zarządzanie, informatyka;
  • adekwatnie do zainteresowań i realizowanych zadań uczestnictwo w kursach specjalistycznych (oferta obejmuje ponad 100 różnego rodzaju kursów) np.: minersko-pirotechniczny, doskonalących technikę prowadzenia pojazdu, taktyki i techniki przesłuchania, analizy kryminalnej, cyberprzestępczości;
  • uczestnictwo w kursach językowych np. z języka angielskiego, języka rosyjskiego;
  • uzyskanie nowych uprawnień i kwalifikacji: tytuł ratownika, uprawnienia stermotorzysty, uprawnienia instruktora taktyki i techniki interwencji,  prawo jazdy kat. D, uprawnienia SEP, uprawnienia obsługi „dronów” i wiele innych.

SKŁADANIE DOKUMENTÓW JEST MOŻLIWE PRZEZ CAŁY ROK!

Postępowanie kwalifikacyjne rozpoczyna się z chwilą złożenia przez kandydata do służby w Policji następujących dokumentów:

  • podanie do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi przyjęcie do służby w Policji;
  • wypełniony kwestionariusz osobowy (część A i B)
  • dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie – oryginały dokumentów do wglądu), w przypadku wystawienia tych dokumentów w językach obcych – ich tłumaczenie;
  • kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby (oryginały dokumentów do wglądu), jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub służbie;
  • książeczka wojskowa zawierającą wpis potwierdzający odbycie  zasadniczej służby wojskowej lub przeniesienie do rezerwy

UWAGA: kandydaci do służby w Policji zgłaszający się z wyżej wymienionymi dokumentami  powinni legitymować się dokumentem potwierdzającym tożsamość.

Osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji, powinny złożyć dokumenty w: Zespole ds. Kadr, Szkolenia i Kontroli w Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach przy ul. Targowej 22 lub Zespole Doboru i Rezerwy Kadrowej oraz Ewidencji  Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy ul. Lutomierskiej 108/112 lub wysłać pocztą.

Zapraszamy do monitorowania doborowego fanpage na:

Facebooku @Zostań Łódzkim Policjantem oraz Instagramie #zostan.lodzkim_policjantem

 

Pamiętaj zabierz ze sobą rękawiczki i maseczkę ochronną!

 

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ