PIJANI ROWERZYŚCI

0
25
views

Policjanci z Uniejowa zatrzymali 2 nietrzeźwych rowerzystów. Apelujemy o rozsądek i ostrożność. Kierowanie rowerem po drodze publicznej, znajdując się w stanie nietrzeźwości jest bardzo niebezpieczne. Stwarza zagrożenie dla samego rowerzysty, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

12 kwietnia 2021 roku policjanci z komisariatu w Uniejowie, na terenie gminy Wartkowice zatrzymali do kontroli drogowej dwóch rowerzystów. Podczas legitymowania funkcjonariusze wyczuli od kierujących woń alkoholu. Okazało się, że oboje są nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 39-latki, ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mniej, bo 1,28 promila, wykazało urządzenie u 49-latka.

W myśl aktualnie obowiązujących przepisów rowerzysta, który został zatrzymany przez policjanta podczas jazdy w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem karnym w wysokości od 300 do 500 zł. Z kolei jeśli rowerzysta był w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie!

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

 

#SZCZEPIMY SIĘ

Szczepienia poddębickich policjantów trwają. Funkcjonariusze od początku pandemii z pełnym zaangażowaniem przeciwdziałają rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Codziennie podejmują interwencje wobec różnych osób i służą na tzw. „pierwszej linii”, przez co są szczególnie narażeni na zarażenie.

Funkcjonariusze poza zleconymi dodatkowymi zadaniami, związanymi z prowadzeniem kontroli przestrzegania kwarantanny oraz respektowania przez mieszkańców powiatu poddębickiego wprowadzonych nakazów i zakazów, służą społeczeństwu, a ich cel pozostał bez zmian – zapewnić bezpieczeństwo i chronić ludzkie życie.

Szczepienie policjantów jest ważne nie tylko dla nich samych, czy ich rodzin oraz współpracowników, ale też wszystkich osób, z którymi mają kontakt i wobec których podejmują czynności.

Rozpoczęty proces szczepień jest dobrowolny i odbywa się w wyznaczonych terminach w placówkach służby zdrowia.

  • Umundurowany funkcjonariusz policji stoi przy oznakowanym radiowozie i trzyma kartkę z napisem #Szczepimy się. W tle budynek.
  • Na zdjęciu widać pielęgniarkę, która szczepi umundurowanego funkcjonariusza policji.
  • Ulotka, treść: Właśnie otrzymałeś(-aś) szczepionkę COVID-19 Vaccine AstraZeneca. Zabierz tę kartę na kolejną wizytę i zachowaj ją na przyszłość w bezpiecznym miejscu. Dodatkowe informacje o szczepionce AstraZeneca można uzyskać na stronie internetowej: www.azcovid-19.com, lub skanując poniższy kod QR. Napis AstraZeneca.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ