Otwarcie basenów już za dwa tygodnie

0
67
views

Zgodnie z rozporządzeniem rządu, ogłoszonym pod koniec kwietnia, obiekty takie jak Termy Uniejów, będą mogły wznowić swoją działalność. Z tej okazji, na spragnionych wodnych harców Gości czeka specjalna  promocja.

W związku z wprowadzeniem IV etapu odmrażania gospodarki, ponownie zostanie otwarty kompleks termalno – basenowy Termy Uniejów. W związku z panującą pandemią wdrożono szereg zabezpieczeń, które mają na celu zapewnienie bezpiecznego pobytu na terenie kompleksu, m.in. limit odwiedzających Termy w jednym momencie – co pozwoli zachować odpowiedni dystans, dezynfekcja rąk oraz dezynfekcja powierzchni wspólnych.

Po ponownym otwarciu na Gości czeka specjalna promocja. Każdy otrzyma 50% czasu więcej do zakupionego biletu. Oznacza to, że przy zakupie biletu dwugodzinnego, trzecia godzina wodnej zabawy dodawana jest w prezencie.

Akcja promocyjna trwa od 29 maja do 25 czerwca br.

Regulamin promocji dostępny jest tutaj.

Wszystkim, którzy przez te kilka miesięcy zapomnieli, jakie atrakcje czekają na Termach przypominamy, że kompleks to wiele zjeżdżalni, rwąca rzeka, zewnętrzny wodny plac zabaw, baseny solankowe, basen pływacki, sauny tematyczne o zróżnicowanej temperaturze i wilgotności powietrza, tężnia oraz komnata śnieżna. Dostępna jest także restauracja, punkty gastronomiczne, a nawet bar na wodzie.

Zapraszamy.

 

Skrzyżowanie przy ulicy Dąbskiej przejdzie gruntowną przebudowę

Ulica Dąbska, uznawana obecnie za najbardziej zaniedbany odcinek dróg na terenie Uniejowa, już wkrótce doczeka się solidnego remontu. Będzie nowa nawierzchnia, ścieżka rowerowa, a także kanalizacja deszczowa.

Stan techniczny ulicy Dąbskiej wraz z łączącymi się z nią ulicami: Rynek, Awaryjną, Bb. Owczarka oraz Orzechową, pozostawia wiele do życzenia. Zarówno chodniki, jak i jezdnia, cechują się spękaną nawierzchnią, licznymi ubytkami i nierównościami. Szczególnie uciążliwe stają się one podczas opadów deszczu. Wówczas powstają tam kałuże, które w negatywny sposób wpływają na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Po wieloletnich staraniach Burmistrza Uniejowa, mających na celu poprawienie stanu drogi na tym odcinku, wraz z ulicami tworzącymi z nim skrzyżowanie, nadszedł wreszcie czas na rozwiązanie problemu.

 

 

W ramach zaplanowanej inwestycji na skrzyżowaniu zostaną wydzielone pasy ruchu o szerokości 3,50 m. Na jezdni pojawi się wyspa dzieląca pasy ruchu na jezdni, wraz z odgięciem toru jazdy.

Lewą stroną ulicy pobiegnie dwukierunkowa ścieżka rowerowa z kostki betonowej. Chodnik po prawej stronie ulicy zostanie przebudowany.

Na ulicach wykonane zostaną dwa przejścia dla pieszych – oba z nich będą doświetlone, a na jednym z nich powstanie wyspa dzieląca, tzw. azyl.

W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, ciągi piesze odgrodzone zostaną słupkami blokującymi. Dzięki temu chodnik zostanie oddzielony od jezdni, a ruch pieszych zostanie skierowany na wyznaczone przejścia.

Ponadto odtworzone zostaną dwa przejścia dla pieszych. Będą one doświetlone i wyposażone w oznakowanie aktywne. Przy ul. Awaryjnej wyznaczone zostanie nowe, wyniesione przejście dla pieszych – także z aktywnym oznakowaniem i doświetleniem.

Na odcinku od ul. Bp. Owczarka i Orzechowej do Rynku zaplanowano przebudowę nawierzchni jezdni z dwoma pasami ruchu (o szerokości po 2,25 m) oraz chodników o szerokości 2 m, z użyciem kostki granitowej.

Ważnym elementem będzie wybudowanie na skrzyżowaniu kanalizacji deszczowej. W obecnej chwili jej brak, szczególnie przy bardziej obfitym deszczu, sprawia niemałe problemy z odprowadzaniem wód opadowych, a tworzące się kałuże pogarszają bezpieczeństwo ruchu. Odwodnienie w znaczny sposób przyczyni się więc do poprawy tego stanu.

Teren skrzyżowania zostanie też odpowiednio zagospodarowany zielenią. Powstaną pasy roślinności, które nie tylko wpłyną na estetykę, ale także spełnią funkcję ogrodów deszczowych – w warstwach retencyjno-filtracyjnych będą gromadzić i oczyszczać wodę deszczową. Poza tym zamontowane zostaną elementy małej architektury, np.: ławki, stojaki na rowery, fontanna.

Cała inwestycja wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, a jednocześnie podniesie komfort życia mieszkańców oraz znacznie poprawi funkcjonalność i standard dróg.

Przebudowa ul. Dąbskiej zostanie dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w ramach którego gmina Uniejów otrzymała prawie 1,2 mln zł. Pozostała część wydatków pokryta zostanie ze środków własnych gminy.

 

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ