Odmrażanie gospodarki. W następnym etapie wrócą salony fryzjerskie

0
67
views

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiada, że prawdopodobnie kolejny krok w kierunku odmrożenia gospodarki rząd zatwierdzi w połowie maja. Trzeci etap zakłada, że do pracy powrócą salony fryzjerskie.

Rzecznik rządu w Polsat News odpowiedział na pytanie dotyczące salonów fryzjerskich. Piotr Müller wskazał, że będzie to związane z następnym, trzecim już, etapem odmrażania gospodarki. Dodał, że jest to możliwe, ponieważ część elementów przeszła z trzeciego do drugiego etapu luzowania obostrzeń.

– Otwieranie salonów fryzjerskich i kosmetycznych będzie tematem następnego etapu otwierania gospodarki. Wszyscy chcielibyśmy uruchomienia kolejnych sektorów – podkreślił Müller.

– Mam nadzieję, że ten etap będzie mógł nastąpić jak najszybciej, że będzie to jeszcze połowa maja – dodał rzecznik rządu i ocenił, że połowa przyszłego miesiąca jest „terminem realnym” na dalsze luzowanie obostrzeń.

Gość Polsat News odniósł się się też do doniesień dot. „godzin dla seniorów”.

– Godziny dla seniorów nie będą obowiązywać od kolejnego tygodnia. Galerie handlowe zostaną otwarte z limitem 1 osoby na 15 mkw. – zapowiedział Piotr Müller.

To potwierdzenie słów wicepremier Jadwigi Emilewicz, która zniesienie „godzin dla seniorów” zapowiedziała w rozmowie z portalem WNP.pl. Nastąpi to 4 maja – wraz z otwarciem się na klientów galerii handlowych.

Pierwszy etap odmrożenia gospodarki obowiązuje od 20 kwietnia. W jego ramach rząd zezwolił na przemieszczanie się, umożliwił również wejście do parków i lasów, a także zmienił zasady dotyczące liczby osób w kościołach oraz sklepach spożywczych.

źródło: money.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ