Oddaj głos na Dworek w Uniejowie i pomóż zdobyć fundusze na modernizację obiektu!

0
9
views

Nasz zabytek” to konkurs organizowany przez Fundację Most the Most dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Aby wziąć w nim udział należy zgłosić zabytek w naszej okolicy, któremu warto przywrócić dawny blask. Należy wypełnić ankietę, w które trzeba opisać funkcje, jakie spełnia obecnie oraz podać pomysł na jego wykorzystanie po otrzymaniu wygranej. A jest o co walczyć, do wygrania milion złotych na renowację. Dlatego zachęcamy Państwa do wypełnienia ankiety i szansę na zdobycie tak cennej nagrody.

Jak to zrobić? Podajemy poniżej instrukcję, jak wypełnić internetową ankietę. Potrwa to tylko kilka minut. Należy także dołączyć zdjęcia budynku M-GOK, wykonując je samemu lub pobierając zdjęcia ze strony lub fanpage Ośrodka Kultury: www.mgokuniejow.pl

Przykładowo wypełniona ankieta:

Kliknij tutaj i wypełnij: ankieta.

Osoby, które potrzebują wsparcia przy wypełnieniu ankiety mogą również zadzwonić do Ośrodka Kultury pod numer tel. 63 28 88 164.

UWAGA!

Jeśli ktoś nie posiada dostępu do Internetu może zgłosić zabytek przez telefon 22 4755111 lub 517 884 088.

Pytanie dlaczego zgłaszasz

Późno klasycystyczny  dworek z 1845 roku znajduje się na terenie miasta Uniejów, przy ulicy Targowej. Jego właścicielami była rodzina Hofmajstrów, spokrewniona z Tollami dawnymi zarządcami Zamku Uniejowskiego. Dworek zbudowany jest na klasycznym planie prostokąta. Między drzwiami, a oknami poddasza znajduje się gzyms, na którym umieszczono datę powstania dworku. Po wojnie w budynku znajdował się Ośrodek Zdrowia, a później służył jako siedziba  GS Samopomoc Chłopska (znajdowały się tu pomieszczenia biurowe, magazyny i skupy). Do czasów współczesnych zachował się tylko w części układ pomieszczeń.

Po wyremontowaniu budynku od 1987 roku do dzisiaj w dworku znajduje się siedziba Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie – centrum kultury w gminie Uniejów. Jego pomieszczenia zostały przysposobione na pracownie, sale prób zespołów muzycznych, biura, miejsca spotkań m.in stowarzyszeń, organizacji, UTW. Prowadzone są całoroczne warsztaty dla dzieci, młodzieży, dorosłych. W budynku znajduje się również Szkoła Muzyczna I stopnia.

Budynek, który, od 34 lat służy społeczności lokalnej na wiele sposobów wymaga modernizacji i dostosowania mi.in dla osób niepełnosprawnych, tak aby jak najwięcej osób – mieszkańców miasta i gminy mogło brać udział w każdej formie działalności kulturalnej.

Czy masz pomysł

Od 34 lat w zabytkowym Dworku prowadzone są zajęcia artystyczne skierowane do wszystkich grup wiekowych. Od początku istnienia Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury jest ośrodkiem wielopokoleniowym. W różnych formach aktywności kulturalnej uczestniczą całe rodziny. Jest to jedyny obiekt na terenie gminy Uniejów, który przyciąga tak wielu uczestników zajęć. Tutaj , każdy może liczyć na realizację swoich pomysłów w takich dziedzinach jak muzyka, plastyka, teatr, film i wiele innych. Budynek poprzez swoją modernizację zyskałby niewątpliwie na atrakcyjności i dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Służyłby nadal wielu pokoleniom, poprzez współorganizację wydarzeń kulturalnych takich jak koncerty, występy, projekcje filmów, realizacje różnych projektów integracyjnych z osobami  z niepełnosprawnościami (modernizacja sali  widowiskowej). Dworek byłby jeszcze bardziej miejscem otwarty dla każdego, kto chciałby aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym.

Galeria zdjęć obiektu do wykorzystania podczas wypełniania ankiety: www.mgokuniejow.pl/galeria

 

Przetarg na montaż odnawialnego źródła energii w szkole w Wilamowie ogłoszony

Burmistrz Miasta Uniejów ogłosił przetarg na dostawę i montaż instalacji odnawialnych źródeł energii w Szkole Podstawowej w Wilamowie. Procedura ruszyła w dniu 23 listopada br.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Montaż odnawialnego źródła ciepła i energii elektrycznej dla budynku Szkoły Podstawowej w Wilamowie.” Nowe źródło ciepła zapewni w pełni ekologiczne ogrzewanie, a także zmniejszy zapotrzebowanie na energię elektryczną. W ramach zadania wykonawca będzie zobowiązany opracować projekt, uzyskać niezbędne pozwolenia oraz wykonać prace budowlane dla kompleksowej modernizacji energetycznej Szkoły Podstawowej w Wilamowie, gm. Uniejów.

Zakres przedsięwzięcia obejmuje:
– montaż systemu paneli fotowoltaicznych produkujących energię elektryczną z energii odnawialnej (słonecznej), która będzie zasilać wewnętrzną sieć energetyczną i pozwoli zmniejszyć produkcję z konwencjonalnych źródeł energii oraz zredukować emisje zanieczyszczeń do atmosfery;
– modernizację systemu produkcji i dystrybucji ciepłej wody użytkowej poprzez wymianę starych pojemnościowych i przepływowych ogrzewaczy elektrycznych i wymiennikowych na nowe wysokosprawne elektryczne ogrzewacze przepływowe, sterowane elektronicznie z czujnikiem temperatury wypływu i przeznaczone do zaopatrywania w ciepłą wodę wielu punktów poboru;
– modernizację układu grzewczego poprzez demontaż istniejącej technologii kotłowni i układu grzewczego w budynku oraz montaż nowego źródła ciepła w postaci zestawu złożonego z dwóch gazowych absorpcyjnych pomp ciepła oraz kondensacyjnego kotła gazowego, wykonanie nowej instalacji grzewczej, montaż nowych grzejników stalowych płytowych z wbudowanymi zaworami termostatycznymi i głowicami.

Wykonawca przeszkoli wreszcie oddelegowanego do tego celu pracownika Szkoły Podstawowej w Wilamowie w zakresie obsługi instalacji.
Przebieg prac w salach lekcyjnych, które byłyby wykonane w trakcie roku szkolnego, nie będzie zakłócać procesu edukacji dlatego, że harmonogram zostanie ustalony z dyrektor szkoły w taki sposób, aby pracownicy wykonywali roboty już po zakończeniu zajęć lekcyjnych.

Na realizację zadania inwestycyjnego Gmina Uniejów uzyskała dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Firmy, które chcą wziąć udział w przetargu mają czas na złożenie ofert do 9 grudnia 2021 r. do godz. 10.00.

Ogłoszenie o przetargu dostępne jest w Biuletynie Informacji Publicznej: „Montaż odnawialnego źródła ciepła i energii elektrycznej dla budynku Szkoły Podstawowej w Wilamowie”.

(MŁ)

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ