views

e142a76a55f20e040c30c69fd0a00520_L

Termy Ner Poddębice – Jutrzenka Warta 5:2 (1:1)

Dynel Łukasz-3, Filipiak Adrian-1, Różycki Przemysław-1

W meczu XVII kolejki Jutrzenka w sobotę 12 listopada grała w Byczynie z Nerem przegrywając 2:5. Niestety osłabione Juve (za kartki nie zagrali Kacper Korona i Mariusz Graczykowski, a kontuzjowany jest Kacper Jezierski) znów kończyło w dziesiątkę po niesłusznej  wg nas drugiej żółtej kartce dla Marcina Koseckiego w 62 min.! Juve grając w osłabieniu walczyło i nawet zdobyło kontaktowego gola, ale w końcówce Ner dobił nas zdobywając gole z kontry!

Relacja z tego meczu:

5 min. – Adam Konieczny strzałem głową trafił w słupek;

13 min. – po rzucie wolnym piłkę zgrał Dominik Młotkiewicz – Stefan Potocki ładnym strzałem z bliska dał nam prowadzenie! – 0:1;

20 min. – strzał zawodnika gospodarzy – Tomasz Kwiatkowski obronił;

21 min. – strzał z woleja Damiana Rymarskiego – bramkarz obronił;

28 min. – Adrian Filipek w sytuacji sam na sam strzela gola dla Neru – 1:1;

38 min. – strzał Stefana Potockiego obronił bramkarz – dobitka Roberta Jareckiego przeleciała nad bramką!;

42 min. – dobra sytuacja Neru – Tomasz Kwiatkowski szczęśliwie obronił;

44 min. – Tomasz Kwiatkowski obronił w sytuacji sam na sam;

45 min. – strzał z bliska zawodnika Neru – Kwiatkowski znów górą;

50 min. – Łukasz Dynel pokonał naszego bramkarza – 2:1;

52 min. – strzał z rzutu wolnego Macieja Dudka – bramkarz obronił;

62 min. – błąd sędziego – druga żółta i w sumie czerwona kartka dla Marcina Koseckiego!;

65 min. – strzał głową zawodnika Neru – uratował nas słupek;

70 min. – strzał z bliska – gola dla Neru zdobył Przemysław Różycki – 3:1;

77 min. – po akcji Piotra Sajdy – Rafał Różycki strzelił bramkę dla Juve – 3:2;

84 min. – po błędzie Macieja Dudka ponownie strzela Łukasz Dynel – 4:2;

86 min. – Strzał Wasilewskiego obronił bramkarz, kontra Neru, Dynel w sytuacji sam na sam strzela po raz trzeci w tym meczu – 5:2;

90 min. – min. strzał Rafała Różyckiego nad bramką;

Skład Jutrzenki: Kwiatkowski – Kosecki, Wasilewski, Wolny, Jarecki – Maliszewski (od 46  min. Rafał Różycki), Dudek, Rymarski (od 65 min. Tomasz Różycki) – Armatys, Młotkiewicz (od 74 min. Przezak), Potocki (k)(od 74 min. Sajda). Trener Piotr Bajdziak. Żółte kartki: Kosecki – dwie, Wolny. Czerwona kartka: Kosecki – 62 min. – dwie żółte.

Sędziował Rafał  Michalak (Skierniewice). Widzów około 100, w tym za Juve 12.

W następnej kolejce, w niedzielę 20 listopada o godzinie 13.30 Jutrzenka podejmować będzie Włókniarza Zelów. Serdecznie zaparszamy, bo będzie to ostatni mecz w Warcie w tym roku!

Termy Uniejów – GLKS Dłutów 6:0 (2:0)

W najlepszy z mozliwych sposobów odpowiedzieli piłkarze Term na niedopuszczalną porażkę z poprzedniej kolejki z Orłem Parzęczew. Wczorajszy mecz z zespołem GLKS Dłutów, ktory w tabeli Ligii Okręgowej znajdował się w tabeli przed naszym zespołem pokazał, że złość sportowa naszego zespołu sięgała zenitu. Powrót do składu 3 zawodników, optymalne zestawienie linii obrony sprawiło, że z dużym spokojem pokonujemy wyżej sytuowanego rywala 6:0.

Pierwsze 10 minut spotkania to wymiana ciosów obu zespołów, 4 super sytuacje zarówno z jednej jak i z drugiej strony i tylko nieskuteczność i dobre interwencje bramkarzy zapobiegają otworzeniu wyniku spotkania. Po kwadransie gry, odbiór w środku pola, doskonałe podanie otwierające Jacka Dutki i wykonczenie z zimną krwią Tomasza Jatczaka wyprowadzają Termalnych na prowadzenie. Mamy 15 minutę spotkania. Kolejne pół godziny to kontrola spotkania gospodarzy, kilka dobrych sytuacji, bramka Krzysia Borowksiego ktora jednak została nieuznana w związku  z sytuacją spalonego i jedna czy tez dwie sytuacje gości, ktorzy próbowali odgryzc sie jedynie po kontrach. W 44 minucie swietne zachowanie Przemka Sobolewskiego, ktory obrocił się z piłka w polu karnym, oszukując przy tym dwóch obronców, zakonczylo sie bramką do szatni na 2:0.

Druga połowa rozpoczęła się pod Nasze dyktando, przewaga w posiadaniu piłki, mądra gra w obronie sprawiły, że sposórd wielu naszych sytuacji, 3 kolejne wykorzystał Tomasz Jatczak, zdobywając 4 bramki w tym meczu, pozwolił objąc prowadzenie Termalnym 5:0. Dzieła zniszczenia dokonał Przemek Nowak, zdobywając bramkę na 6:0. Gdyby  w 60 minucie spotkania Baszta utrzymała swoją koncentrację i  wolę zwycięstwa na poziomie pierwszej godziny spotkania, to wynik spotkania mógł być zdecydowanie okazalszy. Jednak wysokie prowadzenie wprowadziło w szerego naszego zespołu lekkie i zrozumiałe w tej sytuacji rozluznienie. Mecz zakoczyl sie wiec wynikiem 6:0. Zarówno dla kibiców jak  i mentalnego podejscia zawodników naszego zespołu wynik ten był idealnymą odpowiedzą na ostatnie niepowodzenia.

Przed Naszym zespołem arcytrudny mecz wyjazdowy ze Stalą Głowno  a nastepnie zakocznie rundy w Polonią Andrzejów. Mimo wąskiej kadry, nasi zawodnicy zapowiadają ogromną walkę o miano niepokonanych do końca rundy jesiennej.

źródło: mglks.pl

Polonia Andrzejów 3:3 Start Brzeziny
Zawisza II Rzgów 0:0 Sokół II Aleksandrów
UKS SMS Łódź 0:1 Włókniarz Pabianice
Górnik Łęczyca 2:4 Orzeł Parzęczew
GKS Bedlno 1:2 LKS Rosanów
PTC Pabianice 2:4 MKP-Boruta Zgierz
Włókniarz Konstantynów 1:2 Stal Głowno