0
58

Ner-Raciąż

LKS Termy Ner Poddębice – Błękitni Raciąż 2:3 (1:1)

Bramki: Tomasz Bogołębski 38, Joachim Pabjańczyk 64 – Dawid Klepczyński 26, 67, Łukasz Wróblewski 70

Termy Ner: Krzyżostaniak – Owczarek, Grzybowski ż, Woźniak ż, Bogołębski ż – Jarczewski (75′ Motyka), Kania ż (75′ Okoński), Kobiera, Pabjańczyk – Łuczak (62′ Paluch), Skupiński.

Termy Ner Poddębice przegrały z Błękitnymi Raciąż 2:3 (1:1) w spotkaniu dwóch beniaminków w ramach 10. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Podopieczni trenera Piotra Szarpaka praktycznie przez całe spotkanie grali w przewadze personalnej, ale mimo tego nie byli w stanie wywalczyć choćby jednego punktu.

Już w 7. minucie czerwoną kartką ukarany został Adrian Bieńkowski. Mimo osłabienia goście nie oddali inicjatywy poddębiczanom. Błękitni grali pewnie w defensywie i przeprowadzali groźne akcje. W 26. minucie Jakuba Krzyżostaniaka pokonał Dawid Klepczyński. Gospodarze podrażnieni tym faktem ruszyli do ataku. Jeszcze przed przerwą zdołał wyrównać Tomasz Bogołębski.

Po przerwie spotkanie było wyrównane lecz optyczna przewaga należała do Neru. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Joachim Pabjańczyk. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Chwilę później wyrównał Klepczyński. Goście nie mieli zamiaru odpuszczać tylko poszli za ciosem. W 70. minucie za sprawą Łukasza Wróblewskiego Błękitni objęli prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca i z Byczyny wywieźli komplet punktów.

Ursus Warszawa 2:1 Sokół Aleksandrów Łódzki
Polonia Warszawa 1:2 Lechia Tomaszów Maz.

18 Energia Kozienice 10 5 10 16 1 2 7

Górnik 1956 Łęczyca – MGLKS Termy Uniejów 1:3 (1:2)

Jesionowski Jakub-1 … Wojtczak Krystian-2, Jończyk Janusz-1

Skład: Jakub Skrzypiec, Piotr Matusiak, Piotr Wodnicki, Dariusz Piaseczny, Łukasz Pacholczyk, Adrian Kaczmarek (65′ Radosław Jurkowski), Adrian Kasztelan, Artur Stasiak, Kamil Zych (89′ Piotr Rosiak), Krystian Wojtczak (78′ Krzysztof Łuczak), Janusz Jonczyk (90′ Adrian Czyżo).

Rezerwowi: Jakub Zdych.

Od początku meczu widać było że Termalni do Łęczycy przyjechali po trzy punkty. Już w drugiej minucie meczu po wysokim pressingu błąd popełniają obrońcy Górnika. Piłka trafia pod nogi Wojtczaka, który strzela przy słupku i bez szans na obronę pozostawia bramkarza. Idealne rozpoczęcie meczu. Po bramce MGLKS został zepchnięty pod swoje pole karne. Najpierw wrzutka z wolnego ląduje w rękach Skrzypca, później przed utratą bramki chroni nas poprzeczka a chwilę później słupek. W 21 minucie piłkę wybija Skrzypiec głową przedłuża Wojtczak. Obrońca gospodarzy blokuje piłkę żeby dotarła spokojnie do bramkarza jednak świetnie zachował się Jonczyk który do końca idzie za akcja wyprzedza obrońcę w ostatniej chwili i czubkiem buta posyła piłkę obok bramkarza. Parę minut później groźny strzał Jesionowskiego nad poprzeczkę wybija Skrzypiec. W 45minucie wrzutkę w nasze pole karne przyjmuje Jesionowki i strzela honorową bramkę dla Górnika. Na przerwę schodzimy z wynikiem 1:2

Druga połowa zaczyna się od ataków gospodarzy. Podobna sytuacja jak w pierwszej połowie. Po wrzutce w pole karne piłkę przyjmuje zawodnik Górnika oddaje strzał, jednak dobrze interweniuje Skrzypiec. Około 50 minuty sam na sam wychodzi Jonczyk, wycofuje na 11 metr do Stasiaka, ten oddaje strzał niestety trafia w interweniującego na linii obrońcę. Dobry moment gry naszego zespołu. Szarża Wojtczaka na skrzydle, wrzutka w pole do Jonczyka jednak strzał nad poprzeczką. Kilka minut później wynik mógł podwyższyć Wojtczak jednak jego strzał głową minimalnie mija słupek. W 77 minucie piłkę w pole karne dostaje Jończyk ten zwodem kładzie obrońców, wycofuje do Wojtczaka a Wojtczak dokonuje formalności strzelając bramkę na 1:3. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Był to bardzo ważny  i emocjonujący mecz. Gospodarze wyszli bardzo zmotywowani jednak my nie odpuściliśmy i zagraliśmy jak silny zespół. Spójnie i drużynowo widać było, że tworzymy zespół i zależy nam na zwycięstwie. Zdobywamy cenne i wywalczone 3 punkty. Za tydzień w Uniejowie podejmiemy lidera – KS Kutno! Jeśli wygramy, zostaniemy liderem tabeli!

16 LZS Justynów 8 1 5 21 0 1 7

GLKS Sarnów/Dalików – Boruta II Zgierz 2:2 (0:0)

14 Kotan Ozorków 6 0 5 25 0 0 6

LKS Sazan Pęczniew – Bzura Młogoszyn 2:6 (1:3)

… Kindlejn Grzegorz-1

Podczas meczu, drużyna gospodarzy, przeprowadziła pięć zmian i sprawa trafiła do ŁZPN. Można spodziewać się walkowera dla Gromu Powodów.

Santos Czerchów 3:5 LKS Modlna
Orzeł Wróblew 1:8 Kanarki Małachowice
LKS Cedrowice 9:1 Sokół Skromnica
MKS Mianów 2:1 LKS II Rosanów
Włókniarz Zgierz 7:1 Grom Powodów