NIEDOBRANY DUET – ROWER I PROMILE

0
26
views

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie dla prawidłowo poruszających się uczestników ruchu drogowego. Poddębiccy policjanci zatrzymali kolejnych właścicieli jednośladów pod wpływem alkoholu.

18 października 2022 roku na terenie gminy Zadzim w miejscowości Zygry i Chodaki  w godzinach od 11:30 do 12:30 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch mężczyzn kierujących rowerami. Od rozmówców wyczuwalna była woń alkoholu. Pierwszy, 53-letni rowerzysta miał ponad 2,3 promila w organizmie, natomiast drugi, 46-latek – niespełna 2 promile. Cykliści zostali ukarani mandatami w wysokości 2500zł. Do domu wrócili na piechotę.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

 

POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ O BEZPIECZEŃSTWIE PODCZAS WIZYT NA CMENTARZACH

Druga połowa października to czas, kiedy odwiedzamy nekropolie i porządkujemy groby naszych bliskich. Wracając myślami do wspomnień o zmarłych , niestety często zapominamy o własnym bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że w tym okresie może dochodzić na cmentarzach do większej liczby kradzieży.

Trwa czas  przygotowań do obchodów Wszystkich Świętych i Zaduszek. Funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. Jednak w tym okresie, sami szczególnie musimy zadbać także o własne bezpieczeństwo.
Przygotowując groby zmarłych pamiętajmy, aby na cmentarz zabierać tylko i wyłącznie przedmioty niezbędne do uprzątnięcia nagrobka. Niepotrzebne będą  duże sumy pieniędzy, karty bankomatowe i inne cenne przedmioty. Nigdy nie noś numeru PIN razem z kartą. W czasie porządkowania i strojenia grobów nie pozostawiaj torebek czy saszetek bez opieki, bo okazja czyni złodzieja. Jeśli to możliwe zapewnij sobie towarzystwo innej osoby, która w chwili gdy np. będziesz musiał wyrzucić śmieci, przypilnuje rzeczy. Ponadto w sytuacji gdy musisz odebrać telefon, po zakończonej rozmowie schowaj go do wewnętrznej kieszeni kurtki, czy też w innym bezpiecznym miejscu. Nigdy nie odkładaj telefonu na nagrobek lub  ławkę.
Będąc na cmentarzu, zwracajmy uwagę na osoby w naszym otoczeniu. Jeśli ich zachowanie jest podejrzane, poinformujmy o tym pracowników cmentarza lub policję. Często znamy, choćby z widzenia, osoby, które opiekują się sąsiednimi grobami. Jeśli spotkamy więc tam kogoś innego, zainteresujmy się tym. Możemy zawsze spytać, kim ta osoba jest. Jeśli wyjaśnimy powód naszego zainteresowania, nikt zapewne nie będzie miał nam tego za złe.
Przedstawiamy kilka rad, które pozwolą Państwu w spokoju i zadumie spędzić ten szczególny czas.
Aby nie stać się ofiarą traumatycznych wydarzeń należy:
•     w środkach komunikacji publicznej wszelkiego rodzaju torebki, plecaki, saszetki należy dokładnie zamknąć, natomiast pieniądze czy dokumenty najlepiej schować w wewnętrznych kieszeniach ubrania, torebki itp.
•    jeżeli wybieramy się samochodem na cmentarz, należy go dokładnie zamknąć i dokładnie sprawdzić czy nie pozostawiliśmy wartościowych rzeczy w widocznym miejscu,
•    torebkę należy trzymać zapięciem w stronę ciała,
•    wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić wartościowe rzeczy, dlatego zawsze trzymamy je blisko siebie, nie pozostawiamy ich na ławkach, pomnikach czy innych miejscach,
•    kluczy od mieszkania nie należy nosić razem z dokumentami.

 

POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA – SPORTOWE ZMAGANIA DRUGOKLASISTÓW

18 października 2022 roku w Szkole Podstawowej w Poddębicach odbyła się kolejna edycja powiatowego finału konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ramach programu prewencyjnego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Konkurs adresowany był do uczniów drugich klas szkół podstawowych całego województwa łódzkiego i uczestniczyły w nim pary zawodników złożone z dziewczynki i chłopca, którzy reprezentują swoją szkołę.

Dzieci uczestniczyły w eliminacjach szkolnych i powiatowych. Podczas zawodów uczniowie wykazywali się sprawnością fizyczną, pokonując tor przeszkód przygotowany na wzór tego, jaki muszą pokonać kandydaci do Policji. Następnie odpowiadali na 15 pytań z wiedzy ogólnej o bezpieczeństwie. W organizowanym przedsięwzięciu wzięły udział najlepsze pary zawodników z 8 szkół podstawowych w Poddębicach, Zygrach, Wilamowie, Uniejowie, Zadzimiu,  Wartkowicach, Dalikowie oraz Bałdrzychowie.

Tegoroczne zawody wygrała drużyna  ze Szkoły Podstawowej w Wilamowie . Drugie miejsce zajęli reprezentanci ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach, a trzecie zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Zygrach.

Zwycięzcy odebrali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Poddębicach oraz Burmistrza Miasta Uniejów. Najlepsza drużyna pojedzie teraz na  zawody finałowe które odbędą w Łodzi.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

Poprzedni artykuł„Cichy” CICHO UCIEKA
Następny artykułMILIONY NA REMONT SZKOŁY
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ