NIE POZOSTAWIAJ NIKOGO W ROZGRZANYM POJEŹDZIE – POLICYJNY PATROL WODNY NA JEZIORSKU

0
16
views

Podczas upalnych dni zadbajmy o naszych seniorów, dzieci, ale też zwierzęta. Pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy ich w pojeździe, w którym temperatura może osiągnąć ponad 60 stopni Celsjusza.

Pamiętajmy! Podczas upalnej pogody temperatura w pojeździe może dojść nawet do 600C. Pozostawienie dziecka, osoby starszej czy zwierzęcia w nagrzanym pojeździe nawet na kilka minut może zakończyć się tragicznie, a grzywna w takim przypadku będzie najniższą karą. Widząc taką sytuację – reaguj. Jeżeli nie ma możliwości odnalezienia właściciela pojazdu, w stanie wyższej konieczności bezpiecznie zbij szybę i zadzwoń na numer alarmowy 112.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

 

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach rozpoczęli służbę na zbiorniku Jeziorsko. Teraz będą strzec bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą.

16 czerwca 2022 roku poddębiccy policjanci zwodowali łódź motorową, która wykorzystana będzie do patrolowania zbiornika Jeziorsko. Stróże prawa pełniący służbę na wodzie mają przede wszystkim za zadanie:

  • podejmować działania ratownicze;
  • zadbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą;
  • ujawniać i ścigać sprawców przestępstw i wykroczeń na wodach i terenach przywodnych;
  • kontrolować  tzw. dzikie kąpieliska;
  • kontrolować jednostki pływające w zakresie wyposażenia technicznego.

Dzięki wykorzystaniu sprzętu pływającego mundurowi wspomogą działania zduńskowolskiego WOPR-u.
14 czerwca 2022 roku Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach inspektor Krzysztof Kotkowski i prezes Zduńskowolskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego podpisali porozumienie regulujące współdziałanie obu służb na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wodne patrole policji na Jeziorsku pojawią się w wakacyjne weekendy w godzinach od 10:00 do 18:00 (według grafiku służb), aż do zakończenia sezonu letniego.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ