Warta Sieradz – LKS Termy Ner Poddębice 2:0 (2:0)
Bramki: Marcin Kobierski 27-karny, Rafał Serwaciński 41

Warta: Wlazłowski – Sosnowski, Krymarys, Nawrocki, Bartłoszewski – Wałęski (60′ Idzikowski ż), Bogołębski, Szyc (70′ Przezak), Serwaciński ż (77′ Mitek), Narożnik – Marcin Kobierski (86′ Jezierski).

Termy Ner: Chachuła – Filipiak, Gniadzik, Kania (74′ Jarczewski), Kobiera – Konieczny, Okoński (46′ Różycki), Paluch (46′ Owczarek), Salwin, Skupiński (66′ Sessay) – Pabjańczyk

Wyjazd do Sieradza na mecz XXI kolejki nie okazał się szczęśliwy dla drużyny Term Neru Poddębice. Termalni bowiem przegrali z Warta 2-0 po golach Marcina Kobierskiego i Rafała Serwacińskiego. Początek meczu zapowiadał się na bardzo wyrównany mecz. W 10 min meczu dobrą interwencją po strzale Rafała Serwacińskiego popisał się Michał Chachuła. Minutę później na bramkę strzela Konieczny ale z problemami broni bramkarz gospodarzy. I to była jedyna groźna akcja piłkarzy z Poddębic w pierwszej połowie. W 25 min sędzia główny spotkania po konsultacji ze swoim asystentem wskazuje na 11 metr. Rzut karny na bramkę zamienia Kobierski. W 41 minucie gospodarze strzelają drugą bramkę. Łatwo ograny zostaje Filip Skupiński, piłka zostaje podana pod nogi Rafała Serwacińskiego. Gospodarze pewnie prowadzą 2-0 do przerwy. Po zmianie stron i roszadach w składzie Neru obraz gry się nie zmienia. Jedyne realne zagrożenie pod bramką Warty to strzał głową Patryka Gniadzika. Jednak to trochę za mało. Gospodarze meczu drużyna Warty Sieradz mogła strzelić jeszcze kolejne bramki, lecz na przeszkodzie stawał Michał Chachuła, bądź też zawodnicy KS-u pudłowali w dogodnych sytuacjach.

Relacja z meczu: Cezary Kornacki

Warta Sieradz pokonała przed własną publicznością Termy Ner Poddębice 2:0 (2:0) w spotkaniu 20. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Zwycięstwo podopiecznych Piotra Kupki od początku do końca nie było zagrożone. Przy większej skuteczności pod bramką Michała Chachuły Warta wygrałaby znacznie wyżej.

Przed meczem miała miejsce miła uroczystość. Oficjalnie oddano do użytku nową siedzibę klubu. Powstała ona dzięki kilku lokalnym biznesmenom na czele z Feliksem Szwedem i Piotrem Haraszkiewiczem.

Już w 10. minucie groźnie na bramkę beniaminka z Poddębic strzelał Rafał Serwaciński, ale Michał Chachuła był na posterunku. Nieco ponad kwadrans później sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy za zagranie ręką w polu karnym. Marcin Kobierski w takich sytuacjach się nie myli. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Serwaciński, który wykorzystał podanie Bartosza Narożnika.

W drugiej połowie Warta nadal miała wyraźną przewagę, ale pod bramką Chachuły brakowało precyzji. Groźnie strzelali Mikael Idzikowski oraz Patryk Krymarys. W 83. minucie bliski podwyższenia wyniku był Marcin Kobierski. Po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek i przetoczyła się po linii bramkowej. Trener Term Neru Tomasz Muchiński próbował rotować składem, ale zmiennicy nie odmienili losów meczu. Warta Sieradz odniosła pewną wygraną.

źródło: lodzkifutbol.pl