PTC Pabianice – Termy Uniejów 1:1 (0:1)

Jatczak Tomasz-1

Skład MGLKS-u:

Jakub Zdych , Artur Stasiak, Radosław Surowiec, Piotr Matusiak, Jacek Dutka , Krzysztof Borowski, Rafał Krysiak , Tomasz Jatczak (80′ Nowak), Adrian Kasztelan, Adrian Stolarek (55′ Wiktor Śpiączka), Przemysław Sobolewski.

Dzisiejsze spotknie zapowiadało się niezwykle ciekawie. Zarówno jeden jak i drugi zespoł nie zaznaly goryczy porazki w ostatnich trzech spotkaniach. Stan ten utrymał się rownież dzisiaj i mecz zakonczył sie remisem 1:1. Termalni wyszli na prowadzenie po świetnym dośrodkowaniu Jacka Dutki i strzale głową Tomasza Jatczaka. Pierwsze pół godziny to zupełna kontrola nad boiskowymi poczynaniami naszego zespołu. Umiejętnie operowaliśmy piłką, cierpliwie budowaliśmy swoje ataki, stwarzając przy tym kilka ciekawych sytuacji. Brakowało jednak szczęścia i zimnej krwi przy ostatnim podaniu, bądź też przy wykanczaniu akcji. od ok 30 minuty dalismy sie zepchnąc do defensywy i to pilkarze PTC stworzyli kilkukrotnie grozne sytuacje pod naszą bramką, trafiając miedzy innymi w słupek po pieknym strzale z woleja. Udalo nam się jednak przetrzymać opór gospodarzy i na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem 1:0.

Druga polowa to typowa wymiana ciosów z jednej jak i drugiej strony. Zarówno Fioletowi jak i Termalni stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, ale to gospodarzom udało sie doprowadzić do wyrownania. W sytuacji sam na sam napastnik gospoodarzy trafił w słupek, jednak po chwili dobil wlasny strzał i mielismy 1:1.

Szkoda kilku niewykorzystanych sytuacji przy stanie 1:0 dla Termalnych. Druga bramka ustawiłaby ten mecz i pozwoliłaby w spokoju dowieźć nam zwyciestwo do osttniej minuty tego spotkania. Prowadząc w meczu wyjazdowym, mając kilka ciekawych sytuacji bramkowych, tracąc bramkę w koncowych fragmentach spotkania, wracamy do domu z lekkim niedosytem. Cieszy jednak fakt ze już czwarty mecz pozostajemy niepokonni.

Za tydzien do uniejowa zawita lider tabeli i już dziś mozemy zapewnic ze Termalni tanio skóry nie sprzedadzą, bedziemy swiadkami ciekawego spotkania a nasi zawodnicy postarają się o sprawienie kolejnej niespodzianki.

WALKOWER

Sazan Pęczniew – Bzura Ozorków 1:2 (1:0)

16 LKS Pyszków 11 4 16 57 1 1 9

Grom Powodów – Victoria II Rąbień 1:3 (0:3)

Swęderski Artur-1  (rzut karny)

Skład podstawowy:
15. W. Urbaniak, 16. Ł. Karolak, 96. A. Swęderski, 9. K. Domagała, 10. G. Kindlein, 14. D. Bażant (56′), 13. K. Cichy (’46), 8. Ł. Schmeichel, 11. J. Kita, 6. J. Wrzeszczyński, 99. K. Olejnik.

Skład rezerwowy: 2. T. Kupis 56′), 5. T. Kita (46′), 88. J. Janicki, 17. P. Walczak.

Mecz rozpoczął się dla nas ostrą ofensywą ze strony gości i w 9′ minucie piłka po strzale napastnika i odbiciu od słupka wpada do bramki. Kilka minut później stały fragment gry po faulu zawodnika Gromu z prawej strony boiska, dogranie i obrońca pomagając sobie ręką wpycha piłkę do bramki. Sędzia uznaje gola i jest obojętny na sugestie zawodników Gromu.
Druga dyskusyjna sytuacja miała miejsce w polu karnym gości, kiedy to nasz napastnik został trafiony z pięści w twarz przez wychodzącego do interwencji bramkarza, który kompletnie minął się z piłką. Tu zdecydowanie powinien zostać podyktowany rzut karny i co najmniej żółta kartka dla bramkarza. Do przerwy goście strzelają jeszcze jedną bramkę i schodzimy na przerwę z wynikiem 0:3.
Druga połowa w wykonaniu zawodników Gromu wyglądała dużo lepiej. Goście praktycznie nie stwarzali zagrożenia, natomiast nasza drużyna była w ciągłym natarciu. W 68′ minucie po faulu na pomocniku gospodarzy w polu karnym, zostaje podyktowana jedenastka, którą pewnie wykorzystuje nasz obrońca. Tak ustalony wynik na 1:3 pozostaje już niezmienny do końca spotkania.
Mecz z liderem tabeli, który w ostatnich 12 sezonach grał w A Klasie musi budzić respekt, lecz mimo to drużyna Gromu nie poddała się bez walki, stawiając godnie czoła trudnemu rywalowi.

źródło: Grom Powodów

Zamek Skotniki 4:1 Iskra Góra Św. Małgorzaty
GKS Gieczno 0:0 Santos Czerchów
LKS Modlna 2:2 Orzeł Wróblew
Kobra Leźnica Wielka 4:0 Kanarki Małachowice
Grom Powodów 1:3 Victoria II Rąbień