Mecz jednej połowy

0
69

Termy Ner Poddębice – Polonia Piotrków Trybunalski 5:2 (5:1)
Bramki: Kamil Bartos 20, Przemysław Różycki 22, 30, Marcin Zimoń 28, Jakub Bartosiński 39 – Eryk Sulikowski 12, 62

żółte kartki: Adrian Filipiak – Eryk Sulikowski

Termy Ner Poddębice: Domżał – Kwiatkowski (69. Kubala), Zimoń, Retkowski, Filipiak (62. Owczarek), Różycki (82. Włodzimierz Nowak), Pecyna, Bartosiński, Solecki, Bartos (46. Tonn) – Konieczny

Polonia Piotrków: Błażejewski – Grobelny, Batata, Jermakow, Patryk Grzesiuk (85. Mateusz Grzesiuk) – Sulikowski, Malicki, Skupień, Strzębski, Jarzembowski (46. Dura), Jakubiak

W inaugurującym 27. kolejkę spotkaniu łódzkiej czwartej ligi, Termy Ner Poddębice rozbiły przed własną publicznością Polonię Piotrków Trybunalski 5:2. Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie.

Mimo swojego położenia w ligowej hierarchii piotrkowianie przyjechali do Byczyny zmotywowani, próbując od pierwszych minut narzucić swój styl gry. Zaowocowało to dwoma rzutami wolnymi w pierwszych 180 sekundach piątkowej konfrontacji. Dwukrotnie szczęścia próbował Brazylijczyk Sergio Batata. Najpierw trafił w mur, następnie przeniósł futbolówkę nad bramką. Chwilę później akcja przeniosła się na drugą stronę, po zamieszaniu w polu karnym przyjezdnych niecelnie uderzał Przemysław Różycki. W 12. minucie fatalny w skutkach błąd popełniła defensywa Term Neru. Piłkę na połowie poddębiczan przejął Konrad Jarzembowski i z prawego skrzydła posłał ją wzdłuż ósmego metra, jej tor lotu przeciął Eryk Sulikowski, niespodziewanie wyprowadzając gości na prowadzenie. Podrażnieni szybkim knockdownem poddębiczanie błyskawicznie odrobili stratę. Dwójkową akcję na linii Mariusz Solecki – Kamil Bartos wykończył ten drugi, pokonując strzałem w tzw. „długi róg” Filipa Błażejewskiego. Niespełna 120 sekund potem podopieczni trenera Michała Bistuły objęli prowadzenie. Piłkę w narożniku pola karnego przyjezdnych przejął Adrian Filipiak. Futbolówka dotarła do Różyckiego, który kapitalnym, technicznym strzałem umieścił ją w siatce. Nim minęły dwa kwadranse pierwszej odsłony biało-zielono-czerwoni zadali kolejny cios. Po centrze z rzutu rożnego Adama Koniecznego, piłkę głową do bramki skierował Marcin Zimoń. Chwilę później było już 4:1., a na listę strzelców ponownie wpisał się Różycki, „zrywając pajęczynę” z okienka bramki Błażejewskiego. Przed przerwą debiutanckiego gola zdobył Jakub Bartosiński, popisując się klasowym uderzeniem z dystansu.

Po zmianie stron tempo spotkania wyraźnie siadło. W 50. minucie Karola Domżała, strzałem z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Adrian Malicki. Golkiper Term Neru nie musiał interweniować, odprowadzając piłkę wzrokiem. W odpowiedzi bezpośrednim uderzeniem ze stałego fragmentu gry hat-tricka skompletować próbował Różycki. Tym razem skrzydłowy poddębiczan nieznacznie pomylił się. W 62. minucie przyjezdni zdobyli drugiego gola, po błyskawicznie wyprowadzonej kontrze. Kilka chwil później dynamicznym rajdem prawą stroną popisał się Jakub Owczarek. Doświadczony zawodnik minął jednego z rywali, centrując futbolówkę na głowę Różyckiego. Skrzydłowemu ponownie zabrakło jednak szczęścia. Chwilę potem nieznacznie pomylił się Zimoń. W 80. minucie debiut w seniorskiej piłce zaliczył siedemnastoletni wychowanek Term Neru Włodzimierz Nowak, który zastąpił Różyckiego. Młody napastnik miał w końcówce spotkania sytuację bramkową, lecz zabrakło mu „zimnej głowy”.

źródło: termyner.poddebice.pl