Mammobus stanie w Uniejowie – Gminne Obchody Święta Niepodległości

0
7
views

Z inicjatywy Narodowego Funduszu Zdrowia w listopadzie 2021 roku rusza kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Mamo, Mamo, Mammobus” pod nazwą „Pier(w)si badamy profilaktycznie”.

Ogólnopolska akcja NFZ „Pier(w)si badamy profilaktycznie” ma na celu obniżenie wskaźnika umieralności kobiet z powodu raka piersi poprzez promocje badań mammograficznych, które są najskuteczniejszą metodą służącą wczesnemu wykryciu zmian nowotworowych. Systematyczne badania mammograficzne umożliwiają rozpoznanie choroby w jej początkowym stadium, co wpływa na skuteczność leczenia oraz zwiększa szanse powrotu do zdrowia.

Program profilaktyki raka piersi skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej lub otrzymały w ramach realizacji programu profilaktyki raka piersi w roku ubiegłym, pisemne wskazania do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy. Programem nie mogą być objęte kobiety, u których wcześniej w piersi zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.

 

 

Burmistrz Miasta Uniejów

oraz

Komenda Hufca ZHP im. M. Konopnickiej w Uniejowie

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Floriana w Uniejowie

P.G.K. „Termy Uniejów” sp. z o.o. w Uniejowie

Szkoła Podstawowa w Uniejowie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie

 

zapraszają na Gminne Obchody Święta Niepodległości

11 listopada

 

Przebieg uroczystości:

10.45 – zbiórka przy Domu Harcerza i przemarsz na Rynek

11.00 – uroczystości przy pomniku Bohaterów Września 1939 r.

  • apel poległych
  • składanie wiązanek kwiatów

11.30 – msza św. za Ojczyznę

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ