GLKS Sarnów/Dalików – ŁKS II Łódź 1:1 (0:1)

Skład MGLKS-u:

Jakub Zdych (90), Mateusz Majcherowicz (65), Łukasz Patora (90), Piotr Matusiak, (90) Adrian Kaczmarek (75), Kamil Zych (90),  Jacek Dutka (90), Tomasz Janicki (70), Łukasz Cieślak (20), Przemysław Nowak (25), Rafał Krysiak (15), Adrian Kasztelan (90), Adrian Stolarek (90), Przemysław Sobolewski (90).

Rezerwowi:

Michał Warcholiński, Bartosz Łuczak, Piotr Rosiak, Konrad Moks.

DEMONY WIOSNY POWRÓCIŁY! Sobotni wyjazd do Bedlna okazał się dla Termanych tragiczny w skutkach. Prowadzenie do przerwy 2:0 roztrwoniliśmy, tracąc w 45 minut aż 4 bramki, oddając przeciwnikowi zupełnie pole gry w drugiej części spotkania!

Pierwsza połowa nie zapowiadała aż tak złego obrotu spraw. W 33 minucie gry doskonale rozegrana piłka w środkowej strefie, zagranie do aktywnego na skrzydle Janickiego, ten jest faulowany w polu karnym i Kasztelan po strzale z 11 metra daje prowadzenie Termalnym! Po strzelonej bramce zawodnicy wykonali symboliczną kołyskę dla Łukasza Patory, który kilkanaście godzin wcześniej został szczęśliwym ojcem małego Franka. Kiedy wszyscy oczekiwali gwizdka końcowego, kolejny raz świetnie rozegrana piłka przez nasz zespół, Kasztelan dośrodkowuje pięknie w pole karne i na dalszym słupku akcje szczupakiem zamyka Stolarek. Gospodarze przy stanie 0:1 mieli również doskonałą sytuacje do wyrównania po akcji indywidualnej. Nie był to mecz jednostronny, mieliśmy okazje zarówno pod jedną jak i drugą bramką. Jednak to Termalni kilkukrotnie bardzo efektownie „rozklepali” zespół gospodarzy, finalizując swoje sytuacje dograniem do skrzydłowych, czy też dośrodkowaniem w pole karne. Starannie przygotowane okazje bramkowe mogły się podobać kibicom. Niezwykle efektowne zakończenie pierwszej połowy, nie zwiastowało nagłego załamania gry naszego zespołu po przerwie.

Druga połowa… Chyba wszyscy obecni na tym meczu piłkarze, trenerzy i kibice Termalnych chcieliby o niej zapomnieć jak najszybciej! Gra staje się rwana, szukanie sytuacji bramkowych po dosłownie jednym, dwóch podaniach, brak cierpliwości i spokoju sprawia, że gospodarze zaczynają łapać wiatr w żagle. Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że zespół Bedlna nie musi wykazać dużego wysiłku, aby zacząć odrabiać straty. 62 minuta, dośrodkowanie z rzutu rożnego i mamy 1:2. 3 minuty później przez nikogo nie atakowany Matusiak zagrywa piłkę do napastnika gospodarzy i mamy remis… Jesteśmy zupełnie zagubieni, nikt nie jest w stanie wprowadzić spokoju do naszej gry. Zbyt długo trzymamy piłkę, co na tak małym boisku sprawia, że narażamy się na głupie straty i szybkie kontry. Kwadrans przed końcem spotkania mamy długie zagranie na skrzydło, Zdych niepotrzebnie opuszcza bramkę i napastnik z Bedlna w asyście naszego obrońcy lekkim zagraniem kieruje piłkę do pustej bramki. W 82 minucie pada 4 bramka dla gospodarzy…

Trudno cokolwiek napisać po takim spotkaniu. Dobra gra w pierwszej połowie, bramki po bardzo dobrze i efektownie rozegranych sytuacjach napawały optymizmem przed drugą połową spotkania. Jednak niestety druga połowa to był dramat Termalnych, zagubieni, popełniający proste błędy, oddawaliśmy piłkę w prostych sytuacjach i sami prokurowaliśmy sytuacje bramkowe gospodarzom. Przypominają się niestety mecze wiosenne, w których ciężko pracowaliśmy aby tworzyć sytuacje, strzelać bramki, po czym w beznadziejny sposób traciliśmy gole, rozdając przeciwnikom prezenty. Duża lekcja pokory dla naszego zespołu, jednak to dopiero początek ligi i przed nami jeszcze wiele spotkań. Już w najbliższy piątek o 19:00 w Uniejowie będziemy podejmowali zespół z Rosanowa. Dla naszych piłkarzy będzie to doskonała okazja do rehabilitacji!

Grom Powodów – Orzeł Wróblew 4:6 (1:2)

J. Czekalski-2, P. Kusztelak-1, P. Pietruszka-1.

Skład podstawowy:
1. W. Urbaniak, 34. A. Swęderski, 16. Ł. Karolak, 31. Ł. Schmeichel, 10. G. Kindlein, 3. M. Kupis, 99. P. Pietruszka, 13. K. Cichy, 76. M. Adamiak, 96. P. Kusztelak, 17. J. Czekalski.

Skład rezerwowy: 28. S. Bień, 21. K. Milast, 6. D. Walczak, 77. J. Wrzeszczyński, 47. T. Kupis.

Pierwszy mecz Gromu Powodów rozegrany awansem dwa tygodnie przed terminem okazał się emocjonującym spotkaniem z dużą liczbą bramek po obu stronach.
Już od początku, mieliśmy szanse na wyjście na prowadzenie, ale to goście otworzyli wynik w 28. minucie miękkim strzałem z za pola karnego. Nasza odpowiedź była szybka i w 33. minucie wyrównujemy strzałem napastnika w lewy róg bramki. Na przerwę schodziliśmy jednak z wynikiem 1:2, gdyż po prostopadłym podaniu napastnik drużyny przeciwnej pokonał naszego bramkarza.
Druga połowa już od pierwszych minut okazała się bardzo nerwowa. Szczęśliwie, dobrze przeprowadzona akcja i po dograniu z prawej strony napastnik pakuje piłkę do siatki i mamy wyrównanie na 2:2. Długo nie cieszyliśmy się remisem, gdyż Orzeł po dwóch minutach zdołał wyjść kolejny raz na prowadzenie. Graliśmy z wielkim zaangażowaniem, co niestety przez sędziego w wielu sytuacjach było interpretowane jako przewinienia. W 71. minucie, po rzucie wolnym gości, bramkarz nie sięga piłki i ich napastnik głową zdobywa bramkę.
Kiedy wydawało się, że mecz jest przegrany, jeden z napastników, po rajdzie prawą stroną pakuje piłkę do bramki i jest 3:4. Pełna mobilizacja w drużynie, podanie w środek i górną piłką nasz pomocnik pokonuje bramkarza Orła.
Nie wytrzymaliśmy presji i końcówka meczu okazała się zabójcza, gdyż straciliśmy dwa gole, a mecz zakończył się wynikiem 4:6.
Podziękowania dla zespołu za nieprawdopodobną wolę walki!

źródło: Grom Powodów

MKS SanBus Kutno – Termy Ner Poddębice 0:1 (0:0)

Zasada Mariusz-1

żółte kartki: Bartosz Placek, Adrian Marcioch, Bartosz Kaczor, Kamil Zagajewski – Mikołaj Zwoliński, Łukasz Dynel, Oskar Osowski, Dawid Przezak, Mariusz Zasada

Termy Ner Poddębice: Karol Domżał – Jakub Owczarek, Mikołaj Zwoliński, Patryk Krymarys, Robert Przybyła (82. Patryk Malinowski) – Igor Kania (32. Jan Tarnowski), Oskar Osowski, Mariusz Zasada (90. Marcin Zimoń), Konrad Niedzielski (78. Joachim Pabjańczyk), Łukasz Dynel (58. Kamil Bartos) – Dawid Przezak (85. Krzysztof Woźniak)

Zawodnicy Term Neru Poddębice podtrzymali zwycięską passę i dopisali do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Tym razem podopieczni trenera Michała Bistuły wygrali na trudnym terenie w Kutnie, pokonując miejscowy KS Sand-Bus 1:0.

Od początku spotkania gospodarze byli nastawieni na grę defensywną. Zespół prowadzony przez Andrzeja Grzegorka był głęboko cofnięty na swoją połowę, upatrując swoich szans w kontratakach. Poddębiczanie grali metodycznie, szukając gry kombinacyjnej. W 17. minucie pod dograniu Łukasza Dynela do siatki kutnian trafił Igor Kania, jednak arbiter boczny zasygnalizował pozycję spaloną. W odpowiedzi z narożnika pola karnego uderzał Kamil Zagajewski, a piłkę zablokował Mikołaj Zwoliński. W 25. minucie po raz kolejny groźnie zaatakowali biało-zielono-czerwoni. Konrad Niedzielski prostopadłym podaniem uruchomił Dawida Przezaka, a ten mając przed sobą dwóch obrońców zdecydował się na strzał z dystansu. Futbolówka poszybowała jednak nad poprzeczką. W 35. minucie bliski zdobycia gola był Niedzielski. Środkowy pomocnik Term Neru otrzymał podanie od Jakuba Owczarka, przyjął kierunkowo futbolówkę klatką piersiową i przeniósł ją nad interweniującym Michałem Sokołowiczem. Piłkę z linii bramkowej wybił jeden z defensorów.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, wręcz przeciwnie wraz z upływem czasu przewaga poddębiczan rosła.  Tuż po wznowieniu nieoczekiwany prezent otrzymał Przezak, jednak i tym razem napastnikowi Neru zabrakło nieco precyzji. W 53. minucie biało-zielono-czerwoni przeprowadzili ładną akcją lewą flanką. Piłka dotarła do Mariusza Zasady, który uprzedził jednego z defensorów i stanął oko w oko z popularnym „Najerem”. Doświadczony pomocnik nie miał problemów z wpakowaniem piłki do siatki. Kilka minut później w „szesnastce” poddębiczan szarżował Daniel Mitura, jednak został uprzedzony przez Zwolińskiego. Na kwadrans przed końcem z dystansu huknął Oskar Osowski, a Sokołowicz z trudem sparował ten strzał na rzut rożny. W odpowiedzi na bramkę Karola Domżała uderzał Przemysław Nawrocki, ale ta poszybowała wysoko nad poprzeczką. W końcówce meczu podopieczni Michała Bistuły stworzyli jeszcze kilka groźny okazji. Najpierw w ostatniej chwili zablokowany w polu karnym został Osowski, a kilka chwil później nieznacznie pomylił się Marcin Zimoń.

źródło: Termy Ner Poddębice

KS Sand Bus Kutno 0:1 Termy Ner Poddębice
Orkan Buczek 1:3 Włókniarz Zelów
LKS Kwiatkowice 3:0 Stal Niewiadów
Unia Skierniewice 3:1 GKS II Bełchatów
Zjednoczeni Gmina Bełchatów 0:6 Warta Działoszyn
Ceramika Opoczno 1:0 Zjednoczeni Stryków
Pilica Przedbórz 0:2 Pelikan II Łowicz