KOBIECY FUTBOL W UNIEJOWIE

0
146

Zdecydowana wygrana Medyka Konin w ćwierćfinale Pucharu Polski

Zawodniczki Medyka Konin wygrały ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski i jako pierwsza drużyna zameldowały się w półfinale. Koninianki wygrały w Uniejowie z TS Mitech Żywiec 6:0.

Piłkarki Medyka Konin jako pierwszy zespół awansowały do półfinału Pucharu Polski Kobiet 2018/19. Na kompleksie boisk piłkarskich im. W.Smolarka w sobotę 26 stycznia 2019 roku pokonały żywiecki Mitech 6-0. W meczu półfinałowym zagrają ze zwycięzcą spotkania pomiędzy GKS Górnik Łęczna i AZS UJ Kraków.

Podczas całego spotkania w Uniejowie to zawodniczki z Konina dominowały na boisku. Pierwszą okazję do strzelenia bramki Medyk miał już w 12. minucie po strzale Nicole Zając, jednak piłkarka trafiła w poprzeczkę.

Pierwsza bramka padła w 23. minucie – po zagraniu Nikol Kaletki, do bramki trafiła Dominika Kopińska. W 32.minucie gola strzeliła Nicole Zając, a wynik pierwszej połowy ustaliła Natalia Chudzik w 40 minucie, trafiając z rzutu karnego podyktowanego za faul na Dominice Kopińskiej.

Kolejna bramkę zawodniczki Medyka Konin strzeliły niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym do siatki trafiła Dominika Kopińska. W 84. minucie na listę strzelców wpisała się Anna Gawrońska, a w 87. po raz trzeci w tym meczu Kopińska.

Medyk Konin – Mitech Żywiec 6:0 (23′, 54′, 87′ Dominika Kopińska, 32′ Nicole Zając, 40′ Natalia Chudzik, 84′ Anna Gawrońska)

Medyk Konin: Natalia Dominiczak – Haley Lukas (83′ Alona Kowtun), Weronika Helińska (46′ Julia Maskiewicz), Sandra Sałata, Klaudia Olejniczak (46′ Anna Gawrońska), Nicole Zając (65′ Cassidee Lynch), Natalia Pakulska (75′ Aleksandra Stasiak), Gabija Gedgaudaite, Natalia Chudzik, Nikol Kaletka, Dominika Kopińska. Trener: Roman Jaszczak.

Mitech Żywiec: Aleksandra Komosa – Maja Stopka, Patrycja Rżany, Patrycja Biegun, Magdalena Matyja, Katarzyna Wnuk, Anna Smidova, Weronika Smaza (63′ Żaneta Zeman), Stanislava Liskova, Petra Zdechovanova, Magdalena Chrzanowska. Trener: Ewelina Prokop.

źródło: uniejow.net.pl