KIEROWCY NA PODWÓJNYM GAZIE W RĘKACH POLICJI

0
42
views

Policjanci z poddębickiej drogówki, dzięki odpowiedzialnej postawie innych uczestników ruchu drogowego, wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierujących. Mężczyźni mieli ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

16 maja 2022 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach otrzymał informację, że na trasie Kuciny-Dalików przemieszcza się pojazd całą szerokością drogi. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Informacja była prawdziwa. Policjanci w miejscowości Budzynek zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Od kierowcy była wyczuwalna woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 38-letni mieszkaniec gminy Poddębice miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali uprawnienia do kierowania. Teraz sprawą zajmie się Sąd.

Podobna sytuacja miała miejsce 13 maja 2022 roku w miejscowości Poddębice. Kierowca pojazdu marki Seat, poruszał się od prawej do lewej krawędzi jezdni. Niebezpieczny rajd po ulicach Poddębic został jednak szybko zakończony przez świadka – innego kierującego, który zaobserwował tę sytuację i zatrzymał „podejrzany” pojazd. Od 55-letniego kierowcy seata, mężczyzna poczuł alkohol. Aby uniemożliwić dalszą jazdę, zabrał kluczyki i zadzwonił na policję. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości, okazało się, że  poddębiczanin miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Dzięki odpowiedzialnej postawie przypadkowego świadka, kolejny nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy oraz odpowie przed sądem.

 

Pamiętaj!

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem i mogą spowodować tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Nietrzeźwość kierującego stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację. Piłeś alkohol – nie jedź, nie wsiadaj za kierownicę. To zasada, którą należy bezwzględnie stosować.

 

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ