KIEROWCA BEZ WYOBRAŹNI I PRAWA JAZDY

0
35
views

Poddębiccy policjanci zatrzymali pirata drogowego, który przekroczył prędkość o 67 km na obszarze zabudowanym. Podczas kontroli okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. 2000 zł mandatu i 10 punktów karnych oraz wniosek do sądu to konsekwencje nieprzestrzegania przepisów drogowych.

30 sierpnia 2022 roku o godzinie 6:30 w miejscowości Wólka na terenie gminy Wartkowice funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego prowadzili kontrolę prędkości na drodze wojewódzkiej. Zatrzymali pojazd marki Ford, który jechał w terenie zabudowanym 117 km/h.  Nie dość że kierujący przekroczył prędkość o 67 km, to po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 35-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego nie posiadał prawa jazdy. Wysoki mandat, punkty karne i wniosek o ukaranie do sądu to następstwa braku odpowiedzialności i wyobraźni na drodze.

Apelujemy!

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn różnego rodzaju zdarzeń drogowych, dlatego w całym kraju policjanci wyjątkowo surowo traktują tych, którzy łamią przepisy dotyczące jej limitu.
Niestety nawet zaostrzone konsekwencje dla tych, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, nie powstrzymują niektórych od wciśnięcia gazu „do dechy”.
Jedź ostrożnie i bezpiecznie dotrzyj do celu.

 

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

 

 

POŻEGNANIE WAKACJI NA PODDĘBICKICH TERMACH

Lato…ładna pogoda, wakacje i ludzie wypoczywający nad wodą. Tak policjanci pożegnali ostatnie letnie dni na terenie basenów termalnych w Poddębicach. Niebieski namiot przyciągał aktywnie spędzających czas turystów. Każdy znalazł coś dla siebie. Słodycze, gadżety przypominające o bezpieczeństwie, informacje o naborze do pracy w mundurze oraz aktualnych przepisach prawnych obowiązujących na drodze. Nie zabrakło także dzielnicowego, policjanta pierwszego kontaktu, który zawsze pomoże i doradzi.

Już niebawem rozpoczęcie roku szkolnego…jednak ostatnie dni wakacji jeszcze trwają. Mundurowi  wykorzystali ten czas, aby ponownie przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nie tylko nad wodą, ale w domu i w szkole w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci, młodzież, rodzice a także seniorzy, którzy odwiedzili policyjne stoisko nie odeszli z pustymi rękami. Rozdane gadżety oraz książeczki i ulotki mają za zadanie przypominać wczasowiczom o bezpieczeństwie podczas powrotu do codzienności. Młodzież zainteresowana pracą w Policji uzyskała informację o etapach rekrutacji oraz możliwościach jakie daje służba w mundurze. Dzieci oglądały z zainteresowaniem radiowóz oraz chętnie brały udział w profilaktycznych konkursach. Seniorzy mieli okazję porozmawiać z dzielnicowym, który omawiał działanie aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”.
sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

 

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ