Kiedy zdejmiemy maseczki?

0
55
views

Koronawirus w Polsce. Kiedy zdejmiemy maseczki?

Koronawirus w Polsce. Miniester zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że po dwóch-trzech dniach najpewniej będzie mniej dodatnich testów. – Liczba chorych w kraju spadnie – stwierdził. Mówił też o tym, kiedy możemy spodziewać się ogłoszenia zniesienia nakazu noszenia maseczek.

Koronawirus w Polsce. Kiedy liczba nowych przypadków zakażenia w codziennych komunikatach Ministerstwa Zdrowia będzie niższa? Minister zdrowia w Radiu Plus ocenił, że jeszcze przez dwa-trzy dni będziemy mieć większe liczby dodatnich testów. – Potem liczby powinny spaść i i generalnie liczba chorych w Polsce spadnie wtedy – powiedział.

Mówił przy tym o kopalniach które są ogniskami koronawirusa. Zaznaczył, że górnicy przechodzą testy, tak samo jak ich rodziny.

Koronawirus. Polska. Kiedy zdejmiemy maseczki?

Pytany o luzowanie obostrzeń, minister zdrowia zaznaczył, że nie można porównywać galerii handlowych z imprezami na stadionie. Dlatego na to drugie jeszcze poczekamy. Choć, jak zaznaczył Szumowski, w klubach fitness i siłowniach ciężko zachować rygory sanitarne, „już niedługo” będzie można z nich korzystać.

Kiedy zdejmiemy maseczki na otwartych przestrzeniach? – W przyszłym tygodniu jeszcze nie – odpowiedział minister zdrowia. Jednocześnie dodał, że rządzący poinformują o tym, kiedy będzie można przestać zasłaniać nos i usta pod koniec przyszłego tygodnia lub w jego środku.

– W Polsce przestaliśmy się bać, zapomnieliśmy że zakłady pogrzebowe we Włoszech nie wyrabiały – zaznaczył Szumowski. Minister nie krył zadowolenia z powodu tego, że jest szczepionka. Podkreślił przy tym jednak, że na odpowiedź na pytanie, czy jest ona bezpieczna, trzeba będzie poczekać.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

źródło: wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ