JEST NOWE ROZPORZĄDZENIE RZĄDU. ZMIANA DOTYCZĄCA SKLEPÓW

0
66
views

Zmiana w prawie. Nie wszyscy muszą zakładać w sklepach jednorazowe rękawiczki

Od poniedziałku część klientów nie musi zakładać jednorazowych rękawiczek w czasie zakupów. Zwolniono z tego obowiązku osoby cierpiące na zaburzenia rozwoju czy niepełnosprawne intelektualnie, ale też tych, którzy mają z założeniem rękawiczek problem.

W niedzielę wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowana została nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów z 19 kwietnia 2020 r., które ustanawiało określone ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Luzuje ona obowiązek noszenia rękawiczek jednorazowych podczas zakupów w sklepach, na straganach lub targowiskach – informuje serwis „Wiadomości Handlowe”.

Od poniedziałku 27 kwietnia jednorazowych rękawiczek nie muszą zakładać osoby, które „nie mogą zakładać lub zdejmować rękawiczek z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim” lub osoby „mające trudności z samodzielnym założeniem lub zdjęciem rękawiczek”.

Co ważne, nie muszą nosić przy sobie stosownego orzeczenia ani zaświadczenia lekarskiego.

Ponadto poszerzono katalog osób, które będąc w pracy mogą zakrywać usta i nos przy pomocy przyłbicy (a nie np. maseczki). Dotychczas pozwolono na to osobom wykonującym czynności zawodowe w obiektach handlowych lub usługowych. Teraz do tej listy dochodzą urzędy administracji publicznej lub jednostki organizacyjnej wykonującej zadania publiczne.

źródło: money.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ