35

SONY DSC

IV liga

LKS.ROSANÓW – NER PODDĘBICE 0-3 (0-0).

Bramki:0-1.Pabjańczyk.Joachim(64′),0-2.Okoński.Olaf(74′),0-3.Pabjańczyk.Joachim(87′).

NER:Sokołowicz-Owczarek,Gniadzik,Woźniak,Tonn-Jurkowski(53′-Kubiak),Świątkiewicz(65′-Bogołębski), Pabjańczyk,Paluch(84′-Wojtczak),Jarczewski(87′-Stasiak).

Napomnienia(żółta.kartka):Okoński.Olaf(68′)

Nie zwalniają tempa piłkarze Neru Poddębice. Podopieczni trenera Piotra Szarpaka pokonali na wyjeździe LKS Rosanów 3:0 (0:0) w spotkaniu 22. kolejki IV ligi łódzkiej. Poddębiczanie dzięki pewnej wygranej oraz porażkom Warty Działoszyn i Zawiszy Rzgów umocnili się na pozycji lidera.

Podobnie jak w środowym spotkaniu z KS Paradyż tak samo w tym po pierwszej połowie Ner bezbramkowo remisował. Gospodarze zawiesili przyjezdnym poprzeczkę bardzo wysoko.  Na gole trzeba było czekać do drugiej połowy, a dokładniej do 64. minuty kiedy na listę strzelców wpisał się Joachim Pabjańczyk. Dziesięć minut później na 2:0 podwyższył Olaf Okoński, a w końcówce ostateczny rezultat ustalił Pabjańczyk.

Skład MGLKS-u:

Jakub Skrzypiec, Piotr Matusiak, Łukasz Pacholczyk, Dariusz Piaseczny, Łukasz Wojciechowski, Adrian Kuglarz (46’Artur Stasiak), Krzysztof Łuczak (65’Marcin Woźniak), Jacek Dutka(89’Michał Kaźmierczak),Kamil Zych (65’Witold Przytuła), Janusz Jonczyk, Adrian Kasztelan

Rezerwowi:

Jakub Zdych, Adrian Kaczmarek

Kibice w Uniejowie obejrzeli bardzo emocjonujące widowisko, w którym Termy zremisowaly z Włókniarzem Pabianice 0:0. Po mimo wielu okazji po obu stronach, w tym meczu nie padły bramki. Ostatnecznie podział punktów można uznać za sprawiedliwy rezeultat.

Pierwszy prawdziwy dzień wiosny, ponad 20 stopni Celcjusza, dla wielu zawodników był to ciężki dzień i było to widać na boisku, piękna pogoda niestety nie zmotywowała dużej ilości kibiców, chociaż z kolejki na kolejkę frekwencja rośnie, poczynania MGLKS-u oglądali juniorzy wraz z trenerem Szczęsnym a także Euzebiusz Smolarek, który prowadził treningi w akedemii Olimpiko.

Od początku meczu było widać, że będzie to wyrównane spotkanie i mecz walki. W okresie pierwszych 10 minut to MGLKS miał przewagę swoją sytujacę miał Jonczyk, jednak został zablokowany przez obrońcę gości. Jednak prawdziwe emocje miały dopiero nadejść. Po 10 minutach Termalni oddali inicjatywę i zostali zepchnięci do defensywy jednak około 25 minuty MGLKS znowu złapał wiatr w żagle i miał 2 stuprocentowe okazję, najpierw fantastyczne podanie od Jacka Dutki otrzymał Zych i będąc na 5 metrze wybrał najgorzej jak mógł, nasz utalentowany junior bardzo niedokładnie przyjął piłkę i został zablokowany, a gdyby zdecydował się na strzał z pierwszej piłki lub podanie wzdłuż bramki do Adriana Kasztelana byłoby 1:0. Następnie Jacek Dutka wykonał fantastyczny rajd i szarżując pomiędzy obrońcami wpadł w pole karne i stanął oko w oko z bramkarzem, nasz kapitan zdecydował się na podcinkę niestety jego intencję wyczuł bramkarz i zdołał sięgnąć piłkę. W odpowiedzi goście przeprowadzili akcję po której sam na sam ze Skrzypcem znalazł się napastnik Włókniarza, jednak „Skrzypa” fantastycznie wybił piłkę na rzut rożny była to pierwsza, ale nie ostatnia fantastyczna interwencja Skrzypca w tym meczu.  Z biegiem czasu piłkarze MGLKS-u słabli, przerwa przyszła dla nas w idealnym momencie, zamiast wyniku 2:1 na tablicy było 0:0.

Był to prawdziwy mecz walki podczas, którego piłkarze MGLKS-u zostawili na boisku wiele serca, już w przerwie trener Sałaciński dokonał 1-zmiany, Adriana Kuglarza zastąpił Artur Stasiak.

Niestety druga połowa była zgoła odmienna Włókniarz wyszedł bardzo zmotywowany, a naszym piłkarzom ewidentnie zabrakło „pary”. Do około 60 minuty broniliśmy się zaciekle, dwoma dobrymi interwencjami popisał się Skrzypiec a my nie mogliśmy utrzymać piłki przy nodze, Włókniarz napierał jednak gościom nie udało się zdobyć bramki. Na szczęście po „nie mrawym” początku MGLKS wziął się do pracy. Nasi piłkarze zaczęli kontrolować sytuację na boisku stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji. Plany trenera pokrzyżowała kontuzja Zycha. Trener Sałaciński musiał dokonać podwójnej zmiany wprowadzając Przytułę i Woźniaka za kontuzjowanego Zycha i bardzo zmęczonego Łuczaka. Bohaterem meczu mógł zostać Piaseczny jednak jego strzał głową po rzucie rożnym był minimalnie nie celny, a następnie Dariusz mógł spokojnie umieścić piłkę w bramcę, rzut wolny wykonywał Kasztelan, piłkę uderzał Matusiak, jednak skutecznie interweniował bramkarz, piłka spadła na 11 metrze pod nogi Piasecznego jednak jego strzał lewą nogą trafił prosto w bramkarza. Następnie swoją kolejną szansę w tym meczu zmarnował Dutka, który ostatkami sił przeprowadził fantastyczną akcję od połowy boiska z Woźniakiem, jednak w końcowej fazie Jackowi brakło już siły i jego strzał „z czuba” nie minął bramkarza. Znowu w odpowiedzi sam na sam ze Skrzypcem znalazł się napastnik Włókniarza, jednak Jakub fantastycznie zatrzymał napastnika za co zebrał gromkie brawa. Około 78 minuty za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał zawodnik gości. W końcówce zmęczonego Dutkę zmienił Kaźmierczak, który w doliczonym czasie rozpoczął akcję, która mogła zakończyć się bramką jednak po zagranej przez Jonczyka piłcę w polu karnym „machnął” się Stasiak, a następnie strzał Kasztelana minął bramkę.  Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie. Zamiast wyniku 5:3 na tablicy widniało 0:0 i zespoły podzieliły się punktami. Mogliśmy ten mecz wygrać, ale również mogliśmy zejść z boiska pokonani. Remis to sprawiedliwy rezultat.

W tym meczu nie zabrakło walki, nie zabrakło emocji, szczerze mówiąc emocji było tyle, że chyba nawet kibice nie narzekali na brak bramek, chociaż momentami był to typowo „Okręgówkowy” mecz kiedy to piłka w środku pola momentalnie zmieniała właściciela. Sporymi fragmentami była to typowa „wojna” w środku boiska jednak zarówno jedni i drudzy mieli swoje okazję. Szkoda, że nie udało się wygrać, jednak jak mówią taki mecz lepiej zremisować niż przegrać. „Termalni” pokazali, że w tej rundzie są zupełnie inną drużyna, nasz zespół nie będzie oglądał się za siebie sprawdzając przewagę nad strefą spadkową, MGLKS będzie piął się w górę walcząc o jak najwyższą pozycję na końcu rozgrywek. Jednak nasza przewaga nad strefą spadkową nadal wynosi tylko 5 punktów więc kolejne zwycięstwa są konieczne!

klasa „A”grupa III

GLKS Sarnów/Dalików – Sparta Leśmierz 3:0 (walkower)

klasa „B grupa I

MKS II Tuszyn – LKS Sazan Pęczniew 1:2 (0:1)

… Krzysztof Drewnisz-1 (15′), Piotr Walczak (70′)

LKS SAZAN PĘCZNIEW: Krzysztof Staszczyk – Tomasz Igiel(c), Dariusz Frontczak, Jacek Mieszalski, Marcin Twardowski – Andrzej Wilczyński, Artur Jewczak (10′ Piotr Walczak) – Marek Ciepłoch, Norbert Magnuski (60′ Patryk Ożadowicz), Jakub Soboń (80′ Paweł Jóźwiak) – Krzysztof Drewnisz

REZERWOWI: Radosław Krzesiński, Patryk Ożadowicz, Piotr Walczak, Paweł Jóźwiak.

5. Jakub Banaszek

Mecz rozpoczął się dobrze dla drużyny z Zygier, przez pierwsze 10 min drużyna przyjezdna miała problem z wyjściem z własnej połowy. Piłkarze z Janiszewic raz na jakiś czas wyprowadzali długie podania ale zagrożenia nie stwarzali, dopiero w zamieszaniu wykonali rzut wolny i jeden z piłkarzy TS w sytuacji sam na sam umieścił piłkę w siatce. Pisia się otrząsnęła i starała grać swoje i stało się najgorsze co mogło się stać, potężnym strzałem za pola karnego popisał się jeden z przyjezdnych – szok już jest 0:2.  Jeszcze w pierwszej połowie Radosław Karusiński i Tomasz Marchlewicz próbowali zdobyć bramkę kontaktową ale w pierwszym przypadku na drodze piłki stanęła poprzeczka, a w drugim przypadku bramkarz gości.

Podczas przerwy w drużynie Pisi nastąpiły zmiany ustawienia drużyny i po słowach Arka Dudczaka, który powiedział „oni jeszcze tego nie wygrali” drużyna gospodarzy wyszła zdeterminowana do dalszej walki. Już na początku można było zdobyć bramkę na 1:2 ale po strzale Konrada Kubiaka piłka odbiła się od obrońcy i trafiła pod nogi Radka Dudczaka ale ten nie zdołał jej uderzyć w kierunku bramki. Chwilę później zakotłowało się w polu karnym przyjezdnych, a futbolówka trafia w rękę jednego z obrońców ale sędzia nie odgwizdał przewinienia.  Trwa walka na całego, Łukasz Witaszewski przyjmuje piłkę w polu karnym i ją podrzuca i znowu obrońca „robi rękę” tutaj sędzia się nie myli i odgwizduje rzut karny, który na bramkę zamienia Arkadiusz Dudczak. Pisia nareszcie dostała nagrodę za walkę. Długo nie trzeba było czekać na kolejną akcję,  piłka rzucona w pole karne, Konrad Kubiak głową zagrywa ją sobie na wolne pole i wyprzedza obrońce, który ewidentnie fauluje napastnika Pisi, może za wcześnie aby po 2 minutach od poprzedniego karnego był kolejny i sędzia nie odgwizduje przewinienia. Trwa dominacja gospodarzy, goście bronią się wybiciami lub faulami, po jednym z nich do piłki podszedł Łukasz Witaszewski, który przerzucił piłkę nad murem, a Konrad Kubiak ruszył na bramkarza, który miał problemy z opanowaniem piłki i niefortunnie odbił ja w bok, na jego nieszczęście w pobliżu znajdował się Radek Dudczak który wślizgiem z ostrego kąta umieścił piłkę w bramce. Nawet przez chwilę zawodnicy gospodarzy nie pomyśleli że już wystarczy. Chwilę później do wykonania rzutu rożnego podszedł Adam Cichosz, wrzutka i strzał głową, piłka uderza w poprzeczkę, a Radosław Karkuśiński z bliskiej odległości pakuje ją do bramki, euforia na całego. Po wznowieniu drużyna z Janiszewic ruszyła do ataku, ale wojownicy z Zygier wytrzymali. Koniec, sieradzka III grupa B klasy ma nowego lidera, niesamowita radość piłkarzy Pisi i kibiców którzy licznie przybyli w niedzielne popołudnie.

źródło: GLKS Pisia Zygry

RKS Rychłocice 3:1 LZS Wrońsko
LKS Wola Będkowska 1:1 Inter Woźniki Sieradz
Pisia Zygry 3:2 TS Janiszewice
GKS Chociw 1:3 LZS Chrząstawa