HEJT WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY – SPOT MSWIA SKIEROWANY DO RODZICÓW

0
21
views

„Hejt ukrywa się pod maską nienawiści, kompromitowania, obrażania, znęcania się i dręczenia. I teraz uważaj: Twoje dziecko może być ich ofiarą. Albo sprawcą”. To fragment spotu MSWiA skierowanego głównie do rodziców. Jest w nim mowa o tym jak ważna jest uwaga na to, co dzieje się z dzieckiem. Niezmiernie istotna jest również rozmowa oraz zdrowa kontrola.

Spot powstał w ramach realizacji „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Należy pamiętać, że bardzo łatwo można stać się zarówno ofiarą, jak i sprawcą hejtu. Negatywne i agresywne komentarze oraz wrogość ze strony innych, pozornie anonimowych osób w internecie, mogą dotknąć każdego z nas. Jak się wtedy zachować, gdzie szukać wsparcia i jak go udzielić ofiarom hejtu? Co zrobić, gdy sprawcą jest nasze dziecko? W poszukaniu odpowiedzi na te pytania ma pomóc prezentowany spot profilaktyczny. Jest on skierowany głównie do rodziców i opiekunów. Ostrzega i wskazuje, by trzymać rękę na pulsie, rozmawiać z dzieckiem i uważać, bo hejter może atakować także w szkole, na treningu, na osiedlu. W nagraniu odnajdziemy również numery telefonów, pod którymi znajdziemy pomoc, jeśli nie wiemy jak postępować lub nie radzimy sobie z sytuacją.

www.liniadzieciom.pl

Telefony zaufania:
800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów
800 121 212 – dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży www.razembezpieczniej.mswia.gov.pl

 Pobierz plik (format mp4 – rozmiar 10.01 MB)

 Pobierz plik (format mp4 – rozmiar 12.2 MB)

 

POLICJANCI ZEBRALI NAKRĘTKI DLA WIKTORII

Poddębiccy policjanci odpowiedzieli na apel o pomoc dla zmagającej się z chorobą dziewczynki z terenu powiatu. W niespełna tydzień udało się zebrać 30 kg nakrętek. Akcję ich zbierania zainicjowali dzielnicowi, wspólnie z Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych, asp. Bożeną Olejniczak z KPP w Poddębicach. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na pomoc w leczeniu Wiktorii.

Policjanci z KPP w Poddębicach, na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Tym razem funkcjonariusze oraz pracownicy jednostki postanowili pomóc w inny sposób. Odpowiadając na apel o pomoc dla zmagającej się z chorobą Wiktorii, przeprowadzili zbiórkę plastikowych nakrętek. Wiktoria Krawczyk to 5-letnia mieszkanka gminy Pęczniew, która od października walczy o życie. U dziewczynki zdiagnozowano guza pnia mózgu DIPG. Kwota potrzebna do leczenia dziewczynki to 600 tysięcy złotych. Dochód ze sprzedaży nakrętek, zostanie przeznaczony na koszty okołooperacyjne oraz biopsję w Szwajcarii małej Wiktorii.

W przedsięwzięcie zaangażować się mogą wszyscy. Przy budynku Starostwa Powiatowego w Poddębicach oraz Szkoły Podstawowej w Pęczniewie, znajdują się pojemniki do których można wrzucać zebrane nakrętki. Razem możemy więcej!

Link do zbiórki:

https://zrzutka.pl/na-koszty-okolooperacyjne-oraz-biopsje-w-szwajcarii-wiki-liczy-na-was

  • Na zdjęciu widać trzech umundurowanych policjantów oraz kobietę i mężczyznę, którzy stoją przy czerwonym pojemniku w kształcie serca, obok stoją cztery worki foliowe z plastikowymi nakrętkami. W tle widać budynek, ogrodzenie, znaki drogowe, drzewa i krzewy.
  • Na zdjęciu widać pojemnik w kształcie serca koloru czerwonego, przy którym stoją cztery worki foliowe z nakrętkami plastikowymi. W tle widać radiowóz, budynek, ogrodzenie, znaki drogowe, samochód, drzewa i krzewy.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ