Dzielnicowy Roku – etap powiatowy

0
102
views

Poddębiccy funkcjonariusze po raz 12 przystąpili do edycji Ogólnopolskich Zawodów „Dzielnicowy Roku”. Policjanci pierwszego kontaktu walczyli o kwalifikację do wojewódzkiego półfinału konkursu.

24 maja 2019 roku dzielnicowi  z KPP w Poddębicach przystąpili do I etapu konkursu. Test wiedzy, który składał się z 40 pytań, należało rozwiązać w ciągu 40 minut. Tylko jedna z czterech odpowiedzi była poprawna, a pytania dotyczyły wiedzy zawodowej. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji powiatowych czuwał Kierownik Rewiru Dzielnicowych. I etap w poddebickiej jednostce będzie kontynuowany do chwili, aż wszyscy policjanci przystąpią do testu wiedzy. Następnie do półfinału zakwalifikuje się czterdziestu czterech dzielnicowych ze wszystkich jednostek Policji województwa łódzkiego, którzy będą rywalizowali o tytuł „Dzielnicowego Roku 2019” w II etapie eliminacji wojewódzkich. Do III etapu zawodów przejdzie dwóch najlepszych dzielnicowych, którzy będą reprezentowali garnizon łódzki podczas finału. W tym samym czasie do zawodów na etapie powiatowym przystąpili policjanci z Wydziału Prewencji. Bedą walczyć o kwalifikację do Turnieju „Partol Roku”  w II etapie eliminacji wojewódzkich.

  • Policjanci Wydziału Prewencji oraz dzielnicowi przystąpili do I etapu zwodów ogólnopolskich na sali w KPP w Poddębicach.

Zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego

Policja apeluje o ostrożność. 26 maja 2019 roku na terenie powiatu poddębickiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem motorowerzysty oraz pieszego. 2 osoby trafiły do szpitala.

W niedzielę, 26 maja br. około godziny 19:00 w miejscowości Kuciny na terenie gminy Dalików w rejonie skrzyżowania doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty oraz samochodu osobowego marki BMW.  73 letni kierowca jednośladu trafił do szpitala. Na miejscu pracowały służby ratownicze, a droga na czas wykonywania czynności służbowych była zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy.
Tego samego dnia około godzony 23:00 w miejscowości Zygry na terenie gminy Zadzim na odcinku drogi wojewódzkiej 473 doszło do potrącenia pieszego przez pojazd marki Peugeot. Na miejscu pracowały służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie posiadał elementów odblaskowych oraz znajdował się pod wpływem alkoholu. Mężczyznę przewieziono do szpitala. Na miejscu zdarzenia drogowego ruch odbywał się wahadłowo.
Policjanci z komendy powiatowej w Poddębicach ustalają przyczyny oraz okoliczności tych zdarzeń.

Policja zachęca posiadaczy jednośladów do zaopatrzenia się w kask ochronny, odblaskowe elementy oraz kamizelki. Wpływa to na zwiększenie widoczności na drogach i szybszą reakcję kierowców.
Dodatkowo, element odblaskowy czyni uczestnika ruchu widocznym nawet z odległości 150m, na których pokonanie pojazd ma ok. 7 sekund, co pozwoli kierowcy na przygotowanie się do manewru mijania. Natomiast tylko ok. 1-2 sekund ma kierowca w przypadku, gdy pieszy nie jest wyposażony w odblask. Niestety wielu niechronionych użytkowników dróg, lekceważy powyższy fakt i w dalszym ciągu porusza się po zmroku bez elementu odblaskowego.
Policjanci przypominają,  brak wyobraźni i nieodpowiedzialne zachowanie to zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, którzy po drogach poruszają się prawidłowo. Trzeźwość i rozwaga na drodze jest gwarancją bezpiecznego dotarcia do celu podróży
.

źródło: poddebice.policja.gov.pl

 

 

 

 

Poprzedni artykułINFORMACJE POWIATOWE
Następny artykułWIEŚCI GMINNE
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ