DROGA GOLICE-MAŁE NA PÓŁMETKU

0
22
views

Budowa nawierzchni z Golic do Małego dotarła do półmetka. Na odcinku 1,5 km pojawiła się pierwsza warstwa asfaltu. Obecnie trwają prace teletechniczne.

W ramach przedsięwzięcia przebudowane zostaną ponadto skrzyżowania z drogami gminnymi, powstaną pobocza i zjazdy do posesji. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. Koszt realizacji to 880 tys. zł.

– Budowa tej drogi stanowi kontynuację inwestycji, którą kilka lat temu Poddębice wykonały wspólnie z Gminą Wartkowice na odcinku Tarnowa-Nowa Wieś – wyjaśnia Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Trakt z Golic do Małego jest ważny również z tego względu, że łączy się z drogą wojewódzką nr 703. Poza tym teren ten jest rozwojowy. W Golicach został odrestaurowany pałac, w którym mogą być prowadzone zabiegi rehabilitacyjne oraz turnusy pomagające wrócić do sprawności fizycznej. W jego sąsiedztwie funkcjonują gospodarstwa agroturystyczne. Wraz z rewitalizacją poddębickiego kompleksu geotermalnego wzrosło także zainteresowanie działkami budowlanymi na terenie Gminy.

– Dzięki coraz lepszej infrastrukturze drogowej osoby chcące dojechać w te okolice, nie będą miały problemu. W przyszłym roku samorząd planuje rozpocząć projektowanie drogi w Mrowicznej – dodaje Burmistrz.

Sieć dróg na terenie Gminy się rozrasta. Warto dodać, że w postępowaniu przetargowym znajduje się budowa drogi Feliksów Zakład-Wieś oraz pierwszy etap ul. Młynarskiej.

PIERWSZY ETAP TARGOWEJ GOTOWY

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ul. Targowej w Poddębicach. Na odcinku od ul. Mickiewicza do Zielonej pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa, chodniki, ścieżka rowerowa, oświetlenie ledowe oraz parkingi.

– Droga ma podobny standard do sąsiadującej ul. Zielonej – informuje Burmistrz Piotr Sęczkowski. – Moim marzeniem było, by powstała ścieżka rowerowa od autostrady do poddębickich term i właściwie teraz staje się to faktem – dodaje włodarz Miasta Gorących Źródeł.

Modernizacja ul. Targowej jest bardzo ważna dla samorządu również z tego względu, że trasa prowadzi do terenów inwestycyjnych. Kilka lat temu Gmina rozpoczęła drogowy proces inwestycyjny. Zostało zrewitalizowane centrum miasta z ulicami przylegającymi, a teraz realizowane są kolejne udostępnienia komunikacyjne.

– Spieszyliśmy się z przebudową tej części ul. Targowej, bo można nią dojechać do zrewitalizowanego kompleksu geotermalnego. Niestety póki co covid nie pozwala na uruchomienie obiektu – mówi Burmistrz Poddębic.

Obecnie w obrębie ulicy trwają intensywne prace od ul. Zielonej do granic miasta w kierunku Ciężkowa. Ich ukończenie zaplanowano na 30 czerwca br. Przypomnijmy, że całkowity koszt zadania, które na poziomie 85% wsparł Zarząd Województwa Łódzkiego, sięga blisko 4 mln zł.

Dobiegły końca prace przy pierwszym etapie przebudowy ul. Targowej

Ulica Targowa prowadzi m. in. do zrewitalizowanego kompleksu geotermalnego

źródło: Gmina Poddębice

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ