Dofinansowanie dla osób fizycznych ze środków WFOŚiGW w Łodzi

0
22
views

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi uruchomił nabory wniosków dla osób fizycznych w zakresie:

Program dla przedsięwzięć w zakresie usuwania wyrobów zawierających azbest

NABÓR WNIOSKÓW 07.02.2022 r. – 31.03.2022 r.   – lub do wyczerpania środków

Nazwa programu: Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa łódzkiego na 2022 rok.

Cel zadania: Oczyszczanie województwa łódzkiego z azbestu poprzez dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest realizowanych przez osoby fizyczne, w tym osoby fizyczne prowadzące działalność rolniczą.

Pula środków do rozdysponowania:  500.000,00 zł

Forma i intensywność dofinansowania: dotacja, 90 % kosztów kwalifikowanych zadania.

Program dla przedsięwzięć w zakresie wykonania przydomowych oczyszczalni ścieków

NABÓR WNIOSKÓW 07.02.2022 r. – 28.02.2022 r. – lub do wyczerpania środków.

Nazwa programu: Dotacje dla osób fizycznych na wykonanie przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie województwa łódzkiego na 2022 rok.

Cel zadania:  Wspomaganie gospodarki ściekowej województwa łódzkiego poprzez dofinansowanie realizacji przez osoby fizyczne zadań polegających na wykonaniu przydomowych oczyszczalni ścieków o wydajności poniżej 5 m3/d, w celu umożliwienia oczyszczenia ścieków socjalno-bytowych na terenach, dla których nie jest przewidywana budowa zbiorczej kanalizacji sanitarnej.

Pula środków do rozdysponowania:  600.000,00 zł

Forma i intensywność dofinansowania: dotacja do 50 % kosztów kwalifikowanych zadania nie więcej niż 7.000 zł.

Program dla przedsięwzięć na wykonanie przyłączy kanalizacyjnych przez osoby fizyczne

NABÓR WNIOSKÓW 07.02.2022 r. – 31.03.2022 r. – lub do wyczerpania środków.

Nazwa programu: Dotacje dla osób fizycznych na wykonanie przyłączy kanalizacyjnych na terenie województwa łódzkiego na 2022 rok.

Cel zadania: Celem programu jest poprawa stanu wód powierzchniowych i podziemnych na terenie województwa łódzkiego poprzez dofinansowanie przedsięwzięć mających na celu wybudowanie przyłączy kanalizacyjnych.

Pula środków do rozdysponowania:  300.000,00 zł

Forma i intensywność dofinansowania: dotacja, 80 % kosztów kwalifikowanych zadania jednak nie więcej niż 4.000 zł

(MŁ)

 

Spotkanie włodarzy miasta z restauratorami i producentami żywności

W poniedziałek, 07.02.2022 r., odbyło się spotkanie włodarzy miasta z osobami prowadzącymi na terenie naszej gminy działalność o charakterze gastronomicznym, pszczelarzami i producentami żywności.

W trakcie spotkania Burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek opowiedział przybyłym gościom o zmianach, jakie mają nastąpić na terenie miasta w ciągu najbliższych lat. Jedną z takich zmian jest chęć wypromowania naszej miejscowości pod kątem kulinarnym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kuchnię regionalną.

Turyści, którzy licznie przyjeżdżają do Uzdrowiska, po zażyciu kąpieli w gorących wodach termalnych, mają zwykle ochotę na przekąszenie czegoś smacznego. Wówczas chętnie korzystają z szerokiej bazy gastronomicznej Uniejowa. Jak wiadomo, oferta jest dość duża, bo w około 3-tysięcznym miasteczku funkcjonuje obecnie ponad 20 obiektów restauracyjnych.

Aby w pełni spożytkować ten niezwykły potencjał, Burmistrz zaprosił do współpracy finalistę programu „MasterChef”, uniejowianina z pochodzenia – Adama Kozaneckiego. Wspólne rozmowy doprowadziły do zrodzenia się pomysłu na nowy projekt, któremu przyświecać ma hasło: „Kulinarny Uniejów”.

Podczas odbytego spotkania Pan Adam zaprezentował wszystkim swoje kulinarne pomysły na bieżący rok. Znalazły się wśród nich cztery imprezy, które towarzyszyć będą wpisanemu już na stałe w nasz kalendarz imprez Festiwalowi Smaków.

Nowe propozycje zaprezentowane i omówione zostały przy pomocy przygotowanej przez pana Adama prezentacji multimedialnej. Na ekranie pojawiły się więc następujące eventy: „Pisanki, pisanki, jajka malowane”, „Prosto z rusztu – wielkie grillowanie”, „Słodko jak w niebie!” oraz „Winobranie”. Ich realizacja zaplanowana jest na okres od kwietnia do września. Ponadto aspekt kulinarny miałby się pojawić w Uniejowie również w grudniu, w trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Jak jednak podkreślił ambasador wydarzeń, Adam Kozanecki, ich przeprowadzenie nie będzie możliwe bez udziału lokalnych producentów, hodowców, kół gospodyń wiejskich, a przede wszystkim restauratorów.

Z tego powodu zarówno Burmistrz Uniejowa, jak i fachowiec branży gastronomicznej, Adam Kozanecki, serdecznie zaprosili do włączenia się do zaplanowanych inicjatyw wszystkich przybyłych na spotkanie gości. W gronie tym znaleźli się: przedstawiciele obiektów gastronomicznych: MIKSER, Tradycyjna Kuchnia Domowa, Restauracja HERBOWA, Hotel Termalny, Termy Uniejów, Central Skwerk / Twister; prezes GS „Samopomoc Chłopska” Andrzej Zwoliński; przedstawiciel serowarni Przemysław Rajski; pszczelarze: Józef Wielogórka, Janusz Rozmarynowski, Zenobiusz Ircha, Piotr Jeżka, Joanna Jóźwik-Wróblewska, Marcin Wróblewski.

Teraz wszyscy uczestnicy spotkania mają czas na przemyślenia, pomysły i wskazówki. Na informację o tym, czy imprezy uda się przeprowadzić i w jakiej formie miałyby one ostatecznie się odbyć, należy jeszcze poczekać…

A.Ol.

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ