Cenne punkty Term i przełamanie Sarnowa – wyniki

Termy Uniejów – PTC Pabianice 2:2 (1:0)

Jończyk Janusz (40′), Kasztelan Adrian (86′) … (70′, 90+2′)

Skład MGLKS-u:

Michał Warcholiński , Adrian Kaczmarek , Tomasz Żynda (10), Bartosz Łuczak (4), Maciej Olczyk (90),Adrian Kasztelan, Adrian Stolarek, Przemysław Nowak (86′ Bartosz Łuczak), Kamil Zych (90), Mateusz Spychalski (80′ Tomasz Żynda), Przemysław Sobolewski (70′ Tomasz Janicki), , Janusz Jonczyk, Włodzimierz Nowak

Piękna, słoneczna pogoda i doskonale przygotowane boisko uraczyło w piątkowy wieczór piłkarzy Term, którzy o godzinie 19:00 podejmowali popularnych cyklistów z PTC Pabianice. Goście zajmując 6. miejsce w tabeli na wiosnę prezentowali się równie dobrze jak nasi piłkarze, z bilansem 3 zwycięstw i 1 porażki plasowali się w czołówce zestawienia jeśli chodzi tylko o mecze z wiosny. Zapowiadał się więc bardzo ciekawy mecz i Ci, którzy tego dnia zawitali na stadion, na pewno się nie zawiedli!

Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnych badań obu zespołów. Widać było, że zarówno jedni jak i drudzy darzą respektem przeciwnika. Mimo, że trochę dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, to pierwsze dwie groźne sytuacje były dziełem przyjezdnych. Ze strony Termalnych mieliśmy dobre strzały Spychaliskiego z dystansu, oraz groźne stałe fragmenty gry bite przez naszych zawodników. Jednak mimo pewnych problemów w niektórych sytuacjach, dobrze w bramce spisywał się goalkeeper PTC. Prowadzenie objęliśmy w 40 minucie spotkania, po świetnej akcji Sobolewski – Stolarek, ten drugi doskonale obsłużył podaniem w pole karne Jonczyka, a popularny Janek w swoim stylu mijając obrońcę, umieścił piłkę w bramce. Goście odrazu zaatakowali naszą bramkę i trzykrotnie ofiarnymi wślizgami byliśmy zmuszeni blokować groźne strzały przeciwnika. W ostatniej minucie jeszcze jedno dogranie Stolarka do Sobolewskiego kończy się ofiarną interwencją obrońców, a bardzo dobre dośrodkowanie Kasztelana z rzutu rożnego sieje duże zamieszanie w polu bramkowym gości. Bramka jednak nie pada i na przerwę schodzimy z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczyna się dość nerwowo z jednej i drugiej strony. Goście chcą szybko odrobić straty, Baszta z kolei chce szybko zamknąć mecz kolejną bramką, co sprawia że mamy na boisku wymianę ciosów. W grze jednych jak i drugich brakuje jednak dokładności i spokoju, dlatego też gra staje się rwana, każdy z zespołów tworzy sobie dogodne sytuacje po czym doprowadza do prostych strat piłki i kontr przeciwnika. Mecz dzięki temu staje się żywy, ciekawy i widowiskowy. Z naszej strony po świetnie rozegranej akcji Stolarek „łamie” z piłką do środka boiska obrońcę PTC i po strzale na dalszy róg bramki piłka obija poprzeczkę. W kolejnej sytuacji doskonale zachowuje się Spychalski, który po wyjściu do prostopadłego podania, zabiera się z piłką, mija bramkarza i lobując go z ostrego kąta, zmusza obrońcę do ofiarnej interwencji na linii bramkowej. Niestety nadal mamy tylko 1:0 mimo kilku dogodnych sytuacji. Goście też próbują dotrzymać kroku Termalnym i tworzą ciekawe sytuacje. Szczególnie gorąco jest w naszym polu karnym po stałych fragmentach gry. W 70 minucie spotkania po składnej akcji doprowadzają do wyrównania i mecz nabiera rumieńców. Ostatnie 20 minut to nadal ciekawe widowisko, dużo gry piłką, sytuacje podbramkowe. Nadchodzi 86 minuta, robi się groźnie w polu karnym gości. Kilkukrotnie ostrzeliwujemy bramkę dośrodkowaniami, po jednym z nich, świetnie w polu karnym odnajdują się Janicki i Jonczyk, drugi z nich jest faulowany i pewnym egzekutorem rzutu karnego okazuje się kapitan, Adrian Kasztelan. 86 minuta meczu i kolejny już raz strzelamy bramkę w tym fragmencie meczu. Przyjezdni jednak walczą do końca i po głupim faulu w polu karnym w 92 minucie spotkania doprowadzają do wyrównania po rzucie karnym. Warcholiński był bardzo blisko obrony tego strzału, jednak piłka zatrzepotała w siatce. Z naszej strony warto jeszcze odnotować doskonałą sytuacje Włodka Nowaka, który po doskonałej piłce prostopadłej przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem PTC.

Pechowo dla nas jednak mecz kończy się wynikiem 2:2. Byliśmy świadkami naprawdę dobrego widowiska PIŁKARSKIEGO, przez duże „P”. Zarówno jeden jak i drugi zespół grały w piłkę, dominowały akcje kombinacyjne, ciekawe schematy rozegrania piłki, duża kultura gry i mało głupich, prostych błędów technicznych. Bramka w doliczonym czasie gry pozostawia pewien niedosyt, gdyż mogliśmy zdecydowanie zbliżyć się nawet do 6. miejsca w tabeli ligowej. Styl i poziom gry naszych zawodników napawają jednak optymizmem przed kolejnymi spotkaniami. Do gry wrócili zawodnicy kontuzjowani w ostatnich dniach, co również jest bardzo ważne przed najbliższymi spotkaniami. A te zapowiadają się bardzo ciekawie i obficie, gdyż już w najbliższą środę wybieramy się do Wiśniowej Góry na spotkanie z liderem tabeli, a 2 dni później, w piątek 27 kwietnia o godzinie 19:00 będziemy podejmować w Uniejowie Widzew II Łódź!

źródło: MGLKS Termy Uniejów

GLKS Sarnów/Dalików – GKS Bedlno 4:2 (2:0)

Wijas Bartłomiej-1, Nowak Adam-1, Waszczyk Daniel-1, Kołakowski Przemysław-1

UPRAGNIONE ZWYCIĘSTWO!!

W swoim piątym meczu rundy rewanżowej zawodnicy GLKS Sarnów/Dalików pokonali 4:2 GKS Bedlno i tym samym odnieśli długo oczekiwane zwycięstwo. Nie przyszło ono łatwo, gdyż po bramkach Bartka Wijasa i Adama Nowaka prowadziliśmy do przerwy 2:0 ale jak to bywa w naszych szeregach, chwila rozluźnienia i goście doprowadzili do remisu. Ostatecznie podraznieni tym faktem zawodnicy z Dalikowa zdołali przechylic szale zwycięstwa na swoja korzyść i mecz zakończył się naszą dwubramkowa przewagą. Do siatki trafili jeszcze Daniel Waszczyk oraz Przemek Kołakowski.

źródło: GLKS Sarnów/Dalików