BEZPIECZNY WEEKEND BOŻE CIAŁO 2020

0
45
views

Przed nami długi czerwcowy weekend związany ze Świętem Bożego Ciała. W okresie od 10 do 14 czerwca 2020 roku o bezpieczeństwo podróżnych będzie dbała większa liczba policjantów ruchu drogowego. Doświadczenia lat minionych wskazują, że w takich okresach znacznie nasila się ruch turystyczno-wypoczynkowy, a tym samym automatycznie zwiększa się ryzyko wzrostu liczby zdarzeń drogowych.

Jak co roku funkcjonariusze ruchu drogowego będą patrolować zarówno drogi tranzytowe jak i lokalne. Tradycyjnie nie zabraknie radiowozów wyposażonych w videorejestratory. Podczas działań policjanci reagować będą na łamanie przepisów ze szczególnym uwzględnieniem nietrzeźwych kierujących, przekroczenia dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego przewożenia pasażerów. Wszyscy podróżujący muszą korzystać z pasów bezpieczeństwa, a dzieci winne być przewożone w specjalnych fotelikach.

W tym roku długi czerwcowy weekend ma szczególny charakter. Choć nie ma zakazu podróżowania, pamiętajmy o ograniczeniach wynikających z epidemii. Unikajmy dużych skupisk ludzkich i starajmy się zachować dystans społeczny. Planując podróż pamiętajmy, aby zabrać ze sobą maseczki ochronne oraz środki dezynfekcyjne. Będą potrzebne w sklepach i na stacjach benzynowych. Przypominamy o zakazie poruszania się pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton z wyłączeniem autobusów w dniach:

10 czerwca 2020r w godz.18:00-22:00

11 czerwca 2020r w godz.8.00-22:00

W ubiegłym roku w ciągu 5 dni długiego czerwcowego weekendu policjanci odnotowali 58 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 2 osoby, a 72 zostały ranne. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 111 nietrzeźwych kierujących.

(KWP w Łodzi)

 

CHCESZ ZOSTAĆ POLICJANTEM? WAHASZ SIĘ , KTÓRĄ SZKOŁĘ ŚREDNIĄ WYBRAĆ? RUSZAMY Z PREZENTACJĄ TYCH Z KLASAMI POLICYJNYMI.

 

W lutym 2020 roku ruszyliśmy z naszym doborowym Facebookiem . Dziękujemy za to, że codziennie jesteście z nami w kontakcie. Na #ZostańŁódzkimPolicjantem uzyskujecie wszystkie możliwe informacje o doborze do służby w Policji. Niemalże każdego dnia otrzymujemy od WAS pytania, na które zawsze chętnie i sprawnie odpowiadamy . Pandemia trochę popsuła nasze plany ☹ ale zawsze jesteśmy dla zainteresowanych on-line za pośrednictwem messengera czy podczas czata.Wejdź na nasz profil, zobacz, przeczytaj i zostań jednym z nas. Od 15 czerwca do 10 lipca 2020r. absolwenci szkół podstawowych będą rejestrować się i aplikować do szkół ponadpodstawowych. Dlatego przybliżymy Wam klasy mundurowe – policyjne w województwie łódzkim.

Na profilu FB #ZostańŁódzkimPolicjantem oprócz kompendium wiedzy kandydata do służby w Policji możecie znaleźć prezentacje poszczególnych pionów i służb w Policji, obejrzeć relacje z najważniejszych wydarzeń, które dla Was przygotowaliśmy takich jak „Być kobietą w…policji”, które odbyło się 21 lutego 2020r. w łódzkiej Manufakturze czy treningów i spotkań  w ramach naszego projektu Plan Gliniarz.

Na terenie OPP w Łodzi odbyliśmy wiele spotkań z uczniami szkół. Młodzież miała szansę zmierzyć się z testem sprawności fizycznej pod okiem instruktora oraz spróbować rozwiązać test wiedzy a także orozmawiać z policjantami o ich codziennej służbie.  Przed stanem epidemii odwiedzaliśmy także szkoły , uczelnie, spotkać nas było można na targach pracy.

Wakacje tuż tuż, szybko miną więc może we wrześniu zechcesz rozpocząć naukę w klasie policyjnej?

Na #ZostańŁódzkimPolicjantem ruszyliśmy z nowymi prezentacjami. Przedstawiamy Wam 17 szkół średnich województwa łódzkiego, które maja klasy o profilu policyjnym/mundurowym.

Myśleliście kiedykolwiek o pracy w Policji, ale nie wiecie jeszcze czy to jest dla Was? Czy poradzilibyście sobie w formacji mundurowej? Zarys i poznanie takich możliwości dają szkoły mundurowe, a dokładniej klasy policyjne szkół średnich w województwie łódzkim.

POLECAMY :

https://www.facebook.com/lodzkapolicja

  • policjant i policjantka przy radiowozie
  • dwie policjantki i dwóch policjantów oraz pies na strzelnicy
  • screen  profilu na fb Zostań Łódzkim Policjantem

 

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ