BEZ PASÓW, PRAWA JAZDY I NA PODWÓJNYM GAZIE

0
32
views

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch mężczyzn. Jeden z nich nie korzystał z pasów bezpieczeństwa a jego prawo jazdy dawno straciło ważność. Oboje znajdowali się pod wpływem alkoholu.

9 grudnia 2022 roku o godzinie 15:45 w Poddębicach na Placu Koścuszki funkcjonariusze kontrolowali kierujących. Policjanci podjęli czynności wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. W rozmowie z 39-latkiem wyczuli woń alkoholu. Po zbadaniu  stanu trzeźwości, podejrzenia mundurowych potwierdziły się. Dodatkowo sprawdzenie danych mężczyzny w policyjnym systemie wykazało, że 7 lat temu jego dokument prawa jazdy stracił ważność. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd.

12 grudnia 2022 roku o godzinie 23:55 w miejscowości Czepów na terenie gminy Uniejów, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. 30-latek miał w organizmie 1,48 promila. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Przypominamy!
Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nie róbmy tego nigdy będąc pod wpływem alkoholu, gdyż narażamy innych oraz siebie na niebezpieczeństwo utarty zdrowia, a nawet życia.

mł.asp.Sylwia Kaźmierczak

 

ŻARTY ZAKOŃCZONE MANDATEM

Apelujemy! Bezpodstawne wezwanie służb, może wiązać się z bardzo poważnymi konsekwencjami. Pamiętajmy, że takie „żarty” niepotrzebnie angażują służby ratunkowe, które mogą być w tym samym czasie potrzebne do niesienia pomocy w innych miejscach, osobom rzeczywiście jej potrzebującym.

9 grudnia 2022 roku o godz. 21:45 policjanci z Poddębic ukarali mandatem mężczyznę, który dla żartów włączył syrenę alarmową Ochotniczej Straży Pożarnej w Księżej Wólce.
Warto pamiętać, że wywołanie fałszywego alarmu to wykroczenie z artykułu 66 kw:

§  1. Kto:

1) chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadzaw błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,

2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

§  2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.

 

mł.asp Sylwia Kaźmierczak

 

POLICJA POSZUKUJE WŁAŚCICIELA ZNALEZIONEGO ROWERU

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach poszukują właściciela roweru typu damka. Rower został znaleziony 3 grudnia 2022 roku w rejonie Placu Kościuszki w Poddębicach. Kolor: srebrno-czarny. W powyższej sprawie można kontaktować się pod nr tel. (43) 678-94-61 lub 603-096-238.

Wszystkie osoby posiadające informacje mogące pomóc w ustaleniu właściciela odnalezionego roweru proszone są o kontakt z funkcjonariuszami tutejszej jednostki.

mł.asp.Sylwia Kaźmierczak

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ