0
113

DSC01341

Sokół Aleksandrów – Termy Ner Poddębice 3:3 (1:1)

Bramki: Michał Wrzesiński 4, 51, Michał Michałek 80-karny – Joachim Pabjańczyk 45, Igor Kania 49, Olaf Okoński 88-karny

Sokół: Domżał – Nykiel ż (76′ Chojecki), Łabędzki, Zwoliński, Stępień – Wrzesiński, Marciniak, Zasada (46′ Knera), Jakub Bistuła (58′ Pietrasiak), Samuel Obi Uche – Michałek

Termy Ner: Krzyżostaniak (62′ Chachuła) – Filipiak (81′ Przemysław Nowak ż), Kobiera, Gniadzik, Jakub Owczarek – Różycki (57′ Sesay), Jarczewski (46′ Salwin), Konieczny, Okoński, Kania – Pabjańczyk

Tego nikt się nie spodziewał. Sokół Aleksandrów stracił punkty w meczu z Termami Nerem Poddębice. Zespół Michała Bistuły tylko zremisował przed własną publicznością z outsiderem rozgrywek 3:3 (1:1) w spotkaniu 29. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Remis może kosztować drużynę Sokoła utratę pozycji lidera.

Spotkanie zaczęło się zgodnie z przewidywaniami. Już w 4. minucie wynik otworzył Michał Wrzesiński i wydawało się, że to będzie łatwe i przyjemne zwycięstwo Sokoła. Tak się jednak nie stało. Goście nie zamierzali rezygnować z walki o korzystny wynik i nie dali w pierwszej połowie aleksandrowianom podwyższyć prowadzenia. Mało tego – sami doprowadzili do wyrównania, a Karola Domżała pokonał tuż przed końcem zejściem do szatni Joachim Pabjańczyk.

Cztery minuty po wznowieniu gry trybuny stadionu im. Włodzimierza Smolarka ucichły. Poddębiczanie zdobyli drugiego gola, a prowadzenie beniaminkowi dał Igor Kania. Radość gości nie trwała długo. 120 sekund później do wyrównania doprowadził Wrzesiński. Sokół uzyskał od tego momentu wyraźną przewagę, ale dopiero w 80. minucie wyszedł na prowadzenie. Z rzutu karnego Michała Chachułę pokonał Michał Michałek i wydawało się, że jest to rozstrzygający gol. Lider nie utrzymał jednak tego prowadzenia. Na dwie minuty przed końcem Ner dostał szansę, po tym jak arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Olaf Okoński i ustalił wynik spotkania na 3:3. Sokół może więc stracić prowadzenie w ligowej tabeli. Jeśli Polonia Warszawa wygra na wyjeździe z Oskarem Przysucha to właśnie Czarne Koszule zdetronizują drużynę Michała Bistuły.

źródło: lodzkifutbol.pl

Zawodnicy Sokoła Aleksandrów podzielili się na własnym boisku punktami z Termami Nerem Poddębice. Tym samym, zielono-biali zapisali do swojego wiosennego dorobku kolejny, szósty już remis.

Początek spotkania zupełnie nie zapowiadał tego, że zielono-biali nie wygrają z outsiderem ligi. Już w 2. minucie, po szybkim wznowieniu gry z autu, piłkę do Mariusza Zasady dogrywał Samuel Uche Obi, doświadczony pomocnik, z kilku metrów, trafił jednak wprost w Jakuba Krzyżostaniaka. Niespełna 120 sekund później aleksandrowianie objęli prowadzenie, a precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Michał Wrzesiński. Goście mogli bardzo szybko odpowiedzieć. Futbolówkę wzdłuż pola karnego zagrywał Przemysław Różycki, a Adam Konieczny został zablokowany przez Mateusza Stępnia. Chwilę później, z rzutu wolnego, uderzał Jakub Owczarek, a pewną interwencją popisał się Karol Domżał. W 10. minucie fatalny błąd popełnił Krzyżostaniak, który wybijając piłkę podał ją wprost pod nogi Michała Michałka. Napastnik zielono-białych, w sytuacji sam na sam, strzelił wprost w golkipera przyjezdnych i zamiast drugiego gola skończyło się jedynie na rzucie rożnym. Co prawda, po centrze Michałka, piłkę strzałem głową do siatki skierował Jakub Bistuła, ale arbiter dopatrzył się przewinienia i ostatecznie bramki nie uznał. Pod koniec pierwszej połowy obrona Sokoła kompletnie zaspała, a prostopadłe podanie z głębi pola wykorzystał Joachim Pabjańczyk, który mając przed sobą jedynie Domżała, pewnie skierował futbolówkę do bramki.

Po zmianie stron, poddębiczanie bardzo szybko poszli za ciosem. W 49. minucie fatalne zachowanie Krzysztofa Nykla wykorzystał Igor Kania. Młody zawodnik Neru nie miał problemów, by w sytuacji sam na sam pokonać Domżała. Szybko stracony gol podrażnił ambicje zawodników Sokoła, którzy 120 sekund później doprowadzili do wyrównania. Po przebojowym rajdzie prawą stroną, Uche Obi dośrodkował futbolówkę w pole karne, a akcję strzałem głową zamknął Wrzesiński. Wyrównujące trafienie dodało podopiecznym trenera Michała Bistuły skrzydeł, zielono – biali raz po raz stwarzali sobie groźne okazje, jednak brakowało kropki nad „i”. Goście skupili się na grze z kontry i jedna z nich nieomal nie przyniosłaby bramki, w porę jednak interweniował Damian Knera. Chwilę później aleksandrowianie ponownie trafili do siatki rywala, lecz tym razem sędzia asystent dopatrzył się pozycji spalonej. W 80. minucie w polu karnym Neru faulowany był Wrzesiński i arbiter wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Michałek. Gdy wydawało się, że gracze Sokoła dowiozą upragnione zwycięstwo do końca, niezwykle nierozważnie we własnym polu karnym zachował się Michał Łabędzki. Doświadczony stoper zagrał futbolówkę ręką i sędzia główny po raz drugi wskazał na punkt oddalony od bramki o jedenaście metrów. Rzut karny na gola zamienił Olaf Okoński. Mimo kilka prób zielono-biali nie zdołali już odwrócić losów spotkania.

źródło: Sokół Aleksandrów Ł.

pozostałe mecze:

Oskar Przysucha 1:2 Polonia Warszawa
Lechia Tomaszów Maz. 0:1 Świt Nowy Dwór Maz.

… Jatczak Tomasz-1

KS Sand Bus Kutno wygrał na własnym boisku z Termami Uniejów 3:1 (0:0) w spotkaniu 24. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Tym samym podopieczni trenera Sławomira Ryszkiewicza zrehabilitowali się kibicom za wpadkę z Pabianic, a po potknięciu Orła Parzęczew ponownie zwiększyli przewagę w ligowej tabeli nad najgroźniejszym rywalem do jedenastu punktów.

Wszystkie bramki padły dopiero w drugiej odsłonie. Na pierwszego gola trzeba było czekać do 65. minuty. Wtedy na listę strzelców wpisał się niezawodny Jakub Kustra. Dziesięć minut później goście niespodziewanie wyrównali. Niefrasobliwość obrońców wykorzystał Tomasz Jatczak, który pokonał Pawła Sobczaka. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w ciągu stu osiemdziesięciu sekund. Najpierw prowadzenie gospodarzom dał Andrzej Grzegorek, a zaraz po nim końcowy rezultat ustalił Damian Ziemniak.

Do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze sześć kolejek. Jeśli kutnianie utrzymają zwycięską serię to najpóźniej za trzy kolejki będą mogli świętować awans do IV ligi łódzkiej.

14 Kobra Leźnica Wielka 21 6 27 66 0 6 15

Bzura Ozorków – LKS Sazan Pęczniew 1:2 (1:2)

… Ciepłoch Marek-1, Sobańda Szymon-1

Skład: Ożadowicz – Frisz, Mieszalski, Igiel, Grzegorek(75′ Jóźwiak) – Twardowski, Magnuski, Ciepłoch – Chmielecki (35′ Osiński), Sobańda (85′ Jewczak), Cichoń (65′ Kozelan).

12 Zryw Śliwniki 18 6 19 87 2 0 16

GKS Pisia Zygry – Amatorzy Zapolice 2:1 (0:1)

16 LGKS Charłupia Mała 24 5 24 121 1 2 21

LKS Grom Powodów – Santos Czerchów 5:0 (1:0)

37′ Cichy Krystian-1, 51′ Czekalski Jaroslaw-1, 54′ Swęderski Artur (karny)-1, 64′ Bartosik Tomasz-1, 90′ Kupis Tomasz (karny)-1

skład: Urbaniak – Karolak, Schmeichel, Swęderski (55′ Bień), Kita J. (79′ Janicki S), Domagała, Bartosik, Kindlein (89′ Kupis), Czekalski, Janicki, Cichy (48′ Walczak)

Grom Powodów 5:0 Santos Czerchów
LKS II Rosanów 1:0 Włókniarz Zgierz
Orzeł Wróblew 2:4 LKS Cedrowice
Zamek Skotniki 6:3 LKS Modlna
Kanarki Małachowice 1:1 MKS Mianów